Muška
24.08.09,10:57
Toto ste čítali?
Upozornenie pre zamestnávateľov:
zmena v predkladaní Výkazu preddavkov a výkazu Oznámenia zamestnávateľa o poistencoch

Dátum: 21.08.2009
Dňom 1.10.2009 nastáva zmena v predkladaní Výkazu preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie a výkazu Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie. Na základe Metodických usmernení Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou č.3/1/2008 a č.3/1/2009 je povinné predkladanie výkazov v elektronickej forme pre zamestnávateľov, ktorí majú 5 vrátane a viac poistencov poistených vo VšZP.
Bližšie informácie – výkaz preddavkov (http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=47)a oznámenie zamestnávateľa. (http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=147)
Elektronicky je možné podávať výkaz aj cez elektronickú podateľňu VšZP, pokiaľ si užívatelia zriadia elektronické služby (http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=263)
Zita5
24.08.09,09:06
Ja sa Muška k Tebe pridám , dnes mi prišlo emailom taktiež ...

Newsletter - August 2009/2

Od 1.10.2009 zasielanie výkazov preddavkov a oznámení zamestnávateľa o poistencoch jednoduchšie a rýchlejšie
Od 1.10.2009 bude komunikácia zamestnávateľov so zdravotnou poisťovňou jednoduchšia a rýchlejšia. Zamestnávatelia nebudú zasielať výkazy preddavkov a oznámenia zamestnávateľa o poistencoch v písomnej podobe, ale elektronicky.
Táto zmena vyplynula z úpravy Metodických usmernení ÚDZS č. 3/1/2008 a č. 3/1/2009. V praxi to znamená, že zamestnávatelia s počtom zamestnancov 5 a viac v jednej zdravotnej poisťovni musia podávať tieto tlačivá v elektronickej podobe. Výkaz nedoplatkov platitelia prvý krát podajú elektronicky za mesiac september 2009 a Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch prvý krát predložia pri zmene, ktorá vznikla od 1.10.2009. Štruktúra dávky pre podanie týchto tlačív je zverejnená na internetovej stránke VšZP (www.vszp.sk (http://www.vszp.sk/)) v časti Pre platiteľov - Tlačivá.
Uvedenú formu podávania výkazov môžu využívať aj zamestnávatelia s menším počtom zamestnancov.
Klienti VšZP môžu využiť pre elektronické podávanie tlačív Elektronickú podateľňu, ktorá je bezplatná. Zamestnávateľom ponúkame možnosť natypovania a zaslania týchto tlačív priamo do preddefinovaného formulára v elektronickej podateľni, čo znamená, že nemusia realizovať žiadne zmeny vo svojich mzdových programoch v súvislosti so štruktúrou vyššie uvedených dávok.
Elektronické podávanie dokumentov:


je bezplatné, rýchle a pohodlné
odstraňuje papierovú formu tlačív
ušetrí čas a náklady na poštovné
automatická kontrola zaslaných údajov
možnosť prezerania základných údajov pre platiteľa poistného


Bližšie informácie o elektronickej forme predkladania tlačív nájdete na internetovej stránke www.vszp.sk (http://www.vszp.sk/).
abel
24.08.09,09:16
Ja mám elektronicky poprihlasovaných aj zamestnávateľov, čo majú len jedného zamestnanca. Je to veľké šetrenie času a práce, aj lepšia kontrola. Ešte by tam mohlo byť prístupné saldokonto, ako je to v SP.
invest
24.08.09,11:15
Asi som trochu mimotemy, ale ako si vytiahnem zo soc. poist. saldokonto?
Nejako sa tam neviem dostať. Vopred ďakujem za radu.
Nutricia
24.08.09,11:22
ked sa naloguješ máš tam dve možnosti: dokument a platitel,tak sa dáš na platitela a saldokonto
Nutricia
24.08.09,11:26
Ja mám elektronicky poprihlasovaných aj zamestnávateľov, čo majú len jedného zamestnanca. Je to veľké šetrenie času a práce, aj lepšia kontrola. Ešte by tam mohlo byť prístupné saldokonto, ako je to v SP.
Dôvera ZP má super ešte to že má v el.podatelni zoznam zamestnancov prihlásených do pistovne u konkr.zamestnávatela.
invest
24.08.09,11:28
ked sa naloguješ máš tam dve možnosti: dokument a platitel,tak sa dáš na platitela a saldokontoSuper ďakujem.
porada22
24.08.09,11:36
Chcem sa spýtať, zasiela niekto aj oznámenia o poistencoch na ZP APOLLO?
Do iných ZP oznámenia typujeme, ale do ZP APOLLO to nejde.
drobeceva
24.08.09,11:39
[QUOTE=porada22;1132866]Chcem sa spýtať, zasiela niekto aj oznámenia o poistencoch na ZP APOLLO?
Do iných ZP oznámenia typujeme, ale do ZP APOLLO to nejde.[/QUOT
Do Apolla už roky zasielam elektronicky Mesačné výkazy aj Hromádne oznámenia, nie je problém. V čom ich máš Ty?
porada22
24.08.09,11:44
Mesačné výkazy zasielame aj my, ale oznámenie o poistencoch mi program na mzdy vykáže vždy aj takého poistenca, ktorého už som prihlásila resp. odhlásila, lepšie by mi bolo typovať, ale APOLLO to asi neumožní.
drobeceva
24.08.09,11:46
Mesačné výkazy zasielame aj my, ale oznámenie o poistencoch mi program na mzdy vykáže vždy aj takého poistenca, ktorého už som prihlásila resp. odhlásila, lepšie by mi bolo typovať, ale APOLLO to asi neumožní.
Neviem, aký program máš. Mne to mzdový takisto vyhadzuje, ale ja si ich označím, dám odstrániť, ostanem len na tom, ktorého potrebujem odoslať. Vytvorím hrom.oznámenie a odošlem. Ak sa spätne vrátim, znova tam mám všetkých. Neviem, ale zrejme niečo podobné robí aj Tebe.
porada22
24.08.09,11:52
My máme vemu, myslím, že takým spôsobom by som to mohla robiť aj ja, ale na APOLLE zatiaľ nič nehovoria, keď im to vyplním na ich tlačive v počítači a vytlačím, veď v usmernení sa píše ak sa v poisťovni nedohodne inak. Ale typovanie by som uvítala, aspoň by som tam nemusela chodiť, inak mám to na 5 minút cesty, tak mi to až tak nevadí.
Nutricia
24.08.09,11:54
a ako sa ti robí vo veme?Mne príde ten program strašne neprehľadný.
porada22
24.08.09,12:01
Na prvý pohľad sa to zdá zložité, ale musíš si to stiahnuť cez údržbu, ďalej výstup súboru pre ZP a potom už iba odklikávaš, ale zatiaľ to nerobím musím sa zdokonaliť, možno sa niekto ozve kto má s tým viac skúseností.
porada22
24.08.09,12:02
Je tu vôbec niekto taký kto má VEMU
Nutricia
24.08.09,12:06
ja som robila vo veme asi pol roka a mám aj príručku k tomu.Zvyčajne ked som niečo nevedela tak som volala na hot line do Bystrice na priamo.
Lenka1979
07.09.09,11:58
No ja tomu už nem rozumiem:confused:
Práve som na str. VšZP urobila registráciu s.r.o. a urobila žiadosti o poskytnutie el. služby a žiadosti o vydanie certifikátu pre účely VšZP, s tým,že som tam uviedla meno konateľa a jeho číslo OP+jeho podpis. A oni Vám ho vrátili späť, že kde má účtovníčku?:eek: Že to neregistrujú s.r.o. ale účtovníčku čo bude výkazy posielať. No išla som presne podľa postupu a tam som nič také nenašla... už to niekto z Vás robil?
Ďakujem...
grammatika
07.09.09,12:04
No ja tomu už nem rozumiem:confused:
Práve som na str. VšZP urobila registráciu s.r.o. a urobila žiadosti o poskytnutie el. služby a žiadosti o vydanie certifikátu pre účely VšZP, s tým,že som tam uviedla meno konateľa a jeho číslo OP+jeho podpis. A oni Vám ho vrátili späť, že kde má účtovníčku?:eek: Že to neregistrujú s.r.o. ale účtovníčku čo bude výkazy posielať. No išla som presne podľa postupu a tam som nič také nenašla... už to niekto z Vás robil?
Ďakujem...
Leni, robila som to aj ja, ale nejako nedokončila, registrovať som sa musela ja ako účtovníčka a potom som mala ísť spolu s konateľom do poisťovne, ale nejako sme sa tam nedostali ;) (musia tam ísť 2 a to je niekedy komplikované). Ešteže tá firma nezamestnáva 5 ľudí a nemusím to riešiť :)
Lenka1979
07.09.09,12:07
Leni, robila som to aj ja, ale nejako nedokončila, registrovať som sa musela ja ako účtovníčka a potom som mala ísť spolu s konateľom do poisťovne, ale nejako sme sa tam nedostali ;) (musia tam ísť 2 a to je niekedy komplikované). Ešteže tá firma nezamestnáva 5 ľudí a nemusím to riešiť :)

