masutka
24.08.09,15:56
ako sa vam pozdava bungalow 46 od prodomu?
kamilko77
24.08.09,14:58
U katalógových projektov a stavieb je podľa mňa hlavnou nevýhodou, že rovnakých alebo podobných domov bude viac ako len ten "náš"......bungalow 46.......inak celkom pekný...
Doporučujem nechať si vypracovať projekt pre "váš vysnívaný" domček u architekta / projektanta....
ciners
24.08.09,17:08
Joj to ani nevrav,lebo ta zvozia, ze je to drahe :D
Sedrik89
24.08.09,17:41
Je to cenovo porovnatelne, ale kvalitou sa to urcite neda porovnat. Najdi si projektanta, ukaz mu tento dom a dohodni sa z nim na cene. Ja mam individualny projekt a nebol nejak strasne drahy.
ciners
24.08.09,17:47
Osobne sa mi ten dom paci. Pozor na projekt, ak je len pre stavebne povolenie,kludne ho kupte,ale ratajte s tym, ze tych 893eur nie je konecna suma, potom by mal nasledovat realizacny projekt a mozete tam co-to doplacat. Inak dispozicne jednoduchy,ale napadito je tam vyuzity priestor, vizualizacia pekna, strecha najlacnejsia varianta, nemam co vytykat :)
ciners
24.08.09,17:51
trosku som to pozrel, mal by to byt hotovy realizacny projekt
masutka
24.08.09,18:03
dakujem za reakcie, najviac sa nam tento dom pozdava.
plamen4
24.08.09,20:03
Takže projekt stojí 900 eur, bude Vám tam chýbať situácia osadenia s prípojkami, tá stojí cca 200 eur – záleží, akého projektanta si nájdete. Individuálny projekt Vám viem spraviť so všetkým za 1200 eur. No ak Vám vyhovuje katalógový aj s orientáciou na svetové strany, použitými materiálmi, neváhajte kúpte ho. Pozor, ak spravíte zmeny pri stavbe, treba ich potom dokresliť – takže si niečo prihoďte ku konečnej cene za projekčné práce.
ciners
24.08.09,21:20
Plamen, ked si taky paradny architekt, tak dole dartagnanovi porad tu normu o zabradliach, cenove ponuky vieme davat vsetci, ale toto je porada, nie reklama....
plamen4
25.08.09,06:35
Ja len radím, nič iné. Každý má právo výberu, radil som len toľko, že xy ľudí si kúpilo katalógový projekt, potom dávali dorábať situáciu, prípojky, pak stavebné povolenie, potom porobili malilinké zmeny, ku kolaudácii si ich dali dokresľovať a pak keď si to zrátali – alebo keď som si to ja zrátal, tak som sa pousmial. Žiaľ iba my Slováci sme národ, že nevieme rátať koľko je 1+1. Vrátim sa k téme, ten projekt je dispozične fajn. Kúp si ho.
ciners
25.08.09,08:41
Jaj to budes vraviet zbytocne,ze radsej individualny projekt :D
Ludia nekupuju napad a lusku pracu, kupuju pre nich povinny kus papiera, kde je nejaka kresbicka :) A potom zvoni telefon, pan inzinier mam projekt hotovy len toto hento a tamto chcem prerobit :D
Z.U.
25.08.09,17:22
Aj ja s mojim buducim muzom :D rozmyslame prave nad tymto domcekom, nakolko vyzera jednoducho pre svojpomocnu vystavbu a aj dispozicne je dobry a sedia aj svetove strany ... akurat sa nevieme rozhodnut, ako poriesist kurenie (plyn, elektrika .....)