vivika
25.08.09,08:08
Mám 48, môj muž 50 rokov. Teraz sa zaľúbil do svojej 25 ročnej podriadenej. My máme deti vo veku 26 a 27 rokov. Vôbec sa so mnou nerozpráva, a keď musí tak to vraví s nenávisťou, som preňho vzduch, domov chodí veľmi neskoro, povedal mi vraj že ho odmietla skrz mňa, ale ja si myslím že ho len zneužívala, mala výhody v práci, robil čo jej na očiach videl. Chodili spolu na obedy, večere, kávičku, pozývala ho na diskotéku!!! Ľúbim ho, ale som bezradná, neviem čo robiť. Mám čakať? Som už psychicky na dne. Mali sme sa radi, viem to, keď sme šli spať tak len spolu,držal ma za ruku.. milovali sme sa, ale od januára nie, moje myšlienky sú zúfalé..Ďakujem
Stanislav 1975
25.08.09,06:29
Mám 48, môj muž 50 rokov. Teraz sa zaľúbil do svojej 25 ročnej podriadenej. My máme deti vo veku 26 a 27 rokov. Vôbec sa so mnou nerozpráva, a keď musí tak to vraví s nenávisťou, som preňho vzduch, domov chodí veľmi neskoro, povedal mi vraj že ho odmietla skrz mňa, ale ja si myslím že ho len zneužívala, mala výhody v práci, robil čo jej na očiach videl. Chodili spolu na obedy, večere, kávičku, pozývala ho na diskotéku!!! Ľúbim ho, ale som bezradná, neviem čo robiť. Mám čakať? Som už psychicky na dne. Mali sme sa radi, viem to, keď sme šli spať tak len spolu,držal ma za ruku.. milovali sme sa, ale od januára nie, moje myšlienky sú zúfalé..Ďakujem

Ja mám skúsenosti z mojho okolia- toto spravil jeden moj známy, tiež 50-tnik sa zrazu zaľúbil do nejakej mladej dievčiny a jeden večer si dal nastúpiť do pozoru rodinu a oznámil,že odchádza, ale situácia sa nakoniec vyvinula tak, že na to doplatil-mladá ho nechala a teraz býva sám-už sa nedá vrátiť do stavu ako to bolo predtým a podľa mňa to aj ľutuje...Inak čo viem, tak veľa chlapov sa zblázni v 50-tke-neviem, je to asi nejako geneticky dané, chcú si asi niečo dokázať-takže asi proti tomu nič nenarobíš,ale neboj sa tá 25-ťka ho určite nebude milovať dlho a určite ho nechá a vtedy budeš na koni ty...
Samozrejme, že mladá to robí len kvoli výhodam v práci-aká to može byť veľká láska, keď muž je raz tak starý ako ona...-len on to nevidí a myslí si,že ako ho ona miluje,ale to si len myslí...
HankaS
25.08.09,06:32
Tu je každá rada drahá, mali ste pekný vzťah ako píšeš, stav na toto. Je medzi nimi príliš veľký vekový rozdiel , zrejme keď mala výhody v práci tak to naozaj mohla využívať, alebo aj pokiaľ je tvoj manžel atraktívny mohla sa doňho zamilovať. Skús manželovi vysvetliť že ho máš rada, že nechceš aby ste sa rozišli, že naňho stále budeš čakať aby sa rozhodol popremýšľal nad tým čo ste prežili, ako ste sa mali radi. Možno si uvedomí. Možno že časom príde aj nedozorumenie medzi nimi dvoma a on sám uvidí že nieje jednoduché byť s mladou žabkou. Pokiaľ býva ešte u teba tak to ide. Viem že je to ťažké, ale ty sa musíš držať netráp sa, lebo to bude na tebe príliš vidieť, skús si zájsť k dobrej kaderníčke,kozmetičke, kúp si niečo na seba pekné v čom budeš vypadať sexi a pohľadne.
Nájdi si neakú záľubu, niekam choď, možno si objednaj neaký víkendový pobyt v kúpeľoch kde sa ti zregeneruje telo aj myseľ a ak sa vrátiš pekne nahodená domov, možno že si aj tvoj manžel veľa vecí uvedomí. Hlavne sa netráp aj tak všetko bude ako má byť.
Ak by to náhodu nevyšlo, tak sa musíš držať, máš predsa deti, oni ťa budú potrebovať vždy, či majú 27, 40, rokov. Mama je len mama.
Prajem veľa šťastia
Hansa
25.08.09,06:32
...s prepáčením: "Potom sa už môže v riť bozať!" - on