:eek:to vážne? tak to ja fakt neviem, kedy sa tam dostaneme obaja. No nič, keď to musí byť takto, tak musí.
Vďaka Leni.:)
grammatika
07.09.09,12:10
Neviem, či tam musíš ísť s konateľom Myslela som to tak, že v tejto firme konajú 2 konatelia spolu a ich tam dostať spolu je umenie :)
Najskôr zaregistruješ seba a potom firmu a potom to ešte treba ísť podpísať na pobočku aj Ty aj konateľ firmy (alebo môžeš mať splnomocnenie)
VERONIKA6
07.09.09,12:13
Neviem, či tam musíš ísť s konateľom. Myslela som to tak, že v tejto firme konajú 2 konatelia spolu a ich tam dostať spolu je umenie :)
Stačí jeden konateľ, nemusia tam chodiť obidvaja.
grammatika
07.09.09,12:15
Stačí jeden konateľ, nemusia tam chodiť obidvaja.
Veronika, ďakujem, ale v tomto prípade myslím, že musia, pretože sú 3 a zastupujú spoločnosť vždy 2.
VERONIKA6
07.09.09,12:16
Veronika, ďakujem, ale v tomto prípade myslím, že musia, pretože sú 3 a zastupujú spoločnosť vždy 2.
Máme tiež dvoch konateľov a bol iba jeden a stačilo. Ale radím Ti zavolať tam a oni Ti povedia. Netrep ich tam obidvoch, lebo keď sa dozvedia v zravotnej, že stačil jeden, máš po chlebe.
grammatika
07.09.09,12:18
Máme tiež dvoch konateľov a bol iba jeden a stačilo.
Tak neviem, ale ak by sa pozreli do výpisu z OR, tak by nás vrátili. Všetky inštitúcie nám to tak robia, zastupovať firmu musia vždy 2 konatelia, máme to aj v SZ aj v OR. Ale ak ZP na to nepríde, tak prečo nie? I keď asi by ten 1 nebol nadšený, kebyže tam ide a nič nevybavíme.
grammatika
07.09.09,12:20
Netrep ich tam obidvoch, lebo keď sa dozvedia v zravotnej, že stačil jeden, máš po chlebe.
mimotemyHihi, neboj to by som nemala, to skôr naopak, kebyže tam majú byť dvaja a je len 1. Ale našťastie máme priateľské vzťahy :)
Lenka1979
07.09.09,12:25
mimotemyHihi, neboj to by som nemala, to skôr naopak, kebyže tam majú byť dvaja a je len 1. Ale našťastie máme priateľské vzťahy :)

Našťastie mám len jedného konateľa:---.. takže pocupká spolu so mnou.:D
grammatika
07.09.09,12:27
Našťastie mám len jedného konateľa:---.. takže pocupká spolu so mnou.:D

Alebo to splnomocnenie ;)
Lenka1979
07.09.09,12:30
Alebo to splnomocnenie ;)

Áno, alebo splnomocnenie. Ďakujem Vám dievčatá, ste zlaté... cmuky..;););)
janaGT
25.09.09,06:12
Najskôr zaregistruješ seba a potom firmu a potom to ešte treba ísť podpísať na pobočku aj Ty aj konateľ firmy (alebo môžeš mať splnomocnenie)

čo všetko treba povytláčať, keď idem na pobočku?

zaregistrovala som sa aj ja, aj firmu a nejde mi vytlačiť nič :) na všetko mi vypisuje nejaké hlášky :)
Daggmar
25.09.09,06:48
čo všetko treba povytláčať, keď idem na pobočku?

zaregistrovala som sa aj ja, aj firmu a nejde mi vytlačiť nič :) na všetko mi vypisuje nejaké hlášky :)

VŠZP má najkomplikovanejšie elektr.prihlásenie !! Ani v SP to nie je také komplikované a to si dávajú veľký pozor na ochranu osobných údajov.
Ani mne sa to nepodarilo a to mám všetky ostatné ZP už dávno elektronicky evidované a bez splnomocnenia aj osobného kontaktu s konateľom na pobočke.

Štát je vždy výnimka.
janaGT
25.09.09,06:49
A čo teraz budeme robiť? Pôjdem tam osobne a nech mi to povytláčajú.
Daggmar
25.09.09,06:55
Viem, že je aj taká možnosť lebo určite nie si prvá ktorej to nejde. Ale musí to byť správne vyplnené ako oni potrebujú. U nás bola chyba tam.
janaGT
25.09.09,06:56
Viem, že je aj taká možnosť lebo určite nie si prvá ktorej to nejde. Ale musí to byť správne vyplnené ako oni potrebujú. U nás bola chyba tam.

myslím si, že som to mala vyplnené správne, len s tou tlačou mám problém.
A vytlačili ti to potom na pobočke?
Daggmar
25.09.09,07:04
myslím si, že som to mala vyplnené správne, len s tou tlačou mám problém.
A vytlačili ti to potom na pobočke?

Nemáme to zatial vybavené, lebo spoločníci sa nevedia tam dostať v jeden termin spolu ...
zuzanar
25.09.09,07:12
janka ja som to vytlačila cez súbor-tlač, cez ich tlačivo mi to nešlo. neviem či im to bude stačiť, ešte som tam nebola
janaGT
25.09.09,08:17
tak sa trošku posuňme ďalej,
keď budeme mať úspešne registráciu za sebou,
akým spôsobom sa potom tie výkazy zasielajú? Niečo podobné ako na SP?
Dá sa to aj priamo z Olympu?
VERONIKA6
25.09.09,08:24
Nemáme to zatial vybavené, lebo spoločníci sa nevedia tam dostať v jeden termin spolu ...
Keď som vybavovala prístup, stačil jeden z konateľov.
Nutricia
25.09.09,08:30
dáš si vygenerovat súbor s výkazom.
Prihlásiš sa do e-portálu prísl.poistovne,elektronické dávky alebo podanie a pripneš tam súbor.Potom satčí odoslat.Za Všeobecnú a apollo tam musí byt aj el.podpis a potom stačí odoslat.Vytlačíš si (všade je to iné)krycí list,podací lístok apod.U Všeobecnej a Unionu musíš počkat a prevziat si potom potvrdenku.U Dovery sa podané formuláre dajú vytlačit až po spracovaní HOZ po 17-tej a MV každú hodinu.
Hovorím je to rôzne ale skoro podobné.
Nutricia
25.09.09,08:33
Keď som vybavovala prístup, stačil jeden z konateľov.
do VšZP a Apolla som mala splnomocnenie
Union,Dovera ti prídu zmluvy poštou registrácia je cez web
Spoločná takisto registrácia cez web akurát potrebuješ podpísat tú spodnú čast konatelom a poslat do ZP.Potvrdenie registrácie príde mailom.
Všetky ZP si vyžadujú výpis z OR.
janaGT
25.09.09,08:33
dáš si vygenerovat súbor s výkazom.
Prihlásiš sa do e-portálu prísl.poistovne,elektronické dávky alebo podanie a pripneš tam súbor.Potom satčí odoslat.Za Všeobecnú a apollo tam musí byt aj el.podpis a potom stačí odoslat.Vytlačíš si (všade je to iné)krycí list,podací lístok apod.U Všeobecnej a Unionu musíš počkat a prevziat si potom potvrdenku.U Dovery sa podané formuláre dajú vytlačit až po spracovaní HOZ po 17-tej a MV každú hodinu.
Hovorím je to rôzne ale skoro podobné.

a ten podpis vybavíme ako?
Nutricia
25.09.09,08:35
to ti príde do mailu po registrácii a ten podpis resp.certifikát si musíš nainštalovat na svoj PC odkial sa budú posielat výkazy elektronicky.
Treba si tie podpisy zálohovat keby náhodou niečo.
U VšZP platí ten podpis len dva roky potom treba požiadat o predlženie.
VERONIKA6
25.09.09,08:36
do VšZP a Apolla som mala splnomocnenie
Union,Dovera ti prídu zmluvy poštou registrácia je cez web
Spoločná takisto registrácia cez web akurát potrebuješ podpísat tú spodnú čast konatelom a poslat do ZP.Potvrdenie registrácie príde mailom.
Všetky ZP si vyžadujú výpis z OR.
Odpovedala som iba pre Daggmar, aby tam zbytočne neposielala obidvoch konateľov, nie je to potrebné a samozrejme, stačí aj splnomocnenie.
janaGT
25.09.09,09:55
to ti príde do mailu po registrácii a ten podpis resp.certifikát si musíš nainštalovat na svoj PC odkial sa budú posielat výkazy elektronicky.
Treba si tie podpisy zálohovat keby náhodou niečo.
U VšZP platí ten podpis len dva roky potom treba požiadat o predlženie.

