agentsmith
24.08.09,19:47
Dobry den,
v prvom rade sa ospravedlnujem ak som zvolil zlu kategoriu ale vazne nemam tusenie kde mozem polozit nasledujucu otazku.
So sucasnym zamestnavatelom som uzavrel zmluvu na dobu urcitu ale ta uz uplynula. Chcem sa spytat ci podla nejakeho zakona plynie, ze pokracovat v praci je mozne automaticky bez dalsej zmluvy alebo sa musi vystavit nova zmluva? Kamaratka mi povedala ze vraj po ukonceni zmluvy sa da bezproblemov pokracovat dalej v povodnej praci a ze to vyplyva zo zakona. Ja sa vsak chcem uistit ci tomu tak naozaj je. Ak ano tak aky zakon o tom hovori (prosim uvedte link ak viete). A ak nie tak co robit aby sa to dalo do poriadku?
Dakujem velmi pekne.
ivka70
24.08.09,18:01
Kamaratka ma pravdu,tvoja pracovna zmluva automaticky presla na zmluvu s dobou neurcitou:

ZP § 71
Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu


(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

A zakonnik prace si najdes aj tu na porade medzi zakonmi.

Aj tak by malo byt v zaujme zamestnavatela dat ti dodatok k pracovnej zmluve, kde sa meni len doba urcita na dobu neurcitu, v pripade kontroly moze mat s tym problem.
luigi72
24.08.09,18:07
predbehla si ma :)