Ospravedlňujem sa za výraz, ale nedalo mi nereagovať!
Stanislav 1975
25.08.09,06:36
Tu je každá rada drahá, mali ste pekný vzťah ako píšeš, stav na toto. Je medzi nimi príliš veľký vekový rozdiel , zrejme keď mala výhody v práci tak to naozaj mohla využívať, alebo aj pokiaľ je tvoj manžel atraktívny mohla sa doňho zamilovať. Skús manželovi vysvetliť že ho máš rada, že nechceš aby ste sa rozišli, že naňho stále budeš čakať aby sa rozhodol popremýšľal nad tým čo ste prežili, ako ste sa mali radi. Možno si uvedomí. Možno že časom príde aj nedozorumenie medzi nimi dvoma a on sám uvidí že nieje jednoduché byť s mladou žabkou. Pokiaľ býva ešte u teba tak to ide. Viem že je to ťažké, ale ty sa musíš držať netráp sa, lebo to bude na tebe príliš vidieť, skús si zájsť k dobrej kaderníčke,kozmetičke, kúp si niečo na seba pekné v čom budeš vypadať sexi a pohľadne.
Nájdi si neakú záľubu, niekam choď, možno si objednaj neaký víkendový pobyt v kúpeľoch kde sa ti zregeneruje telo aj myseľ a ak sa vrátiš pekne nahodená domov, možno že si aj tvoj manžel veľa vecí uvedomí. Hlavne sa netráp aj tak všetko bude ako má byť.
Ak by to náhodu nevyšlo, tak sa musíš držať, máš predsa deti, oni ťa budú potrebovať vždy, či majú 27, 40, rokov. Mama je len mama.
Prajem veľa šťastia

Hanka, to nepomože keď mu ona bude vysvetľovať,že ho miluje a pod- keď je človek zamilovaný,tak nič nevidí a robí hlúposti,v tomto stave to on nepochopí...-tu fakt pomože jediné-treba ho nechať ,nech sa poriadne popáli...a ako som povedal,potom bude šéfkou situácie ona...
HankaS
25.08.09,07:19
Vieš nemyslela som aby mu to ako ho miluje a čo prežili pripomínala každý večer, on sa bude musieť rozhodnúť, stačí ak mu to povie raz, a striktne a potom nech mu to už nepripomína. Možno keď uvidí, že robí niečo čo doteraz nie, bude vyvalený. Viete ono nevieme čo sa v hlávách tých 50-ročných pánov naozaj deje. Tiež poznám prípad keď manželka po 30 ročnom vzťahu mala podobnú krízu. Nechala mu čas na rozhodnutie buď rodina alebo jeho nová fiflenka. Zatiaľ sa začala venovať sama sebe. Spravila zo seba fakt atraktívnu ženu, stačila zmeniť účes,kostým a dala si odvážne doplnky -náušnice, gorálky, .Na jednej rodinnej oslave jej povedal neaký muž že čo sa to s ňou robí, že je zo dňa na deň krajšia. A jej starému, čo mal už pivné bruško povedal že mu taká žena ani nepasuje. To nikto nevedel aká kríza sa medzi nimi odohráva.
Po neakej dobe sa rozhodol pre svoju rodinu. Ale nesmieme zabúdať ani na to, že na každého platí niečo iné.
susann2
25.08.09,07:25
Mám 48, môj muž 50 rokov. Teraz sa zaľúbil do svojej 25 ročnej podriadenej. My máme deti vo veku 26 a 27 rokov. Vôbec sa so mnou nerozpráva, a keď musí tak to vraví s nenávisťou, som preňho vzduch, domov chodí veľmi neskoro, povedal mi vraj že ho odmietla skrz mňa, ale ja si myslím že ho len zneužívala, mala výhody v práci, robil čo jej na očiach videl. Chodili spolu na obedy, večere, kávičku, pozývala ho na diskotéku!!! Ľúbim ho, ale som bezradná, neviem čo robiť. Mám čakať? Som už psychicky na dne. Mali sme sa radi, viem to, keď sme šli spať tak len spolu,držal ma za ruku.. milovali sme sa, ale od januára nie, moje myšlienky sú zúfalé..Ďakujem
Hlavne nefnukaj a nedávaj pred manželom najavo, že si na dne. Poplač si ked to neuvidí. Pred ním bud hrdinka, a urob niečo pre svoju radosť, to na čo obvykle nemáš čas. Vyjdi si z domu aj na dlhšie, kedže sa manžel nerozpráva, nemusíš mu ani hlásiť kde ideš. Až sa bude manžel chlapcov pýtať kde si, bude to prvý signál, že mu nie si až tak lahostajná. Manžel nie je tvoj majetok, ak si myslí, že to je jeho šťastie, tvár sa, že mu ho dopraješ. Polož mu nôž na krk, bud Ty alebo ona. Nechceš byť predsa podvádzaná a psychicky deptaná. Bud sa spamätá a zostane alebo urýchliš jeho odchod. Aj s jedným aj s druhým sa psychicky skôr vysporiadaš, ako ked sa budeš trápiť s jeho neverou. Vedz, že Ti radím z vlastnej skúsenosti, môj manžel zostal.
VALIKA60
25.08.09,07:26
Já si myslím tiež že treba ho nechať nech sa popáli.Predsa mladé dievča nebude potrebovať starého chlapa stále.Vyťaží z neho čo sa dá a pustí ho k vode.Ty len musíš vydržať a vyčkať aj ked to bude ťažké obdobie pre Teba.Tvoj manžel chytil druhý dych tak sa velmi snaží.Ale snaž sa aj Ty v takom zmysle že chod do cukrárne ,kaviarne spoločenské akcie s kamarátkami a nepovedz mu s kým ideš nech si myslí že s chlapom.Snaž sa vydržať a nerobiť scény kašli naňho aj ked ťa to bolí.Držím Ti palce nech sa k Tebe vráti.Já si mýslím že týto chlapi chcú len zážitky a pripomenúť si mladosť.
vivika
25.08.09,09:36
už som sa s ním o tom rozprávala, on vie že ho mám veľmi rada, uvedomuje si aj to, že mi ubližuje, ale aj napriek tomu cítim z jeho strany odpor, nenávisť a pritom mi nikto neverí že mám 48, hádajú mi 37, vraj či užívam elixír..ale to nie je podstatné. Povedal mi, že mám byť ticho, ani ho neoslovovať, lebo odíde.
vivika
25.08.09,09:40
a ďakujem vám za rady
TinkiDinki
25.08.09,10:07
Všetci (asi skúsenejší) ti radia že skončí to až ona...Tak porozmýšľal(a) by som na tým ako ho tej mladej čo najskôr a čo najviac znechutiť. Zanes jej neaký ten chorobopis, že máš o neho obavu ak u nej dostane záchvat tak mu má spraviť XXX. Zanes jej neaké kopy tabletiek, vitamínov a niečo tam aj pridaj. Odozdaj jej jeho špinavé handry, aby ho nemala len s tej čistej strany. Nech oňuchá aj tú jeho špinu... Plus neaký ten zaručený recept na nedeľu a dobrá rada pre mladú "už si mu spravila to a to má to rád..."
danushka
25.08.09,10:29
Tak toto nemám z vlastnej hlavy, ale možno to pomôže pozrieť sa na vec aj takto :

