alexaneta
19.07.04,08:18
prosim skuste poradit ako riesite dobropisy vystavene po 1.5.2004 k fakturam, ktore boli vystavene do 1.5.2004 ako vyvoz /napr. do ČR/.nenasla som ziadny riadok kam by som to v DP dala a predpokladam ze terajsi vyvoz /tretie štáty/ si tym nemozem ponizit alebo ano???
prajem pekny den vsetkym a dakujem za prispevky
vlado
28.07.04,18:26
Ja som to riešil tak, že som dobropisy k faktúram vystaveným pred 1.5. vylúčil z zo zostavy slúžiacej ako podklad k súhrnnému výkazu, nedávam to samozrejme ani do riadku 08 - dodanie do iného ČŠ, hoci soft. mi to tam zahŕňa, ale ponižujem riadok 09 - vývoz. Mám dojem, že je lepšie uviesť to do vývozu do tretích krajín, t.j. znížiť ho, ako tieto dobropisy v daňovom priznaní úplne ignorovať.
alexaneta
29.07.04,12:18
vlado ja som to už vyriešila ale úplne inak ako ty a mám to odsúhlasené aj s audítorkou ponížila som si fa do EÚ r.08 a tak isto som to zahrnula do súhrnného výkazu -lebo ak sa jendá napr. o čechov tak oni zaplatili DPH z JCD teda odviedli štátu a zároveň uplatnili odpočet, ale keďže teraz im štát musí vrátiť DPH mali by si to nejakým spôsobom uplatniť a podľa súhrnného zaplatia len koľko treba teda čiastku poníženú o dobropisy, v žiadnom prípade si teda nesmieme ponížiť vývoz do tretích krajín lebo to už s tým nemá nič spoločné
prajem pekný deň
Oldi
29.07.04,12:20
vlado ja som to už vyriešila ale úplne inak ako ty a mám to odsúhlasené aj s audítorkou ponížila som si fa do EÚ r.08 a tak isto som to zahrnula do súhrnného výkazu -lebo ak sa jendá napr. o čechov tak oni zaplatili DPH z JCD teda odviedli štátu a zároveň uplatnili odpočet, ale keďže teraz im štát musí vrátiť DPH mali by si to nejakým spôsobom uplatniť a podľa súhrnného zaplatia len koľko treba teda čiastku poníženú o dobropisy, v žiadnom prípade si teda nesmieme ponížiť vývoz do tretích krajín lebo to už s tým nemá nič spoločné
prajem pekný deň
Podobnú tému sme myslím už rozoberali spolu však ? Ja som to tiež urobil takto, ponížil som r.08.
alexaneta
29.07.04,12:34
áno oldi ale my sme sa bavili vtedy myslím len o dobropisoch vystavených k fa po 1.5.2004 ale malo by to tak byť aj pri fa vystavených do štátov EÚ do 1.5.2004 inak sa to zrejme nedá riešiť podľa môjho názoru nech som to skúšala dávať kamkokoľvek v priznaní nikam inam mi to nepasovalo a muselo sa to niekam zaradiť.hádam to bude dobre ve´d keď to nikam nenapísali tak si to musíme len domyslieť a zaradiť to na základe dohadov. tak nech sa nám všetkým darí
andrea.d
12.08.04,14:23
Chcem sa spytat, co s dobropisom k dovozu do 1.5.04? Jedna sa o ČŠ EÚ. Tovar sme vratili v juli 2004. Vycislim DPH na vystupe aj vstupe (so znamienkom -) a do DP sa mi to dostane do r. 25?
Dakujem.
alexaneta
13.08.04,05:42
andrea myslím že tak ako píšeš lebo vtedy si zaplatila štátu DPH z JCD a to si si dala aj do odpočtu tak teraz to musí byť tak isto vstup výstup ale poníženie čiže na výstup to dáš r.23,24 a na vstup r.25