denimama
25.08.09,07:15
Ahojte, chystame sa kupit samonosny nafukovaci bazen . Kedze sme v tejto oblasti novacikmi, chcem vas pred kupou poprosit o nejake rady, ci vase skusenosti s tymto typom bazenov a jeho prislusenstvom. Mate niekto na takomto bazene solarnu plachtu - osvedcila sa? Dakujem.
margot157
25.08.09,06:19
Ahojte, chystame sa kupit samonosny nafukovaci bazen . Kedze sme v tejto oblasti novacikmi, chcem vas pred kupou poprosit o nejake rady, ci vase skusenosti s tymto typom bazenov a jeho prislusenstvom. Mate niekto na takomto bazene solarnu plachtu - osvedcila sa? Dakujem.
Máme taký bazén od vlani,
naša skúsenosť s ním: Stačí nafúkať iba vrchnú obruč, inak sa sám dvíha napľňajúcou vodou,pri napúšťaní treba vyrovnávať dno, aby nezostalo pokrčené, podklad vyrovnať do roviny, my sme dali pod bazén veľkú plachtu ( nebola súčasťou, ale sú aj s podkladovou plachtou). Podľa mňa je to len na horúce letné dni, vtedy sa voda zohreje na príjemnú teplotu. Tento rok sme kúpili aj solárnu plachtu, bazén je celý čas zakrytý, odkrývame ho iba keď sa niekto ide kúpať, zabráni sa tým padaniu hmyzu a iných nečistôt a samozrejme voda sa pod plachtou ohrieva rýchlejšie. K plachte bolo aj sitko na vyberanie príp. nečistôt z povrchu bazéna. Ďalšia vec, bez ktorej sa takýto bazén nezaobíde je chémia do bazénov, teda nejaké tablety obsahujúce chlór, ktoré zase zabránia tvorbe rias a inej flóry na dne bazéna, ak pravda nechcete meniť vodu každý týždeň. Väčšinou je k bazénu aj filtrácia, býva dosť slabá, ale predsa a plachta na prikrytie. Podľa môjho názoru je to veľa muziky za málo peňazí, oplatí sa.
otinka
05.09.09,20:34
Neviem sice co to robi v rubrike "zdravie", ale odpoviem: ak ste ho este nekupili, ani to nerobte! Mali sme ho dve sezony ale bola to len nocna mora. Zo zaciatku bola voda cista a studena. Ked sa po par dnoch zohriala, zakalila sa aj ked sme tam mali chlorove tablety. Vsetko bolo slizke, za chvilu zelene - no fuj. Museli sme vodu vypustit, bazen vypucovat (gumaky, rukavice, spongia, lavor, Savo a ja, plus niekto kto mi pomahal s natahovanim bazena aby som vycistila vsetky zahyby) a napustit cistu vodu. Podla mna na vine bola nedostatocna filtracia. Papierovy filter namohol stihat. Zadzubany bol uz po tyzdni a jak natruc sa prave taky velky nedal zohnat. Neviem ako to robia ludia co su s takym bazenom spokojni, ale mne to stacilo... Druha sezona vznikla len za velkeho modlikania deti ze kedy uz bude bazen. Potom som sa zaprisahala ze dost - abo ziadny bazen abo normalny. A kedze bola v ten rok v mountfielde akcia podobna dnesnemu "srotovnemu", vyhodne sme sa ho zbavili. Odcitali nam za neho slusnu sumu pri kupe komplet bazena s pieskovou filtraciou a vysavacom. Splacali sme ho rok a neda sa to porovnat. Voda je cistucka, piesok vo filtri vydrzi celu sezonu. Prave konci druhe leto s bazenom a je to fakt super. Uz viem finty (aj tu bolo treba na nejake prist, co ti ani odbornici v predajni nepovedia), ked niekto chce, prezradim rada.
Dufam ze sa svet nezruti ze som spomenula konkretnu predajnu...