Riešenie krízy stredného veku ...

Keď som bol ženatý 25 rokov, pozrel som sa pozorne na svoju ženu a povedal jej :

,,Drahá, pred 25 rokmi sme mali maličký lacný bytík, lacné auto, spali sme na lacnej pohovke a dívali sme sa na čierno-bielu televíziu, ale zato som spal s krásnou 25-ročnou vášnivou blondínkou. Teraz máme drahú, triapolmiliónovú vilu, auto za 800 tisíc, krásnu veľkú spálňu s plazmovou televíziou, ale každú noc musím spať s päťdesiatročnou ženskou. Tak sa mi zdá, že ty mi teraz do tohto scénára akosi nepasuješ. "

Manželka je veľmi rozumná žena. Povedala:
,,Miláčik, žiadny problém nevidím. Nájdi si teda vášnivú 25-ročnú blondínku a ja sa už postarám, aby si znovu býval v lacnom byte, jazdil v lacnom aute, spal na lacnej pohovke a pozeral sa na malú čierno-bielu televíziu !

Nie sú staršie ženy fantastické? Tie naozaj vedia, ako vyriešiť krízu stredného veku...
buchač
25.08.09,10:35
Všetci (asi skúsenejší) ti radia že skončí to až ona...Tak porozmýšľal(a) by som na tým ako ho tej mladej čo najskôr a čo najviac znechutiť. Zanes jej neaký ten chorobopis, že máš o neho obavu ak u nej dostane záchvat tak mu má spraviť XXX. Zanes jej neaké kopy tabletiek, vitamínov a niečo tam aj pridaj. Odozdaj jej jeho špinavé handry, aby ho nemala len s tej čistej strany. Nech oňuchá aj tú jeho špinu... Plus neaký ten zaručený recept na nedeľu a dobrá rada pre mladú "už si mu spravila to a to má to rád..."

Že nemá chybu ......:---:D:D
HankaS
25.08.09,10:52
vivika keď ti povedal že máš byť ticho, neoslovovať ho lebo odíte, tak urob to, nič mu nevysvetľuj a venuj sa sama sebe. Možno bol doteraz naučený že vždy keď prišiel domov našiel ťa tam, nikdy si mu nič nevyviedla, vždy si bola poslušnou manželkou a matkou. Je čas trocha sa pohrať aj keď na to možno nebudeš mať náladu. Som zvedavá či by sa deti neopýtal kde si, keby si nebola zo dva dni doma. A či by nezačal trocha aj rozmýšľať cez tú svoju zatienenú hlavu. Vrelo doporučujem predlžený pobyt v kúpeľoch , 3-4 dni, ale nech mu nehovoria kde ideš.
Možno budeš prekvapená . Cítim v kostiach že ak vyskúšaš na vlasy aspom zo 2 farby naraz, kúpiš si sexi oblečenie , zájdeš do fitka, a nebudeš zo 3 dni doma tak to tomu blbcovi dôjde. Musíš hrať ako herečka, on musí byť v domiení že ti to je síce ľúto, ale žiť musíš ďalej či už s ním alebo bez neho.
A mimochodom nechceš dať recept na mladosť,keď ti hádajú o 10 rokov menej ???
danushka
25.08.09,10:56
Vivika, nezabúdaj, že Tvoj manžel je zvyknutý na nejaký komplet servis a svoje rituály, ktoré si môže dopriať len u Teba.
Ide teraz o to, či Ty budeš vedieť jemu túto neveru jedného dňa odpustiť a fungovať ďalej.
Začni teraz žiť svoj život a ukáž MU, že za svoje činy bude niesť aj následky. Hlavne neplač, dbaj o seba a ŽI !!!