to oni akože zoskenujú môj podpis, či ako? Nerozumiem tomu.
Nutricia
25.09.09,09:58
nie toje taký certifikát,nič nebudú scanovat.to máš ako s elektronickým bankovníctvom podpíšeš to jednoducho súborom, ktorý ti vygenerovala ZP.
kačer
25.09.09,10:29
Nemusia tam ist dvaja, stači overené splnomocnenie
Až teraz som si všimla, odpovede ako moja. Ešte k tým problémom s tlačou žiadosti. Ja som to mala problém tiež vytlačit, volala som na call centrum, poradili - že mám preinštalovať Internet Explorer, podla ich návodu. Nebolo to také jednoduché pre mna,trápila som sa s tým aj s kolegynou, ale sme to zvládli. Hlavne potom nezabudni reštartovať PC.
janaGT
28.09.09,11:32
nie toje taký certifikát,nič nebudú scanovat.to máš ako s elektronickým bankovníctvom podpíšeš to jednoducho súborom, ktorý ti vygenerovala ZP.

dneska som bola na VšZP vybaviť všetky potrebné veci. Skúšam cez internet ale neviem čo je to ten súbor, to je to číslo, ktoré mi pridelili a hneď za ním je uvedené aj desiatkovo?
Lebo nič iné v tom protokole o vydaní certifikátu nevidím.
Nutricia
28.09.09,11:46
inštalácia certifikátu aj s návodom sa nachádza na stránke:http://www.disig.sk/certifikačná autorita/informácie a návody/Návody VšZP prípadne skús zavolat 044/2824142
Anja111
28.09.09,11:47
dneska som bola na VšZP vybaviť všetky potrebné veci. Skúšam cez internet ale neviem čo je to ten súbor, to je to číslo, ktoré mi pridelili a hneď za ním je uvedené aj desiatkovo?
Lebo nič iné v tom protokole o vydaní certifikátu nevidím.
Áno a vypĺňaš ho v desiatkovej podobe.
janaGT
28.09.09,11:51
:---
inštalácia certifikátu aj s návodom sa nachádza na stránke:http://www.disig.sk/certifikačná autorita/informácie a návody/Návody VšZP prípadne skús zavolat 044/2824142

to som už urobila, ten teraz neviem, že keď budem posielať MV, čo treba robiť ... stýále tomu nerozumiem :confused:
Nutricia
28.09.09,11:55
už máš ten certifikát nainštalovaný?
ak áno tak sa prihlásiš na stránku VšZP
elektronické služby
prihlásenie
login
heslo
podacie miesto
podanie
cesta k dokumentu prilepíš ten vygenerovaný súbor z Krosu
vložit (ak bude súbor v poriadku tak ti napíše že nie je podpísaný)
podpísat(ked budeš podpisovat tak sa ti zobrazí ten tvoj súbor s podpisom a dáš len áno)
podat
dokončit
vytlačíš si podací lístok a zakrátku aj potvrdenku o prijatí
brm
28.09.09,13:48
Keď som vybavovala prístup, stačil jeden z konateľov.
ja som mala splnomocnenie na seba overené notárom, pri vyplňaní tej šialenej zmluvy do všeobecky som všade písala seba a moje údaje a nebolo treba konateľa...aj tak by som ho tam v živote nedostala...ved skúste vysvetliť belgičanovi že má prísť niečo podpísať na všeobecku...hihi predstava
simka999
29.09.09,10:19
Dobrý deň
ja som tiež vybavolala zasielanie elektronicky nešlo mi vytlič zmluvu tak mi ju vytlačili na VSZP. urobili za mńa aj žiadosť o certifikát a zaslali mi ho mailom. Všetko som si nainštalovala tak ako bolo treba ale stále sa mi neobjavuje podacie miesto tak neviem čo som zle urobila. Neviete poradiť?
Nutricia
29.09.09,10:20
skús ten postup čo som písala v príspevku 50 možno si vynechala nejaký krok
simka999
29.09.09,10:34
už som to opakovala asi 3-krát presne podľa toho návodu. A to isté mi robí apollo. chcem sa zaregistrovať prídem k bodu 2 naištalujem certifikát, inštalácia prebehne O.K. ale systém ma ďalej nepustí. tak neviem včom je problém.
Nutricia
29.09.09,10:42
ale ked sa prihlásiš ty už neinštaluješ certifikát tým certifikátom podpisuješ už vložený súbor.
kačer
30.09.09,05:04
Ahojte, práve zasielam prvý krát do Všeob. ZP výkaz za 09/09. Pracujem v Olympe, pri kontrole dávky mi zobrazilo chyby, že:
1 riadok suboru (hlavička dávky) 4
číslo platitela,musí obsahovať 10 číslic (VS)
2. riadok súboru (údaje o platiteľovi)
5 Číslo platiteľa , musí obsahovať 10 číslic(VS)
neviete mi prosím poradiť?
V Olympe -org.-podnik- som k IČU priradila dve nuly a tiež po exportovaní mi vyhlásilo chyby

Ďakujem
janaGT
30.09.09,05:09
trošku mimotemy - už máš urobené mzdy za september? Veď je ešte len dnes posledného ...
kačer
30.09.09,05:27
Ano, už mám, u nás sa robia v posledný pracovný den v mesiaci.Už sú aj odoslané . A už som na to aj prišla, prečo mi to vykazovalo chybu,- v bankových účtoch som nemala dohodené platitela
janaGT
30.09.09,05:52
chcem sa spýtať, idem sa zaregistrovať na EZU aj do Apola, ten certifikát zo VšZP platí aj do Apolla?
katka50
30.09.09,05:59
chcem sa spýtať, idem sa zaregistrovať na EZU aj do Apola, ten certifikát zo VšZP platí aj do Apolla?
Nie, do každej ZP musíš mať zvlášť certifikát.
kačer
30.09.09,06:00
podla mna nie, v každej poistovni sa treba registrovať zlvášť, ja som zatial začala využivať len vszp, v ostatných poisťovniach máme menej ako 5 zamestnanccov
janaGT
30.09.09,06:06
podla mna nie, v každej poistovni sa treba registrovať zlvášť, ja som zatial začala využivať len vszp, v ostatných poisťovniach máme menej ako 5 zamestnanccov

aj my máme v ostatných menej, ale som si povedala, že keď posielam do jednej, môžem aj do ostatných. Ešte máme Spoločnú - tam išla registrácia úplne jednoducho, a ešte máme Apollo - tam je to trošku zložitejšie.
Ale idem sa s tým popasovať.
margaretka71
30.09.09,15:52
Keď chcem odhlásiť zamestnanca zo soc. poisťovne, ktorého som prihlásila papierovo a teraz už robím v elektronickej podobe, mám ho odhlásiť ako bol aj prihlásený t. j. papierovo? Na stránke soc. poisťovne to takto píše iba o mesačných výkazoch. Predpokladám , že je to aj pri RL? Akou formou bol prihlásený takou formou ho aj odhlásiť, alebo sa mýlim? Potvrďte mi to prosím.
margaretka71
30.09.09,15:58
Keď chcem odhlásiť zamestnanca zo soc. poisťovne, ktorého som prihlásila papierovo a teraz už robím v elektronickej podobe, mám ho odhlásiť ako bol aj prihlásený t. j. papierovo? Na stránke soc. poisťovne to takto píše iba o mesačných výkazoch. Predpokladám , že je to aj pri RL? Akou formou bol prihlásený takou formou ho aj odhlásiť, alebo sa mýlim? Potvrďte mi to prosím.

Potvrdí mi to niekto, potrebujem urobiť odhlášku, prosím
Peterika
30.09.09,16:19
Keď chcem odhlásiť zamestnanca zo soc. poisťovne, ktorého som prihlásila papierovo a teraz už robím v elektronickej podobe, mám ho odhlásiť ako bol aj prihlásený t. j. papierovo? Na stránke soc. poisťovne to takto píše iba o mesačných výkazoch. Predpokladám , že je to aj pri RL? Akou formou bol prihlásený takou formou ho aj odhlásiť, alebo sa mýlim? Potvrďte mi to prosím.

