anilix
24.08.09,23:53
Dobry den,
Rad by som zalozil zivnost, ktorej naplnou bude sprostredkovanie reklamy na motorovom vozidle. Nakolko si nad mojim problemov lamalo hlavu niekolko uctovnikov a nikto mi nevedel poradit uplne najpresnejsie, prosim o radu prave tu. Ide o tento problem:

Fyzickej osobe (FO) by som chcel zaplatit za prenajom plochy na automobile v jej osobnom vlastnictve. Existuje nejaka moznost ako FO peniaze co najjednoduchsie vyplatit a pritom pouzit doklad v uctovnictve ? Nemozem peniaze ktore chcem FO vyplatit nejakym sposobom zdanit ja, aby nemusel prijem dokladovat v danovom priznani ?

Za vsetky napady a navrhy vopred dakujem.
anilix
25.08.09,16:44
Za vyriesenie mojho problemu odmena ista.
macula
26.08.09,07:15
Dobry den,
Rad by som zalozil zivnost, ktorej naplnou bude sprostredkovanie reklamy na motorovom vozidle. Nakolko si nad mojim problemov lamalo hlavu niekolko uctovnikov a nikto mi nevedel poradit uplne najpresnejsie, prosim o radu prave tu. Ide o tento problem:

Fyzickej osobe (FO) by som chcel zaplatit za prenajom plochy na automobile v jej osobnom vlastnictve. Existuje nejaka moznost ako FO peniaze co najjednoduchsie vyplatit a pritom pouzit doklad v uctovnictve ? Nemozem peniaze ktore chcem FO vyplatit nejakym sposobom zdanit ja, aby nemusel prijem dokladovat v danovom priznani ?

Za vsetky napady a navrhy vopred dakujem.

Ak by išlo o jednorázový príležitostný príjem, tak tu by sa dala vyplatiť suma do výšky 5-násobku životného minima a tento príjem by bol oslobodený od dane.
Alebo ho zamestnať na dohodu o pracovnej činnosti, kde by mohol mať mesačný príjem do 165,97€ a ak si neuplatní NČZD,potom tento príjem by sa zdaňoval zrážkovou daňou a on by ho už nemusel uvádzať do DP.