slavonix
24.08.09,10:06
Ahoj. Chcel by som si začať privyrábať tvorbou WWW stranok pre firmi. Chcem sa opýtať čo k tomu s právneho hladiska potrebujem...licencie, živnosť atd... WWW stranky by som robil trebars v Front Page...potrebujem si na to kupit orginal verziu, alebo staci nejaka specialna licencia?...dakujem
pistik71
24.08.09,09:41
no, neviem neviem, ale podla vyroku "WWW stranky by som robil trebars v Front Page" neviem ci by si si privyrobil :-)
Inac, nepotrebujes vobec nic, mozes robit na dohodu o vykonani prace. Ale samozrejme aj na zivnost. Po spravnosti by si si mal kupit oficialny program, ale existuju aj free programy (resp. aj Notepad). Zalezi co vies a ako inenzivne sa tomu chces venovat.
Fero11
24.08.09,09:47
S pravneho hladiska ti neporadim, moc v tom nechodim, ale na frontpage by si mal rychlo zabudnut a hodit sa cisto na (x)html. Pisanie v (x)html nieje nic zlozite, je tam par tagov. ktore sa nemusis ani ucit, lebo mas vsade kopec manualov a navodov, ale musis ich spravne vediet pouzivat.
V dnesnej dobe neoddelitelnou castou pri pisani kodu je aj pozicovanie (styl) tkzv. kaskadovy styl css.
Vrele ti odporucam ucit sa na www.jakpsatweb.cz je to asi najlepsi manual a navod ako na web.
Nic v zlom ale frontpage je asi najhorsia alternativa, ktoru si si vybral (samozrejme uz sa tu pisalo o tvorbe www vo worde, dokonca v powerpointe, da sa to, ale vysledok je hmmm ...)
slavonix
24.08.09,09:51
ide mi hlavne o to ci ma nebude microsoft nahanat s legalnostou software...opytam sa takto:ak by som niekomu vytvaral napr. excelacke tabulky, potrebujem na to origo office?...neobstoji vyhovorka...realizoval som to v internetovej kaviarni?
Bastian
24.08.09,10:03
Ahoj. Chcel by som si začať privyrábať tvorbou WWW stranok pre firmi. Chcem sa opýtať čo k tomu s právneho hladiska potrebujem...licencie, živnosť atd... WWW stranky by som robil trebars v Front Page...potrebujem si na to kupit orginal verziu, alebo staci nejaka specialna licencia?...dakujem
Skús navštíviť stránky zamerané na veci okolo webu. Tam sa dozvieš všetko čo potrebuješ... To, o čom hľadáš informácie napíš do google a určite ti vyhodí kopec relevantných odpovedí.

Na ten FrontPage asi naozaj zabudni... radšej si to napíš ceruzkou na papier :).
Flinstone
24.08.09,15:12
ide mi hlavne o to ci ma nebude microsoft nahanat s legalnostou software...opytam sa takto:ak by som niekomu vytvaral napr. excelacke tabulky, potrebujem na to origo office?...neobstoji vyhovorka...realizoval som to v internetovej kaviarni?
Nič v zlom, ale chceš na tom zarobiť a použil by si piratsky soft? Aj výrobcovia toho softu chcú zarobiť.
Navrhli ti pár programov, ktoré sú zadarmo, alebo skús nejakú skúšobnú verziu... máš ju pár dní zdarma, a ak sa ti bude páčiť zarobíš si na ňu a kúpiš.
Fero11
24.08.09,15:38
ide mi hlavne o to ci ma nebude microsoft nahanat s legalnostou software...opytam sa takto:ak by som niekomu vytvaral napr. excelacke tabulky, potrebujem na to origo office?...neobstoji vyhovorka...realizoval som to v internetovej kaviarni?Nie nepotrebujes office, teda potrebujes, ale open office, ktory je uplne zadarmo, je jak pre windows, tak pre linux http://www.openoffice.cz/ http://sk.openoffice.org/
slavonix
25.08.09,04:38
a existuje aj nejaky iny freware program okrem notepadu podobny programu front page?
Fero11
25.08.09,06:28
frontpage som nikdy nevidel, videl som len zdrojak s frontpage, ale mozem povedat, ze to bol pre mna uplny chaos.
Nepisal som nikdy ani vo wisiving editoroch, to su take programy, kde nemusis poznat kod (napr. chces tabulku s 5 stlpcamy a 3 riadkamy, tak si to naklikas mysou, alebo vpises do formulara a vytvori ti kod).
Najlepsie je naucit sa kod a rozumiet mu, ako som uz pisal vyssie, nieje to nic zlozite, len treba chciet
zacni takto