- zamestnanca odhlásiš elektronicky. Registračné listy, i mesačné výkazy od dňa podpísania dohody o elektr. komunikácii robíš len elektronicky, aj v prípade, že zamestnanec bol prihlasovaný na SP ešte fyzicky - " papierovo " Už nemusíš chodiť na SP, len s ELDP;)


Otázka bola zle zaradená - si v téme zdravotné poisťovne elekt. výkazy
margaretka71
30.09.09,16:22
Ospravedlňujem sa, na budúce dám pozor a zároveň ďakujem za odpoveď.
janaGT
01.10.09,08:29
takže úspešne som zvládla všetky EZU - SP, VšZP, Apollo a Spol.ZP. Už len urobiť výplaty a prvé odosielanie, dúfam, že všetko pôjde OK.
Peterika
06.10.09,07:43
Money program
pri elektronickom podávaní výkazov do VšZP
- variabilný symbol je IĆO + 00
- pri exporte musíte mať začiarknutú len jednu zdrav. poisťovňu
- formulár typ: MzUcZdp.frm
- v nastavenia pre export - v karte vyúčtovania zdravotného poistenia je potrebné zmazať z poľa rodné číslo a číslo pov. pobytu 0, aby tam boli prázdne políčka a vygenerujte výkaz




Hádam to niekomu pomôže;) hlavne pri určení toho správneho formulára pri exporte dokumentu;)
strana
07.10.09,11:24
Ahojte, mam jednu otazocku. Nasa uctovnicka firma sidli v KE, nasa spolocnost je v TT, mozem ako asistentka urobit registrciu na zasielanie elektronickych vykazov do VsZP u nas vo firme na moje meno (prva žiadosť) a podpisat Zmluvu na pobocke v TT, a potom zaslat vsetky potrebne dokumenty a certifikat do KE a oni budu zasielat vykazy alebo musi registraciu urobit uctovnicka?

Ďakujem za odpoveď
janaGT
08.10.09,04:54
takže úspešne som zvládla všetky EZU - SP, VšZP, Apollo a Spol.ZP. Už len urobiť výplaty a prvé odosielanie, dúfam, že všetko pôjde OK.

no, prvé EZU mám za sebou, neišloto až tak super. SP na jednotku, VšZP tiež v pohode, horšie to bolo s apollom a SZP. Apollo - potom mi poradil ich IT, takže to šlo. Najhoršie na tom bola SZP - tam mi vyhodilo, že zlé rodné číslo zamestnanca. Tak som volala na pobočku, a tam mi oznámili, že pri cudzincovi - konkrétne u nás zc z ČR, sa nedávala klasické rodné číslo ale číslo z preukazu poistenca. Od roku 2005 som do výkazov dávala klasické rodné číslo a nikomu to neprekázalo, žiadne upozornenie ani nič. Potom som r.č. prepísala a išlo to tiež dobre.
janaGT
08.10.09,06:41
už máš ten certifikát nainštalovaný?
ak áno tak sa prihlásiš na stránku VšZP
elektronické služby
prihlásenie
login
heslo
podacie miesto
podanie
cesta k dokumentu prilepíš ten vygenerovaný súbor z Krosu
vložit (ak bude súbor v poriadku tak ti napíše že nie je podpísaný)
podpísat(ked budeš podpisovat tak sa ti zobrazí ten tvoj súbor s podpisom a dáš len áno)
podat
dokončit
vytlačíš si podací lístok a zakrátku aj potvrdenku o prijatí

v útorok 6.10. som posielala do všzp elektronicky výkaz, ale teraz neviem nájsť, že kde si mám vytlačiť ten podací lístok a potvrdenku :mee:
Keď som na hlavnej stránke, mám tam Podacie miesto - počet správ na prevzatie : 1, počet potvrdených podaní: 1, len sa neviem k tomu dostať.
Poradíte mi, prosím?
janaGT
08.10.09,09:33
v útorok 6.10. som posielala do všzp elektronicky výkaz, ale teraz neviem nájsť, že kde si mám vytlačiť ten podací lístok a potvrdenku :mee:
Keď som na hlavnej stránke, mám tam Podacie miesto - počet správ na prevzatie : 1, počet potvrdených podaní: 1, len sa neviem k tomu dostať.
Poradíte mi, prosím?

takže už som to našla, volala som na call centrum, tam mi poradili.
Robila som chybu, že som tam stále dávala dátum a má to byť bez dátumu.
Ale nejde mi to stále vytláčať, z ich IP mi nejde nič vytláčať :eek::mee::confused:
evina
13.10.09,16:02
v útorok 6.10. som posielala do všzp elektronicky výkaz, ale teraz neviem nájsť, že kde si mám vytlačiť ten podací lístok a potvrdenku :mee:
Keď som na hlavnej stránke, mám tam Podacie miesto - počet správ na prevzatie : 1, počet potvrdených podaní: 1, len sa neviem k tomu dostať.
Poradíte mi, prosím?

No do SP podávam elektronicky už tretí rok. Aj keď ma väčšinou táto inštitúcia naštve musím ju teraz vyzdvihnúť. Prihlásenie - registrácia a posielanie výkazov /u mňa napríklad rovno z programu, len 4x kliknem myšou a je to/, ako aj rôzne úpravy storná a pod. sú podľa mňa bez problémov prehľadne.
Spadla som po povinné posielanie výkazov do Všzp a podľa mňa už zložitejšie a neprehľadnejšie to spraviť nemohli vrátane zdĺhavej registrácie/porovnám prvý kontakt medzi SP a Vsžp/. Možno si zvyknem, ale človek tam musí všetko hľadať ako strážny pes....

napríklad by som potrebovala stornovať pred chvíľou odoslaný výkaz, lebo som sa pomýlila a neviem ako to mám opraviť, resp. urobiť. Čumím, čumím a nič :mad:
evina
13.10.09,16:14
to ti príde do mailu po registrácii a ten podpis resp.certifikát si musíš nainštalovat na svoj PC odkial sa budú posielat výkazy elektronicky.
Treba si tie podpisy zálohovat keby náhodou niečo.
U VšZP platí ten podpis len dva roky potom treba požiadat o predlženie.

Už teraz sa teším:mad: lebo za dva roky to asi budeme vybavovať štyria :D
evina
13.10.09,16:30
Ako mám stornovať už podaný nesprávny výkaz?:mee:
rodina1
14.10.09,07:11
Stornovať nesprávny výkaz som sa nepokúšala, takže neviem.:mee: Podávala som opravný výkaz. Čo sa týka elektronických dávok na zdravotné poisťovne, najjednoduchšie to má Dôvera. Apollo je trochu komplikovanejšie, ale najhoršie je podávanie na Union ZP a VšZP. Aby som zistila, či je výkaz v poriadku, aby som sa na ich stránku vracala aj dva dni :eek: No hrôza!
Maja2
16.10.09,12:13
Dôvera ZP má super ešte to že má v el.podatelni zoznam zamestnancov prihlásených do pistovne u konkr.zamestnávatela.

Prosim Ta, poradis mi, ako to zistim. Neviem, kde hladat ten zoznam zamestnancov. Dakujem.
abel
16.10.09,12:32
Prosim Ta, poradis mi, ako to zistim. Neviem, kde hladat ten zoznam zamestnancov. Dakujem.
Ak máš elektronický prístup, tak vľavo klikneš na prehľady a potom na aktuálne nahlásení zamestnanci.
milanr
19.10.09,09:44
Má zamestnávateľ, ktorý má viac ako 5 zamestnancov odosielať elektronicky aj dávky 541 a 542 (t.j. RZ ZP a Oznámenie ZĽ) alebo v zmysle Metodického pokynu sa táto povinnosť vzťahuje iba na MV a Oznámenie o zmene platiteľa. Zasielanie dávok 541 a 542 je dobrovoľné a môžem tak urobiť aj v papierovej forme, alebo, keď máme uzavretú Dohodu som ZP tak potom musíme odosielať všetko v elektronickej podobe?!
Nutricia
19.10.09,10:47
takže už som to našla, volala som na call centrum, tam mi poradili.
Robila som chybu, že som tam stále dávala dátum a má to byť bez dátumu.
Ale nejde mi to stále vytláčať, z ich IP mi nejde nič vytláčať :eek::mee::confused:
skús či máš dobre nainštalovaný explorer,prípadne v najhoršom si to skopíruj do Wordu a vytlač.
milanr
20.10.09,05:37
Má zamestnávateľ, ktorý má viac ako 5 zamestnancov odosielať elektronicky aj dávky 541 a 542 (t.j. RZ ZP a Oznámenie ZĽ) alebo v zmysle Metodického pokynu sa táto povinnosť vzťahuje iba na MV a Oznámenie o zmene platiteľa. Zasielanie dávok 541 a 542 je dobrovoľné a môžem tak urobiť aj v papierovej forme, alebo, keď máme uzavretú Dohodu som ZP tak potom musíme odosielať všetko v elektronickej podobe?!
Nikto neporadí ? Ďakujem
janaGT
20.10.09,05:42
Má zamestnávateľ, ktorý má viac ako 5 zamestnancov odosielať elektronicky aj dávky 541 a 542 (t.j. RZ ZP a Oznámenie ZĽ) alebo v zmysle Metodického pokynu sa táto povinnosť vzťahuje iba na MV a Oznámenie o zmene platiteľa. Zasielanie dávok 541 a 542 je dobrovoľné a môžem tak urobiť aj v papierovej forme, alebo, keď máme uzavretú Dohodu som ZP tak potom musíme odosielať všetko v elektronickej podobe?!