No a do mužovej firmy by som si teda neodpustila neísť osobne za mladou osobne sa zoznámiť. Riadne by som sa nahodila, milo by som ju pozvala na kávičku, že teda ak už ona preberá štafetu, tak jej aj poradiť treba, ako nakladať s takýmto bohatstvom.
Oni totiž tí naši drahí 50-tnici už majú problémy s trávením, tlakom, pofrflú si...po takej fazuľovici už ani nehovorím, aký smrad po sebe na toalete zanechajú...veď normálka, normálny život, nie?

PS...Prepáčte mi kolegovia-chlapi, ja po fazuľovici vystríham tiež domácich, nech po mne nelezú do wecka:D:D:D
Hepi
25.08.09,11:00
Vôbec neviem, či aj mne niečo také hrozilo, ale stalo sa, že manžel mal v práci "priateľku" ako on hovoril. Bola to ženská iba o dva roky mladšia od neho, ale pravdepodobne jej bol fakt sympatický, neviem či nie aj niečo viac, skončilo sa to, keď manžel odišiel zo zamestnania. Ona mu párkrát aj zavolala, to som len tak vytušila, lebo hovor si vymazal, hnevalo ma to, ale robila som všetko opačne. Navádzala som ho, keď mal od nej zmeškaný hovor, aby jej zavolal, keď ho bývalá ďalšia kolegyňa volala na oslavu 50-ky, kde by mala byť aj tá dotyčná, posielala som ho tam s tým, že ju aspoň uvidí. Malo to, ako som predpokladala, opačný účinok, vôbec o nej už nerozpráva, keď ju máme stretnúť v meste, snaží sa jej vyhnúť. A je to vyriešené, bez plaču, bez vyhrážok. Keby chcel odísť, myslím, že mi nepomôže ho prosiť, takže skús to trochu inakším spôsobom. Začni chodiť von s kamoškami, skús ho trochu ignorovať a uvidíš ako zareaguje. Ak bude stále rovnaký, nestojí za to, aby si o neho bojovala.
grammatika
25.08.09,11:16
Juj, tí chlapi po 50, hrôza s nimi, chceli by mať mladé pri sebe a neuvedomujú si, čo s tou svojou prežili..
Kebyže mi to spraví môj manžel (čo nemám), tak sa začnem venovať sama sebe (cvičenie, nákupy, kozmetika, kaderníctvo)a nehovorím s ním (tak ako si želal). predsa už vie, čo k nemu cítiš tak mu to len musí tým dlhším vedením prísť..
A začni sa venovať kamarátkam, tie budú určite rady, keď sa po dlhšej dobe stretnete a zabavíte sa spolu..
Jediné čo nechápem sú tie mladé baby (ja som takisto ešte nedosiahla vek 30), ako môžu s takým, čo môže byť ich otec..viem, dnes to človek vidí všade, ale proste mne je to proti srsti...
danushka
25.08.09,11:34
No a tá predstava, že terajší 50-tnik bude mať raz 65 a jeho v úvodzovkách ďaľšia životná partnerka terašia 25-ka o 15 rokov bude mať 40...najkrajšie roky pre ženu čo do rozumu aj výzoru...

