Tony26
24.08.09,15:36
Zdravím všetkých!
Mám takýto problém.
:confused: V škôlke sme založili OZ pre potreby našich detí a učiteliek. Celý rok sme prispievali z našich zdrojov ( členské, 2%, dary ) na rôzne podujatia a náležitosti podľa toho čo máme v stanovách.
:eek: Tak a teraz to hlavné. Všetky príspevky sme dávali p. riaditeľke cez výdavkový a príjmový lístok, u nás sme odpočítali danú sumu a škôlke prijali do "rozpočtu". Ale p. účtovníčka z obecného úradu, ktorá má aj MŠ povedala, že to tak netreba. To len treba dať podpísať p.riaditeľke dajaký papier že dané peniaze prijala a hotovo.
:mee: Ale všetky akcie boli hradené MŠ a aj všetky úč. doklady sú vystavené na MŠ.

:( Poradte ako to vlastne treba.

S pozdravom Tono.


PS: Veľa napísané dúfam že niekto odpíše:D
victoria
25.08.09,06:48
Kedze predpokladam ze vy neviete presnu sumu, ktoru cez rok poskytnete skolke, ktora je teda pravdepodobne prispevkovou alebo rozpoctovou organizaciou a patri pod obec, mozno by bolo vhodne keby ste uzatvorili nejaku ramcovu zmluvu o spolupraci. V zmluve by bolo, ze vy ako OZ ktoreho jednou z hlavnych cinnosti je napr. podpora sportu deti, vzdelavanie deti a podobne cinnosti (neviem co presne mate v stanovach) budete v ramci svojej hlavnej cinnosti podporovat deti z MS. Jednotlive prispevky, ktore by ste im davali by ale urcite mali ist systemom pokladnicnych dokladov ak su vyplacane v hotovosti a nie prevodom na ucet. Mozete urobit aj to, ze uzatvorite s MS darovaciu zmluvu na zaklade ktorej im poskytnete prostriedky a oni vam preukazu na co ich pouzili strucne na jednom liste papiera. Toto riesenie je vsak mozne urobit iba so spatnou platnostou ked uz viete kolko ste im vlastne poskytli. Ale opat prijem cez danove doklady.
bibiana11
25.08.09,06:53
podľa mňa ako OZ, by ste mali viesť osobitne účtovníctvo
victoria
25.08.09,09:16
To je samozrejme ze osobitne uctovnictvo, myslim ze to aj tak maju
bibiana11
25.08.09,13:29
Mali by ste mať vlastný účet ako OZ kvôli 2% z daní, aby ste mali lepší prehlad, OZ má mať predsedu, pokladníka...... revíznu komisiu
v týchto funkciách by nemali byť nikto z vedenia škôlky
hetty
26.08.09,06:36
Ja vo "voľnom" čase účtujem jedno OZ, ktoré funguje pri škôlke. Dary prijímame tak, že sa urobí zoznam všetkých detí ku menu sa pripíše suma, ktorú rodič daroval a podpis rodiča. Učiteľka to spočíta a vypíšeme na to príjmový doklad - dary od rodičov a vložíme do pokladne. Normálne tam vedieme účtovníctvo osobitne od MŠ, teda aj doklady, na čo minú tie prostriedky sú vypisované na OZ.
saskabranko
26.08.09,06:53
Dobry den, mohla by som Vas poprosit o niekolko rad? Aj ja vediem uctovnictvo pre OZ pri skolke. Zatial nemame ziadne prijmy, od buduceho roka snad 2 percenta. AKo to uctujete? Aky typ uctu mate pre vase OZ? My sa ideme tento rok zapisat do zoznamu prijimatelov, takze potrebujeme ucet... a hladame, kde su najmensie poplatky...
Podavate z 2 percent DP? Citala som, ze sa nemusi, pokial OZ nema ine prijmy ako clenske a 2 percenta....Poradte, prosim.
bibiana11
26.08.09,14:15
2% z DP ide na náš účet, príslušný daňový úrad nám prevedie, takže mali by ste mať ako OZ otvorený účet
vedieme jednoduché účtovníctvo
daňové priznanie nerobíme, len čestné prehlásenie, že ako OZ sme nemali zdaniteľné príjmy, na daňovom úrade majú tlačivo