moj prvi web


samotny obsah stranky



Ja som tiez takto zacinal, fakt ti radim vykasli sa na frontpage a ine wisiving editory, radsej sa to uc rucne. Velmi dobry pomocnik je pspad, sice za teba nic nenapise, ale zvyrazni tagy, tak zistis ci tam mas chybu, alebo nie
dolfort
25.08.09,07:06
Ahoj. Chcel by som si začať privyrábať tvorbou WWW stranok pre firmi. Chcem sa opýtať čo k tomu s právneho hladiska potrebujem...licencie, živnosť atd... WWW stranky by som robil trebars v Front Page...potrebujem si na to kupit orginal verziu, alebo staci nejaka specialna licencia?...dakujem

Ak chceš robiť stránky pre firmy, tak s HTML určite neobstojíš. Ako základ sa isto nauč to HTML, ale potom sa špecializuj na jeden jazyk alebo technológiu, buď PHP, Java alebo Flash pod., môžeš robiť programátora na voľnej nohe (veľa webkárskych sro si najímajú externistov na väčšie alebo nárazové projekty) a pokiaľ si dobrý tak je to veľmi slušne platené.
Začať môžeš s freeware softami, ale skoro sa budeš potrebovať orientovať na profi nástroje, takže zarob prachy a pokúp si to pokiaľ to myslíš vážne s tými stránkami.
Fero11
25.08.09,07:17
No bez (x)html to urcite nepojde (ci uz sa dalej bude ucit flash, php, asp, alebo javu). Ja tiez niesom phpeckar, naucil som sa par funkcii (nieze naucil, ale viem kde a ako ich poizit) a mne to uplne staci.
Kludne sa moze venovat webdesignu a nemusi ovladat ziadny skriptovaci jazyk. To uz je na nom :)
dolfort
26.08.09,06:47
Kludne sa moze venovat webdesignu a nemusi ovladat ziadny skriptovaci jazyk. To uz je na nom :)

Otázka je, s akým úspechom...
No a potom je tu ešte grafika, dizajn (a to sa dá len sčasti naučiť), tvorba obsahu a milión ďalších vecí.
Fero11
26.08.09,07:04
Ja osobne grafiku robim v gimpe (teda ja sa webom nevenujem, nemam klientov, ale v poslednej dobe ma par znamych poprosilo aby som im nieco spravil), bohvie kolko tej grafiky na stranky nedavam, akurat hlavicka a bocne menu, pripadne menu pod hlavickou a pozadie v css + ked ma niekto fotogaleriu, ale to uz nieje grafika. Co sa tyka grafiky, tak to je vsetko. Pozicujem a stylujem to v css a tvorba obsahu to uz je hadam na zakaznikovy
Dupu
26.08.09,12:42
Ak chces nieco na tvorbu webu a ma to byt wysiwyg skus Aptana studio
Alebo na zdrojak je sikovny Pspad
Oba su free
peter9998
26.08.09,13:50
pspad mozem vrelo odporucat - pouzivam ho aj ja pri tvorbe stranok a je celkom fajn...
Charon
26.08.09,16:20
Už som to viac krát odporučil. Jedná sa o skutočne špičkový program Bluevoda. Čo dokáže je vidieť na úvodnom videu. Vie robiť html, php. Má stovky šablón. Ako bude vyzerať stránka záleží iba na Tebe a Tvojom grafickom cítení. Má kvalitný help ... Skús