Už teraz ho ľutujem, ako sa nevtrepe pre parohy cez dvere !!!
Tak mu treba dopredu.
EMILY04
25.08.09,11:37
A viete prečo sa to stáva, že chlapi si v 50 hľadajú mladšiu?
Muž v 50 si zrazu uvedomí, že to už nie je o 30-tke a ani o 40-tke, kedy je život ešte pred ním. Je tu zrazu 50 rokov a on vie, že je to akýsi prelom v jeho živote a keď s ním nebude niečo robiť tak ozaj skoro príde aj 60-ka. Vtedy chce dohnať všetko čo nestihol a neskúsil a preto si hľadá mladšiu. Chce ostať mladý aj keď si uvedomuje, že roky utekajú. Podľa neho je to pri manželke stále to isté a tu si pri deťoch a nej uvedumuje ako rýchlo starne. Niektorých to po pár rokoch prejde no tuším každý túži práve po dovršení 50-ky omladnúť. A kto by nechcel.
Práve vtedy si uvedumujú, že doma je to stále o tom istom, doma sa nič výnimočné nedeje, je to o stereotype a aj keď ľúbia svoju manželku tá predstava zažiť ešte niečo nové ich láka viac a viac.
Takže rada pre manželky (ňou som aj ja). Nedovoľte svojím polovičkám zostarnúť. Chválte ich ako dobre vyzerajú, berte ich von na prechádzky, keď už máte veľké deti o to viac môžete spolu zažiť to čo ste nestihli. A hlavne nehovorte im akí sú už starí a že aj vy ste už staré, tak na čo meniť zabehnuté. Práve vtedy je ten najvyšší čas žiť.
Vivika držím ti prsty.
EMILY04
bobino38
25.08.09,11:43
A viete prečo sa to stáva, že chlapi si v 50 hľadajú mladšiu?
Muž v 50 si zrazu uvedomí, že to už nie je o 30-tke a ani o 40-tke, kedy je život ešte pred ním. Je tu zrazu 50 rokov a on vie, že je to akýsi prelom v jeho živote a keď s ním nebude niečo robiť tak ozaj skoro príde aj 60-ka. Vtedy chce dohnať všetko čo nestihol a neskúsil a preto si hľadá mladšiu. Chce ostať mladý aj keď si uvedomuje, že roky utekajú. Podľa neho je to pri manželke stále to isté a tu si pri deťoch a nej uvedumuje ako rýchlo starne. Niektorých to po pár rokoch prejde no tuším každý túži práve po dovršení 50-ky omladnúť. A kto by nechcel.
Práve vtedy si uvedumujú, že doma je to stále o tom istom, doma sa nič výnimočné nedeje, je to o stereotype a aj keď ľúbia svoju manželku tá predstava zažiť ešte niečo nové ich láka viac a viac.
Takže rada pre manželky (ňou som aj ja). Nedovoľte svojím polovičkám zostarnúť. Chválte ich ako dobre vyzerajú, berte ich von na prechádzky, keď už máte veľké deti o to viac môžete spolu zažiť to čo ste nestihli. A hlavne nehovorte im akí sú už starí a že aj vy ste už staré, tak na čo meniť zabehnuté. Práve vtedy je ten najvyšší čas žiť.
Vivika držím ti prsty.
EMILY04
...ja by som ešte dodal, aby ste sa žienky v zrelom veku udržiavali a vyzerali tak pekné ako aj 30ky.-) aj keď je to náročné, dá sa to.
danushka
25.08.09,11:59
...ja by som ešte dodal, aby ste sa žienky v zrelom veku udržiavali a vyzerali tak pekné ako aj 30ky.-) aj keď je to náročné, dá sa to.

Bobino38...keby všetky slovenské ženy vedeli, že zaregistrovaním sa na Porade sa z nich stávajú večné 17tky, nebolo by vlastne ani čo riešiť:)
Kazu
25.08.09,12:06
...ja by som ešte dodal, aby ste sa žienky v zrelom veku udržiavali a vyzerali tak pekné ako aj 30ky.-) aj keď je to náročné, dá sa to.

:DObčas by neškodilo, keby sa aj muži v zrelom veku pozreli do zrkadla. Mnohí by zistili, že tá "ich" je popri nich oveľa krajšia a môžu byť radi, že ich nevymení za mladšieho, krajšieho, vďačnejšieho :D
vivika
26.08.09,05:20
:DObčas by neškodilo, keby sa aj muži v zrelom veku pozreli do zrkadla. Mnohí by zistili, že tá "ich" je popri nich oveľa krajšia a môžu byť radi, že ich nevymení za mladšieho, krajšieho, vďačnejšieho :D
Ja už aj nad tým rozmýšľam....
Gabi03
26.08.09,05:35
Ja už aj nad tým rozmýšľam....

Hmmmm.

Ja to vidím tak...
On, so stabilným zázemím hľadá dobrodružstvo, nechce sa vzdať zabehnutého života. Máš byť ticho, lebo odíde? :eek: Iný dôvod na odchod by nemal? :rolleyes:
Ty, zaľúbená (naozaj zaľúbená ako v prvý rok, čo ste sa stretli, alebo tiež len zvyk?) a rozmýšľaš nad neverou? Prečo? Z pomsty?

Nemáte možnosť, aby sa na istý čas odsťahoval (lebo veď inak čo doma iné robí?), aby ste si oddýchli od seba a zistili, či si ešte navzájom chýbate aj ako ľudia, aj ako partneri v každodennom živote? :rolleyes:

PS: Prosím, berte toto iba ako môj subjektívny pohľad. Buď ho prijmete, alebo nie. ;)
pepsikova
26.08.09,05:59
Ja už aj nad tým rozmýšľam......


...achjaj..nemusíš hneď začať bojovať jeho zbraňami a hľadať si mladšieho...skús sa opekniť, venovať sa sebe, nič nevysvetľovať,padol tu názor ísť do kúpeľov na pár dní a pozerať aj na iných ľudí, nie len na to, čo vidíš denne...zopár dní nevar, neutri prach, ale vybehni za kamarátkami alebo si urob výlet tam, kde by si sa cítila dobre a využi situáciu, že máš voľnosť a slobodu, ktorú ti dal on tým, že svoju pozornosť venuje inej žene...neverníkovi treba ukázať, že je pre teba bremenom súčasný stav a keďže ty si nemáš čo vyčítať, ideš ďalej žiť tak, ako sa bude tebe páčiť,pretože aj on to tak robí...a čo ty si inakšia???...
Tweety
26.08.09,06:02
..