podľa môjho názoru teraz musíš odosielať elektronicky všetko, aspoň ja to tak chápem
m.hladka
20.10.09,05:55
Ja odosielam všetko elektronicky, ale do SZP sa mi nedarilo odoslať oznámenie zamestnávateľa elektronicky, tak som to odniesla osobne do podatelne v papierovej forme a zatiaľ sa neozvali, takže asi nebol problém.
milanr
21.10.09,06:48
Ja som sa pýtala kvôli tomu, že som Oznámenia do Apollo a VšZP odniesla osobne na papieri. MV + Oznámenia o zmene platiteľa posielam elektronicky. Tak som zapochybovala, či som aj Oznámenia a RZ ZP nemala poslať elektronicky, ale v Metodickom usmernení sa píše o povinnosti iba pre MV + HO.
witch
30.10.09,06:40
Ahoj, chcem sa opýtať, včera som chcela zadať do Dôvery elekt. HO, zmenu platiteľa pre PN, začiatok i koniec v 1 mesiaci . Dala som 1 riadok: r.č. meno kód 1 O, Z a dátum, do 2 riadku to isté, len K a dátum. Stále mi to ale vykazuje chybu, a na call centrum sa mi nepodarilo dovolať. Nevie nikto správny postup? Typujem to ručne. Ešte sa mi aj nedarí zadať opravný výkaz za 5 mesiac, kde mám k 31.5 koniec PP zamestnanca, ale zabudla som tam nahodiť PN od 4. do 31.5. Tam mi to tiež nezobralo, dôvod, že treba mať zdrojový Do. Ale HO z 5/2009 je tam nahraný. S mesačnými výkazy problém nemám, aj HO s 1 riadkom mi prešli OK. Prosím o radu. Petra
Daggmar
30.10.09,07:45
Mala si správne zadané obdobie ? Myslím obdobie za ktoré to HO je, nie dátum pri mene zamestnanca.
witch
30.10.09,10:18
Mala si správne zadané obdobie ? Myslím obdobie za ktoré to HO je, nie dátum pri mene zamestnanca.
Áno, mala. Chybu mi písalo na kód 2 riadku = koniec PN. Dávala som 1 O. Skúsim to ešte raz, aj zavolať, keď to nepôjde, pošlem papierovú formu.:(
Daggmar
09.11.09,08:03
Odpovedala som iba pre Daggmar, aby tam zbytočne neposielala obidvoch konateľov, nie je to potrebné a samozrejme, stačí aj splnomocnenie.

Takže dievčatá a chlapci ... práve som sa vrátila zo VŠZP v BA a bolo nám povedané, že musia byť obaja konatelia, ked v OR majú spoločné podpisy. Inak to nejde. Ale pani nám papiere vybavila s tým, že konto nie je aktívne pokiaľ nepríde druhý konateľ na podpis.
Už nemôžeme veriť ani informáciam z Call centrum-u.
kačer
20.11.09,11:10
My máme piatich konateľov a nebol ani jeden, ja som mala splnomocnenie a tiež to bolo v BA všzp v Ružovej doline
jess
20.11.09,11:16
Ako zadám nulový výkaz elektronicky do VšZP ? Dá sa to ? Už nemáme zamestnancov vo VšZP, ale nechcem rušiť elektronické zadávanie, keďže ako som počula má sa zlúčiť začiatkom roka VšZP a Spoločná ZP.
Nutricia
20.11.09,11:17
nemusíš podávat do ZP nulové výkazy ak tam už nemáte zamestnancov nahlásených tak neposielaj nič a ani sa ako zamestnávatel nemusíš odhlasovat.
Lenka1979
20.11.09,11:22
nemusíš podávat do ZP nulové výkazy ak tam už nemáte zamestnancov nahlásených tak neposielaj nič a ani sa ako zamestnávatel nemusíš odhlasovat.

Ak som sa neodhlasovala ako zamestnávateľ, tak som dávala nulové výkazy, a naopak-ak nechcem posielať nulové výkazy, odhlasujem sa ako zamestnávateľ. Ja som na to bola aj upozornená... tak nefiem....nefiem...:rolleyes:;)
Nutricia
20.11.09,11:31
no nefiem :-),ja som sa na to pýtala v ZP a povedala mi pani,že sa nemusíme ako zamestnávatel odhlasovat oni ak nemajú na zamestnávatelovi zaregistrovaných zamestnancov tak neposielajú ani žiadne výzvy.Asi to záleží od každej pobočky.
Daggmar
20.11.09,12:12
My máme piatich konateľov a nebol ani jeden, ja som mala splnomocnenie a tiež to bolo v BA všzp v Ružovej doline

Či sa všetci dostavia k notárovi na splnomocnenie alebo už prídu do VŠZP - pre nich je to jedno kam pôjdu, ale musia niekam ísť všetci. Tak to majú v spoločenskej zmluve.
michelle84
26.11.09,17:21
Ak som sa neodhlasovala ako zamestnávateľ, tak som dávala nulové výkazy, a naopak-ak nechcem posielať nulové výkazy, odhlasujem sa ako zamestnávateľ. Ja som na to bola aj upozornená... tak nefiem....nefiem...:rolleyes:;)

Mne v jednej poisťovni tvrdili dve rôzne veci. Jedna tiež hovorila, že stačí posielať nulové výkazy. Potom som chcela vyhotoviť nulový výkaz, nedal sa. Tak som volala na pobočku a už druhá pani povedala, že som mala odhlásiť. Tak som odhlásila zamestnávateľa, ktorý nemá zamestnancov.
jess
27.11.09,05:38
Mne v jednej poisťovni tvrdili dve rôzne veci. Jedna tiež hovorila, že stačí posielať nulové výkazy. Potom som chcela vyhotoviť nulový výkaz, nedal sa. Tak som volala na pobočku a už druhá pani povedala, že som mala odhlásiť. Tak som odhlásila zamestnávateľa, ktorý nemá zamestnancov.

Problém nie je v odhlásení zamestnávateľa, ale mne ide o to, že ak sa tie 2 zdravotné poisťovne zlúčia, tak budem musieť nanovo vybavovať tie blbé papiere a certifikáty na elektronické zasielanie výkazov, lebo jedine VšZP to má tak komplikovane blbo robené. Ostetné ZP majú len GRID karty a toto :eek: ....

... už som písala do VšZP , že , čo mám robiť, takže čakám na odpoveď...veď majú na ňu 30 dní !!! :eek:
Nutricia
27.11.09,07:08
myslímm,že to bude zabezpečené tak ako ked spoločná ZP prevzala Europsku ZP,otvorila konto pre EZP.
Andyke
27.11.09,07:47
no nefiem :-),ja som sa na to pýtala v ZP a povedala mi pani,že sa nemusíme ako zamestnávatel odhlasovat oni ak nemajú na zamestnávatelovi zaregistrovaných zamestnancov tak neposielajú ani žiadne výzvy.Asi to záleží od každej pobočky.

Prečítaj odpovede na odhlásenie zamestnávateľa vyjadrenia jednotlivých zdrav.poisťovní tu :
http://www.porada.sk/1159134-post116.html
kačer
30.11.09,11:35
takže už som to našla, volala som na call centrum, tam mi poradili.
Robila som chybu, že som tam stále dávala dátum a má to byť bez dátumu.
Ale nejde mi to stále vytláčať, z ich IP mi nejde nič vytláčať :eek::mee::confused:
Ja mám tiež problém vytlačit potvrdenku, podadí listok my ide, ale neviem kde mám hladať tú potvrdenku? Prosím o radu, ďakujem
Daggmar
30.11.09,18:44
Ja mám tiež problém vytlačit potvrdenku, podadí listok my ide, ale neviem kde mám hladať tú potvrdenku? Prosím o radu, ďakujem

Predpokladám, ze sa jedna o VSZP, vacsinou tam su len problemy. Kliknes na podacie miesto, das vyhladat dokument bez datumu a kolonke stav e-dokumentu je uplne na kraji mala lupa, na tu kliknes a otvori sa . Ked sa vratim spat a dokument presiel objavi sa mi dalsi riadok kde mam v kolonke stav e-dokumentu napisane prevzatie potvrdenky. Ked zase kliknem na tu malu lupu otvori sa mi ten podaci listok. Dufam, ze som to spravne napisala.
Nutricia
30.11.09,19:29
ked odošleš súbor počkáš kým sa dostane do stavu spracovania a následne sa ti z jedného riadku spravia dva a te n druhý bude neprevzatá potvrdenka,v pravom hornom rohu máš tlačítko prevziat,klikneš na to a vytlačíš tú potvrdenku.
jess
02.12.09,14:34
Ako zadám nulový výkaz elektronicky do VšZP ? Dá sa to ? Už nemáme zamestnancov vo VšZP, ale nechcem rušiť elektronické zadávanie, keďže ako som počula má sa zlúčiť začiatkom roka VšZP a Spoločná ZP.