...achjaj..nemusíš hneď začať bojovať jeho zbraňami a hľadať si mladšieho...skús sa opekniť, venovať sa sebe, nič nevysvetľovať,padol tu názor ísť do kúpeľov na pár dní a pozerať aj na iných ľudí, nie len na to, čo vidíš denne...zopár dní nevar, neutri prach, ale vybehni za kamarátkami alebo si urob výlet tam, kde by si sa cítila dobre a využi situáciu, že máš voľnosť a slobodu, ktorú ti dal on tým, že svoju pozornosť venuje inej žene...neverníkovi treba ukázať, že je pre teba bremenom súčasný stav a keďže ty si nemáš čo vyčítať, ideš ďalej žiť tak, ako sa bude tebe páčiť,pretože aj on to tak robí...a čo ty si inakšia???...
Súhlasím, len by som do vety, je pre teba bremenom, doplnila nie, čiže nie je bremenom, zrejme si to aj tak myslela.:)
jaros5
26.08.09,06:26
Ak chceš mať kontrolu nad "vecou" a neublížiť hlavne sebe, musíš istý čas - kým prebolí nevera a odmietnutie, konať a myslieť čo najracionálnejšie ( city a emócie úplne bokom).

Uvedom si, že nemiluješ svojho manžela, ty miluješ človeka, ktorý už vlastne neexistuje (predsa nie je možné, aby som miloval, mal rád človeka, ktorý ma odmietol, pre ktorého nič neznamenám, ktorý sa mi dokonca vyhráža oddchodom pri mojom vyznaní, ktorý mi obrátil svet na ruby) !!!

Začni žiť, venuj sa svojim záľubám, ktoré si možno práve kvôli nemu zanedbávala. Nedaj na sebe znať že trpíš, že sa trápiš a keď ti bude veľmi, veľmi ťažko, príď medzi nás na poradu, kde vždy nájdeš niekoho, kto ti poradí, podporí, pochopí - podelí sa s tebou o svoje skúsenosti.
vivika
26.08.09,10:11
Ak chceš mať kontrolu nad "vecou" a neublížiť hlavne sebe, musíš istý čas - kým prebolí nevera a odmietnutie, konať a myslieť čo najracionálnejšie ( city a emócie úplne bokom).

Uvedom si, že nemiluješ svojho manžela, ty miluješ človeka, ktorý už vlastne neexistuje (predsa nie je možné, aby som miloval, mal rád človeka, ktorý ma odmietol, pre ktorého nič neznamenám, ktorý sa mi dokonca vyhráža oddchodom pri mojom vyznaní, ktorý mi obrátil svet na ruby) !!!

Začni žiť, venuj sa svojim záľubám, ktoré si možno práve kvôli nemu zanedbávala. Nedaj na sebe znať že trpíš, že sa trápiš a keď ti bude veľmi, veľmi ťažko, príď medzi nás na poradu, kde vždy nájdeš niekoho, kto ti poradí, podporí, pochopí - podelí sa s tebou o svoje skúsenosti.
Ďakujem
BXLmiami
31.08.09,12:06
...ja by som ešte dodal, aby ste sa žienky v zrelom veku udržiavali a vyzerali tak pekné ako aj 30ky.-) aj keď je to náročné, dá sa to.
Pááni.Teba by som chcela za manžela,tá Tvoja sa má,každý mesiac uvoľniš nejakých tých 200 euráčov na kozmetiku,pedikuru manikuru,satočky,fitko....
jaros5
11.09.09,06:08
Mám 48, môj muž 50 rokov. Teraz sa zaľúbil do svojej 25 ročnej podriadenej. My máme deti vo veku 26 a 27 rokov. Vôbec sa so mnou nerozpráva, a keď musí tak to vraví s nenávisťou, som preňho vzduch, domov chodí veľmi neskoro, povedal mi vraj že ho odmietla skrz mňa, ale ja si myslím že ho len zneužívala, mala výhody v práci, robil čo jej na očiach videl. Chodili spolu na obedy, večere, kávičku, pozývala ho na diskotéku!!! Ľúbim ho, ale som bezradná, neviem čo robiť. Mám čakať? Som už psychicky na dne. Mali sme sa radi, viem to, keď sme šli spať tak len spolu,držal ma za ruku.. milovali sme sa, ale od januára nie, moje myšlienky sú zúfalé..Ďakujem