Moja otázka :
Dobrý deň,
od októbra nemáme zamestnancov prihlásených do Vašej ZP. Máme však
zamestnanca, ktorý je poistencom Spoločnej ZP. Viem, že by sa tieto
dve poisťovne mali zlúčiť. Ktorý elektronický systém podávania
mes.výkazov potom bude fungovať, systém Vašej ZP alebo systém zo SZP
? Preto by sme chceli vedieť, či sa musíme momentálne ako
zamestnávateľ odhlásiť z Vašej ZP a v januári (po zlúčení)
komplikovaný proces certifikátov elektronického podávania absolvovať
nanovo alebo postačí do konca roka podávať nulový výkaz. Nulový výkaz
mi však podať elektronicky nejde.

Ďakujem za odpoveď.

Tu je odpoveď zo VšZP :

Dobrý deň,

najskôr by sme Vás radi ubezpečili v tom , že certifikát vydaný
firmou Disig a.s. máte stále platný až do roku 2011 bez ohľadu na ten
fakt či máte vo VšZP zamestnancov, alebo ich nemáte.

To znamená , že Vašou povinnosťou je v tomto prípade vyplniť tlačivo:
Prihláška/oznámenie zamestnávateľa ( slovo prihláška prečiarknete a
bude sa jednať o Oznámenie zamestnávateľa).
V samotnom tlačive je časť odhlásenie z registra zamestnávateľov a
dôvod odhlásenia. Tieto dve časti vyplníte v prípade ak už nemáte vo
VšZP poistených žiadnych zamestnancov.


O prípadných zmenách týkajúcich sa platiteľov poistného v súvislosti
so zlúčením bude VšZP včas informovať na svojej stránke www.vszp.sk (http://www.vszp.sk/) .

S pozdravom

Call centrum VŠZP

A aby to bolo úplné , prikladám ešte aj to tlačivko :)
kačer
05.12.09,04:44
Predpokladám, ze sa jedna o VSZP, vacsinou tam su len problemy. Kliknes na podacie miesto, das vyhladat dokument bez datumu a kolonke stav e-dokumentu je uplne na kraji mala lupa, na tu kliknes a otvori sa . Ked sa vratim spat a dokument presiel objavi sa mi dalsi riadok kde mam v kolonke stav e-dokumentu napisane prevzatie potvrdenky. Ked zase kliknem na tu malu lupu otvori sa mi ten podaci listok. Dufam, ze som to spravne napisala.


Ďakujem, pomohla si mi, navigácia je zrozumitelná, ešte raz vďaka.
Lianka
07.12.09,16:38
Predpokladám, ze sa jedna o VSZP, vacsinou tam su len problemy. Kliknes na podacie miesto, das vyhladat dokument bez datumu a kolonke stav e-dokumentu je uplne na kraji mala lupa, na tu kliknes a otvori sa . Ked sa vratim spat a dokument presiel objavi sa mi dalsi riadok kde mam v kolonke stav e-dokumentu napisane prevzatie potvrdenky. Ked zase kliknem na tu malu lupu otvori sa mi ten podaci listok. Dufam, ze som to spravne napisala.


ked odošleš súbor počkáš kým sa dostane do stavu spracovania a následne sa ti z jedného riadku spravia dva a te n druhý bude neprevzatá potvrdenka,v pravom hornom rohu máš tlačítko prevziat,klikneš na to a vytlačíš tú potvrdenku.

Ako dlho to trva, kym mi pride sprava o vysledku spracovania davky, ktoru som zaslala? Zasielala som pred tyzdnom mesacny vykaz, nemam v spravach ziadnu spravu. :eek: Zdalo sa mi, ze to prebehlo vsetko v poriadku, ale nemam nikde ziadnu spravu. :mee: Vsade mam 0 - aj v kolonke pocet sprav, aj v kolonkach podacieho miesta. :(
Daggmar
07.12.09,18:38
Myslim, ze to jedneho dna. Aspon ja to tak mam.
Nutricia
08.12.09,10:31
VSZP má už asi týžden problém s el.podatelnou ja mám tiež už asi týžden odoslané dokumenty že v spracovaní,volala som im,že sa mi nedá vytlačit potvrdenka a či tie odoslané dokumenty budú u nich spracované.Mala som odhlášku zamestnanca a pozerala mi na jeho obdobie poistenia auž tam bola nahratá odhláška.
Katija
11.12.09,13:26
Všimla som si na stranke VšZP, že v sekcii Ponuka elektronických služieb Internetového portálu VšZP pre platiteľa poistného pribudli dve nové služby

Platiteľ poistného Prehľad (Prezeranie údajov platiteľa poistného)
Platiteľ poistného Komplet (Podávanie dávok platiteľa poistného cez
elektronickú podateľňu a prezeranie jeho údajov.Potešila sim sa, že konečne uvidím trochu do ich evidencie a okamžite som volala do poisťovňe, že chcem rozšíriť služby Kontakt na služby Komplet a ako mám postupovať.
:( Dozvedela som sa, že zatiaľ mám hlavne čakať. Je to vraj len testovacia prevádzka pre niektoré vybrané firmy. Kedy sa toto sprístupní ostatným mi žial nevedeli povedať.
Mne takáto služba veľmi chýba - dúfam že sa dočkám.
Je dosť možné, že terajšie problémy s elektronickou podateľňou súvisia s testovaním týchto nových služieb.
kačer
12.01.10,08:36
Či sa všetci dostavia k notárovi na splnomocnenie alebo už prídu do VŠZP - pre nich je to jedno kam pôjdu, ale musia niekam ísť všetci. Tak to majú v spoločenskej zmluve.


U nás bol len jeden vybaviť splnomocnenie na obecnom úrade na matrike a bolo.
Katija
17.02.10,12:02
Mne takáto služba veľmi chýba - dúfam že sa dočkám.
Dočkla som sa. Nemala som pokoj, kým som si to nevybavila.
:( No a teraz keď to to už vidím, môžem rovno písať žiadosť, aby opravili chyby ktoré majú v evidencii o firme, aj o zamestnancoch.
A to tam, zatiaľ nevidno saldo predpisov a platieb poistného (vraj to pripravujú). :confused: Už teraz sa obávam, čím ma zase prekvapia.
Marta Dömötörová
22.03.10,10:11
Podáva niekto elektronické výkazy do Všzp z Pohody? Potrebovala by som poradiť ako si mám vytvoriť súbor na odoslanie. Vo Všzp mám všetko vybavené, minulý mesiac som si všetkz údaje nahrala priamo na stránke poisťovne ,ale to je prácne.
witch
23.03.10,10:18
Podáva niekto elektronické výkazy do Všzp z Pohody? Potrebovala by som poradiť ako si mám vytvoriť súbor na odoslanie. Vo Všzp mám všetko vybavené, minulý mesiac som si všetkz údaje nahrala priamo na stránke poisťovne ,ale to je prácne.
Ahoj, daj si mzdy za daný mesiac, tlačové zostavy, myšou sa daj na Mesačný výkaz preddavkov poistného ZP, vtedy bude aktívne tlačítko Export (medzi tlačítky Vytlačiť a PDF), daj export, vytvorí sa za dané obdobie. Súbor potom načítaš na stránke poisťovne Hladaj: Pohoda - TiskSK - export - ZdrPoisťovne - VSZP - súbor za mesiac. Podobné to je s hromadným oznámením zam. Vtedy pri načítávaní namiesto ZdrPoisťovne otvoríš Oznámenia - VSZP - súbor za mesiac.
Marta Dömötörová
07.04.10,11:46
Vďaka:---:---už mi to ide!!!
ewita888
09.04.10,09:09
potrebujem radu, ako mám do všzp poslať opravný mesačný výkaz.. nikde neviem nájsť, kde uviesť, že je opravný.. z programu POHODA - elektronicky
tmhwk
09.04.10,17:27
potrebujem radu, ako mám do všzp poslať opravný mesačný výkaz.. nikde neviem nájsť, kde uviesť, že je opravný.. z programu POHODA - elektronicky
Domnievam sa ze to v Pohode urobit nejde. Každopádne, dá sa to spraviť manuálne. Oprav si čo potrebuješ a vyexportuj si riadny výkaz. Následne ho otvor v Notepade ("Poznámkový blok") a hneď prvé písmenko prepíš z N na O. Všetko ostatné nechaj tak ako je. Následne súbor ulož.

To by malo stačiť, súbor možeš nahrať do poisťovne a mala by ho chápať ako opravný. Pre istotu môžeš aj premenovať názov súboru - predpokladám že sa volá N514xxxx.001, premenuj si ho na O514xxxx.001, aby ti bolo jasné že ide o opravný súbor (predpokladám že si ich odkladáš do archívu).
suklova
26.08.10,11:12
Prosím o radu. Asi rokom som podpísala zmluvu o využívaní elektr.služieb vo Všzp + sme so zamestnávateľom vypísali žiadosť o poskytnutie el.služby, kde ako vlastník konta som ja. Mám otázku. Ak zmením zamestnávateľa, aký je postup?
1/ grid karta mi zostáva, však?
2/ nový zamestnávateľ ma splnomocní + dá mi kopiu výpisu z OR
3/ je potrebné znovu vypisovať žiadosť o poskytnutie el.služby?
4/ zamestnávateľ /terajší/ by ma mal odhlásiť, ja sa nemôžem?

Je to prosím Vás tak?
rodina1
26.08.10,11:33
Prosím o radu. Asi rokom som podpísala zmluvu o využívaní elektr.služieb vo Všzp + sme so zamestnávateľom vypísali žiadosť o poskytnutie el.služby, kde ako vlastník konta som ja. Mám otázku. Ak zmením zamestnávateľa, aký je postup?
1/ grid karta mi zostáva, však?
2/ nový zamestnávateľ ma splnomocní + dá mi kopiu výpisu z OR
3/ je potrebné znovu vypisovať žiadosť o poskytnutie el.služby?
4/ zamestnávateľ /terajší/ by ma mal odhlásiť, ja sa nemôžem?

Je to prosím Vás tak?
Ja neviem, ale my sme tiež asi pred rokom podpísali zmluvu o elektronickej komunikácii s VšZP, ale žiadnu GRID kartu som nedostala.
Nemyslíš náhodou Sociálnu poisťovňu? Pretože SP používa GRID kartu, ktorá je vystavená na meno používateľa. Ak áno, tak terajší zamestnávateľ požiada SP o zrušenie tvojho prístupu. GRID karta ti zostane (ak ti ju SP vydala na tvoje meno a tvoje RČ). Nový zamestnávateľ ťa splnomocní a SP ti na tvoju GRID kartu sprístupní jeho kód.Ak nový zamestnávateľ nemá so SP uzatvorenú zmluvu o poskytnutí elektronických služieb, je potrebné ju vybaviť.
suklova
26.08.10,12:14
Ja neviem, ale my sme tiež asi pred rokom podpísali zmluvu o elektronickej komunikácii s VšZP, ale žiadnu GRID kartu som nedostala.
Nemyslíš náhodou Sociálnu poisťovňu? Pretože SP používa GRID kartu, ktorá je vystavená na meno používateľa. Ak áno, tak terajší zamestnávateľ požiada SP o zrušenie tvojho prístupu. GRID karta ti zostane (ak ti ju SP vydala na tvoje meno a tvoje RČ). Nový zamestnávateľ ťa splnomocní a SP ti na tvoju GRID kartu sprístupní jeho kód.Ak nový zamestnávateľ nemá so SP uzatvorenú zmluvu o poskytnutí elektronických služieb, je potrebné ju vybaviť.
Ďakujem, máš pravdu poplietla som si to. A ako to funguje s certifikátom, ktorý som doslala od všzp? Mám zálohu na usb-kľúči. Uložím si ho v novom počítači kam? :confused: Možno hlúpe otázky, ale vôbec neviem ako to funguje. A z terajšieho počítača ho mám vymazať?
hanelie
26.08.10,12:24
ja som sa práve včera registrovala a GRID kartičku som dostala / ZP/ ale vôbec som ju pri odosielaní výkazov nepotrebovala / tak ako to je v SP /
tuta
26.08.10,12:25
Dokedy je platný certifikát? Uložíš ho podľa toho aký prehliadač používaš. Pozri si link na odporúčané nastavenia:

https://portal.vszp.sk/vszp-portal-extra/main/html.s/pomoc/extra/main.htm
rodina1
26.08.10,12:25
Ďakujem, máš pravdu poplietla som si to. A ako to funguje s certifikátom, ktorý som doslala od všzp? Mám zálohu na usb-kľúči. Uložím si ho v novom počítači kam? :confused: Možno hlúpe otázky, ale vôbec neviem ako to funguje. A z terajšieho počítača ho mám vymazať?
Pri vybavovaní zmluvy o elektronickom zasielaní dokladov si bola ty ako oprávnená osoba?
Neviem, ale zdá sa mi, že certifikát je udelený na firmu a nie na konkrétneho človeka.
tuta
26.08.10,12:29
ja som sa práve včera registrovala a GRID kartičku som dostala / ZP/ ale vôbec som ju pri odosielaní výkazov nepotrebovala / tak ako to je v SP /

VšZP používa GRID kartu na overovanie platiteľov.
Tam si môžeš overiť niektoré informácie týkajúce za platiteľa napr. základné informácie, bankové spojenia, kontaktné osoby, zamestnanci, výplatné termíny, príslušnosť k pobočke, kontá pre platiteľa, dávky.
tuta
26.08.10,12:31
Pri vybavovaní zmluvy o elektronickom zasielaní dokladov si bola ty ako oprávnená osoba?
Neviem, ale zdá sa mi, že certifikát je udelený na firmu a nie na konkrétneho človeka.

Vo VšZP je certifikát viazaný na r.č. danej osoby. Nie je registrovaný na firmu :)
suklova
26.08.10,12:36
Pri vybavovaní zmluvy o elektronickom zasielaní dokladov si bola ty ako oprávnená osoba?
Neviem, ale zdá sa mi, že certifikát je udelený na firmu a nie na konkrétneho človeka.
áno, ja som uvedená ako vlatníčka konta, takže podľa mňa si ten certifikát musím zobrať so sebou. Len neviem, či ho mám na terajšom počítači vymazať, alebo ak si ho uložím na novom počítači, tak ho už nebudú môcť používať na terajšom?
rodina1
26.08.10,12:37
... zrejme máš pravdu, už si to nepamätám, pretože som naraz vybavovala zmluvy pre všetky poisťovne (vtedy ešte VšZP, Dôvera, Apollo a tiež Union) :)
tuta
26.08.10,12:43
áno, ja som uvedená ako vlatníčka konta, takže podľa mňa si ten certifikát musím zobrať so sebou. Len neviem, či ho mám na terajšom počítači vymazať, alebo ak si ho uložím na novom počítači, tak ho už nebudú môcť používať na terajšom?

Pokiaľ Ty si uvedená ako vlastníčka konta, tak požiadaš vo VšZP o priradenie ďalšej firmy a zrušenie starej.
Záleží od Teba, či tej starej firme poskytneš aspoň na určitý čas svoj certifikát, aspoň do doby kým si nevybaví Tvoja nástupkyňa nový.
Ale nový certifikát sa dá vybaviť raz - dva. :)
suklova
26.08.10,12:49
Ďakujem, tuta. Takže stačí požiadať o zrušenie tej starej a certifikát mazať nemusím. Certifikát zo zálohy si nainštalujem do nového počítača. Na jednom certifikáte asi 2 firmy fungovať nemôžu, nie?
H.B.
28.10.10,07:37
[QUOTE=suklova;1490162] Takže stačí požiadať o zrušenie tej starej a certifikát mazať nemusím. QUOTE] Nemáte niekto takúto žiadosť zamestnávateľa o zrušenie prístupu?
Huta
28.12.10,12:52
Prosím o pomoc ako urobiť a zaslať opravný výkaz na VŠZP v Pohode? Vždy mi ukazuje N.,keď ho opravím ručne nevezme mi ho cez elektronickú poštu.
tmhwk
29.12.10,18:36
do VSZP neposielam a neviem ako ich elektronicka podatelna funguje, ale pozri moj prispevok v tejto teme http://www.porada.sk/1367985-post114.html - mala by to byt rovnake.

ak to tak robis a neberie ti to, ako moznost vidim ze 1/to ma zlu koncovku (pri editovani toho suboru to das ulozit a prida mu to nejaku inu koncovku suboru, napr. txt - nazov davky za november by mal byt N5141011.001 a opravny zas O5141011.001) 2/opravne vykazy sa nahravaju na inom mieste stranky nez regulerne 3/nevie to pracovat s opravnymi subormi - mozno staci nahrat este raz opraveny subor ako standardny 4/cokolvek ine

Ak nic nepojde a nemas vela poloziek/zamestnancov/, prinajhorsom to skus nahodit ako manualny vstup, ak taka moznost u VSZP vobec je. Alebo zavolat na infolinku a chciet nejakeho technika.
vema
05.09.11,20:09
Môžu nás pokutovať, keď na prihláške do ZP máme vyznačený deň výplat neurčený a ja som poslala výkaz a mám tam napr. 12 deň a zaplatili sme 15 deň. Ja som si to zabudla opraviť na posledný deň v mesiaci. V soc. poisť. to máme tiež tak, ale tam keď posielame elektr., nevidela som nikde zobrazený dátum výplat.
emily 2
07.09.11,07:31
Prosim Vas ako je to teraz. Elektronicky musi podavat prihlasky firma, ktorá má v jednej poistovni 5 zamestnancov, alebo 5 zamestnancov v rôznych poistovniach ?