Vivika, ako sa ti darí ?
Barbara
11.09.09,07:02
môj názor je- všeobecne, trošku z tej psychickej stránky, že tí 50 níci rozmýšľajú asi takto:zľaknú sa, že už majú 50 rokov a toho, že aj oni starnú a chcú dokázať predovšetkým SEBE, že "ešte" nie sú až takí starí, že sú "ešte v kurze", keď ich chce nejaká 20 ročná pipka, :mad: a preto sú neverní.:mad:

ale v tomto prípade určite hrá rolu aj to, že on je jej nadriadený.
bobino38
11.09.09,07:12
Pááni.Teba by som chcela za manžela,tá Tvoja sa má,každý mesiac uvoľniš nejakých tých 200 euráčov na kozmetiku,pedikuru manikuru,satočky,fitko....
...takže je to o tom, že ženám sa nechce pustiť centík alebo manželia im na to nedajú na svoje skrášlenie sa?:-))
pepsikova
11.09.09,09:37
..myslím si, že je to aj o spoločnom programe v čase, keď už deti sú samostatné, niet spoločnej reči o úlohách, zákazoch a príkazoch, zostáva trošku viac peniažkov a niet na čo ich spoločne minúť,tak sa teda každý sám realizuje..žena zostáva, čaká, že ten jej chlap niečo vymyslí, aby bolo všetko tak, ako doteraz,aby boli spolu doma-ale chlap už má toho dosť a čaká, že žena niečo vymyslí, aby sa nenudil a bolo o čom hodiť reč..žena neskoro zbadá, že niekde je spoločná reč a smiech a iný spôsob milovania, ako s ňou a cíti sa podvedená, lebo ona to tak nechcela..no a chlap v snahe dokázať, že ešte sa vie baviť a smiať, ide tam, kde sa to dá, bohužiaľ, s mladšou a doma nechá jedny oči pre plač a nie je mu to ľúto..nebude to len o skrášľovaní a peniazoch..veď keď si to tak spätne preberieme, keď neboli deti, bolo nám hej!....potom prišli starosti, reč denne skoro rovnaká, málo času na seba a na teba,čas prešiel, deti sú samostatné a my čo so sebou?..aby nám zase bolo hej!,na to nevieme nájsť cestu späť, alebo si život predstavujeme inak..ako?.. ako, to si musíme dopredu naplánovať, lebo potom je neskoro plakať, že chlap má milenku,žena je strapatá a ráno má na hlave natáčky a to tá mladšia nemá (lebo ju ráno nevidí)))...a ona doma sedí a plače a on žije!..myslím si...
sarasara
11.09.09,10:19
Tiež poznám podobný prípad a veľmi zblízka, no nestal sa mne. Manžel päťdesiatnik, našiel si priateľku. Doma sa začal chovať cudzo, bol nervózny a stále na niečo nahnevaný. Na Vianoce oznámil, že nebude doma, lebo má priateľku. Žena takmer skolabovala. On odišiel, odsťahoval sa. Žena to niesla naozaj ťažko, bola v depresii. Brávali sme ju na výlety, na prechádzky, kde sa dalo, proste von. moje deti akoby mali dve mamy. Po roku, ona sa z toho dostala, mladý päťdesiatnik, ktorého jeho priateľka nechala, dostala ho do dlhov obrala o všetko, o čo mohla. Začal prichádzať častejšie, chcel sa vrátiť. Žena ho už nechcela, celkom sa jej sprotivil. Rozviedli sa. Dnes síce žije sama, ale užíva život. Chodí na dovolenky, je v turistickom klube...
Nechcela by som človeka, s ktorým som prežila mladosť, kus života a potom mi povie : čuš, lebo odídem. Môj mi to nepovie, lebo vie, že odpoviem, choď. Srdce by bolelo, ale on by o tom nevedel.
Vivika, si dostatočne silná žena, veď si vychovala dve deti, starala sa o domácnosť a iste i chodila do práce. Čo by boli rodiny bez ženy? Tvoj muž je sebec. Predstav si, že by si ty nebola dva týždne doma a predstav si podobnú situáciu, ale že dva týždne nebude doma tvoj muž. Je v tom rozdiel? Žena dokáže všetko, zastav sa a povedz si, som žena a dokážem všetko, nikto a nič ma nezlomí. Ver mi, je to pravda.
Sojka 007
11.09.09,11:36
Raz som sa stretla so svojou priateľkou. Vždy som sa čudovala prečo žije so svojím manželom, pretože nemal k nej pekného slova, pred každým ju ponižoval a stal sa z neho alkoholik. Pred polrokom som ju stretla a oznámila mi , že sa konečne rozviedla. Vraví mi : "Ver či never od toho času som najšťastnejšia žena pod slnkom. Jednému nechápem, prečo som to neurobila už dávno. Vždy som si myslela že ho zmením, no menil sa len k horšiemu. O koľko času som sa kôli nemu pripravila a úplne zbytočne. Tá pohoda, ktorá u nás doma teraz vládne ... to je iný život.Nechápem prečo som sa tak bála zmeniť svoj život."
Proste netreba sa báť. Život je zmena.
vivika
17.09.09,04:54
Vivika, ako sa ti darí ?
Cerpam energiu z vasich prispevkov, odisla som na tyzden k synovi "vyvetrat si hlavu" ale nepomaha to, uz povedal aj dcere (ma tolko rokov ako dotycna) ze ju ma rad a mna nie, stale cakam na nejaky zazrak, ale nedeje sa, chcem zacat novy zivot, ale zatial sa mi nedari, je to velmi cerstve. Inak ja sa o seba staram, aj sme sa rozpravali predtym, zaspavali ruka v ruka, len vraj proste suhra okolnosti to tak chcela, ako povedal. Vraj vsetko zle je na nieco dobre, tak cakam ako sa vsetko vyvinie a podla toho sa zariadim. Este raz dakujem za pekne prispevky az na jeden.
Kazu
17.09.09,06:16
Držím ti palce, aby si sa rozhodla správne.:)
BXLmiami
17.09.09,06:30
Cerpam energiu z vasich prispevkov, odisla som na tyzden k synovi "vyvetrat si hlavu" ale nepomaha to, uz povedal aj dcere (ma tolko rokov ako dotycna) ze ju ma rad a mna nie, stale cakam na nejaky zazrak, ale nedeje sa, chcem zacat novy zivot, ale zatial sa mi nedari, je to velmi cerstve. Inak ja sa o seba staram, aj sme sa rozpravali predtym, zaspavali ruka v ruka, len vraj proste suhra okolnosti to tak chcela, ako povedal. Vraj vsetko zle je na nieco dobre, tak cakam ako sa vsetko vyvinie a podla toho sa zariadim. Este raz dakujem za pekne prispevky az na jeden.
Myslím,že najviac by si ho dostala,keby si sa ohákla,zmenila vlasy,podľa financií prípadne vyplnila vrásky-aspon dvihnuť kutiky-dala žiadosť o rozvod a spravila si program na pol roka dopredu bez neho.Nie.že má čas rozmyslieť si,či ťa chce alebo nie,doma servis opraté navarené upratané nakupené a von zábava s mladou,ale nech ho berie aj so špinavými spodkami.
Nevadí,našiel si mladu,tak nech ju má a ty sa na nom budeš zvyšok života dobre baviť.Ved nie je väčšej srandy ako ked sa dovtedy solídny pán ohákne do džínsov a začne chodiť v 50 na diskotéku.Tí ľudia to nepovedia,ale nielen ty sa na nom budeš smiať.
Gabi03
17.09.09,06:38
Myslím,že najviac by si ho dostala,keby si sa ohákla,zmenila vlasy,podľa financií prípadne vyplnila vrásky-aspon dvihnuť kutiky-dala žiadosť o rozvod a spravila si program na pol roka dopredu bez neho.Nie.že má čas rozmyslieť si,či ťa chce alebo nie,doma servis opraté navarené upratané nakupené a von zábava s mladou,ale nech ho berie aj so špinavými spodkami.
Nevadí,našiel si mladu,tak nech ju má a ty sa na nom budeš zvyšok života dobre baviť.Ved nie je väčšej srandy ako ked sa dovtedy solídny pán ohákne do džínsov a začne chodiť v 50 na diskotéku.Tí ľudia to nepovedia,ale nielen ty sa na nom budeš smiať.