A v poistovni UNION treba elektronicky podpis ?

vdaka
mzdarka renca
07.09.11,07:41
Prosim Vas ako je to teraz. Elektronicky musi podavat prihlasky firma, ktorá má v jednej poistovni 5 zamestnancov, alebo 5 zamestnancov v rôznych poistovniach ?

A v poistovni UNION treba elektronicky podpis ?

vdaka

teraz to je tak, že ak máš bez ohľadu na poisťovňu 3. prihlásených zamestnancov (je jedno ši v VšZP máš 1 v UNIONe 2 je to spolu 3 zamestnanci), je povinnosť podávať všetko elektronicky.
KEJKA
07.09.11,07:48
áno? tak to je aj pre mňa novinka.
emily 2
07.09.11,07:55
Dakujem
a s tou UNION neviete niekto, na ich stranke som vycitala o tom el. podpise.
Nasa externa mzdarka ma splnomocnenie , ale zatial mi chodia diskety z poistovni,asi to este nevybavila vo vsetkych ZP. Ona robi vykazy a my prihlasky a odhlasky zam-cov.
Z dôvery mame grid kartu - tam by nemal byt problem, ale este neviem ako je to s VSZP a UNION, aby sme mohli viaceri vykonavat tieto veci.
Zatial dakujem
emily2
m.hladka
07.09.11,08:40
Už som to dávala do jednej témy, ale prilepím aj tu:
Dôležité oznamy SP:
Sociálna poisťovňa s účinnosťou od 1.10.2011, za účelom zefektívnenia a zautomatizovania spracovania podaní zamestnávateľov, mení podmienky určenia formy odosielania podaní nasledovne:
a) zamestnávatelia, ktorí zamestnávajú 3 a viac zamestnancov – s účinnosťou od 1.10.2011 budú mať povinnosť odosielať dokumenty (RLFO , MV, VP) elektronicky,

b) zamestnávatelia, ktorí zamestnávajú 2 zamestnancov – s účinnosťou od 1.11.2011 budú mať povinnosť odosielať dokumenty (RLFO , MV, VP) elektronicky,

c) zamestnávatelia, ktorí zamestnávajú 1 zamestnanca – s účinnosťou od 1.12.2011 budú mať povinnosť odosielať dokumenty (RLFO , MV, VP) elektronicky,

d) zamestnávatelia, ktorým bola v minulosti udelená výnimka - výnimka stráca platnosť dňa 31. decembra 2011, s účinnosťou od 1.1.2012 budú mať povinnosť odosielať dokumenty (RLFO , MV, VP) elektronicky.

Oznam o pravidelnej údržbe elektronických služieb
Systém elektronické služby bude z dôvodu pravidelnej systémovej údržby nedostupný každý utorok od 16:00 do 18:00 hod. V prípade, ak utorok padne na posledný alebo prvý kalendárny deň v mesiaci, systém elektronické služby bude v uvedenom čase dostupný.

GRID karta – bezpečnostný predmet
Sociálna poisťovňa v súčasnosti využíva pre prístup k elektronickým službám autentifikačný bezpečnostný predmet – GRID kartu. Poistencom, ktorým bola vydaná grid karta, oznamujeme, že táto grid karta bude aktivovaná najneskôr do troch dní od jej vydania. Až po aktivácii grid karty bude zabezpečený prístup k elektronickým službám Sociálnej poisťovne.
Dohoda o elektronickej komunikácii

Odvádzateľ poistného:

- zamestnávateľ - oprávnená osoba predloží pri podpise tejto dohody k nahliadnutiu preukaz totožnosti (občiansky preukaz, cestovný pas a pod.), Splnomocnená osoba:

- predloží pri podpise tejto dohody k nahliadnutiu preukaz totožnosti (občiansky preukaz, cestovný pas a pod.),

- predloží splnomocnenie na podpis tejto dohody v mene odvádzateľa poistného.

GRID karty:

Odvádzateľ poistného (zamestnávateľ - právnická osoba, zamestnávateľ - fyzická osoba) môže požiadať o novú Grid kartu alebo o prístup k ďalšiemu IČZ k svojej existujúcej Grid karte, ak predloží k nahliadnutiu:

- preukaz totožnosti (občiansky preukaz, cestovný pas a pod.),

Splnomocnená osoba môže požiadať o novú Grid kartu, alebo o prístup k ďalšiemu IČZ k svojej existujúcej Grid karte, ak predloží:

- preukaz totožnosti k nahliadnutiu (občiansky preukaz, cestovný pas a pod.),

- splnomocnenie na výkon činností v mene odvádzateľa poistného, ktoré bude obsahovať:

presné označenie splnomocniteľa a splnomocnenca,určenie, akými činnosťami splnomocniteľ splnomocnenca poveruje,
dátum s podpisom splnomocniteľa úradne osvedčeným notárom alebo matrikou.


Tlač PDF súborov
Z dôvodu odhalenia bezpečnostnej chyby v programe pre zobrazovanie PDF súborov Adobe Reader v prehliadači Internet Explorer verzie 8 a vyššej od spoločnosti Microsoft, prosíme všetkých používateľov tohto prehliadača, aby si aktualizovali program pre zobrazovanie PDF súborov zo stránky http://get.adobe.com/cz/reader/ V prípade problémov pri zobrazovaní PDF dokumentov alebo tlačou RLFO, MV v prehliadači IE odporúčame používať verziu IE 7.0 a vyššiu v kombinácii s verziou Acrobat Reader 9.x. V prípade ak používate Acrobat Reader X ver. 10.0.x odporúčame aktualizovať na poslednú dostupnú verziu (momentálne ver. 10.0.1.434)

Podpora pre elektronické služby „E-služby“ Sociálnej poisťovne
je zabezpečovaná počas pracovných dní od 8:00 do 17:00 na telefónnom čísle 02/59248 737 alebo prostredníctvom e-mailovej komunikácie (Kontaktný formulár). Mimo týchto hodín a počas dní pracovného voľna nás kontaktujte len prostredníctvom e-mailovej komunikácie
m.hladka
07.09.11,08:43
Dakujem
a s tou UNION neviete niekto, na ich stranke som vycitala o tom el. podpise.
Nasa externa mzdarka ma splnomocnenie , ale zatial mi chodia diskety z poistovni,asi to este nevybavila vo vsetkych ZP. Ona robi vykazy a my prihlasky a odhlasky zam-cov.
Z dôvery mame grid kartu - tam by nemal byt problem, ale este neviem ako je to s VSZP a UNION, aby sme mohli viaceri vykonavat tieto veci.
Zatial dakujem
emily2

V poisťovni UNION je vybavovanie ako v Dôvere, ale vo VšZP musí ísť osobne aj konateľ, aspoň v KE je to tak.
mzdarka renca
07.09.11,11:09
V poisťovni UNION je vybavovanie ako v Dôvere, ale vo VšZP musí ísť osobne aj konateľ, aspoň v KE je to tak.

so Všeobecnou ZP sú všeobecne problémy:D
Ivenka
07.09.11,11:13
Mne vo VŠZP dali papiere so sebou a konateľ mi podpísal, nemusel chodiť.
kimart
07.09.11,11:26
ale musela si mať splnomocnenie overené u notára, či?
Ester plus
08.09.11,07:05
Pre účely SP zamestnávatelia ktorí zamestnávajú 3 neskôr 2 a nakoniec 1 zamestnanca ....., považuje sa za zamestnanca aj dohodár?
kn-alka
08.09.11,07:06
áno, aj dohodár sa považuje za zamestnanca (pre účely SP)
cathyna
09.09.11,05:59
Prosím Vás, ako je to s grid kartou do ZP, keď robím účtovníctvo viacerým firmám, na každú firmu mi vystavia zvlášť grid kartu alebo pre všetky firmy len jednu?
evina
09.09.11,06:01
Prosím Vás, ako je to s grid kartou do ZP, keď robím účtovníctvo viacerým firmám, na každú firmu mi vystavia zvlášť grid kartu alebo pre všetky firmy len jednu?

jednu pre všetky
cathyna
09.09.11,06:04
ďakujem, a ako mám postupovať, keď firma je už registrovaná? (účtovníctvo im robila iná účtovníčka)
evina
09.09.11,08:51
ďakujem, a ako mám postupovať, keď firma je už registrovaná? (účtovníctvo im robila iná účtovníčka)

Písomne odhlásiť starú účtovníčku a podpísať dohodu s Tebou, ako ke´d prihlasuješ novú firmu - žiadosť, dohoda oni podľa Tvojho RČ už Ťa pridelia k tej Tvoje GRID karte
cathyna
10.09.11,19:31
a ako je to s poisťovňou union?