mimotemy
No vieš, v podstate s tebou súhlasím, ale keď sa pokúsim vžiť do pocitov viviky, tak to bude asi úplne inak. Mám pocit, že ona ho ešte stále ľúbi a stále dúfa, že sa to zmení späť.... :o
Dáša_
17.09.09,06:43
Cerpam energiu z vasich prispevkov, odisla som na tyzden k synovi "vyvetrat si hlavu" ale nepomaha to, uz povedal aj dcere (ma tolko rokov ako dotycna) ze ju ma rad a mna nie, stale cakam na nejaky zazrak, ale nedeje sa, chcem zacat novy zivot, ale zatial sa mi nedari, je to velmi cerstve. Inak ja sa o seba staram, aj sme sa rozpravali predtym, zaspavali ruka v ruka, len vraj proste suhra okolnosti to tak chcela, ako povedal. Vraj vsetko zle je na nieco dobre, tak cakam ako sa vsetko vyvinie a podla toho sa zariadim. Este raz dakujem za pekne prispevky az na jeden.


poznas stranku www.nanicmama.sk ?
Zita5
17.09.09,06:53
Myslím,že najviac by si ho dostala,keby si sa ohákla,zmenila vlasy,podľa financií prípadne vyplnila vrásky-aspon dvihnuť kutiky-dala žiadosť o rozvod a spravila si program na pol roka dopredu bez neho.Nie.že má čas rozmyslieť si,či ťa chce alebo nie,doma servis opraté navarené upratané nakupené a von zábava s mladou,ale nech ho berie aj so špinavými spodkami.
Nevadí,našiel si mladu,tak nech ju má a ty sa na nom budeš zvyšok života dobre baviť.Ved nie je väčšej srandy ako ked sa dovtedy solídny pán ohákne do džínsov a začne chodiť v 50 na diskotéku.Tí ľudia to nepovedia,ale nielen ty sa na nom budeš smiať.

S týmto príspevkom veľmi , ale veľmi súhlasím . ;)

Ja osobne by som ho poslala kade ľahšie . Svoj smútok a bôľ by som pretrpela . Som baran , no čo už.
Chudíková Katarína
17.09.09,06:59
Vivinka, myslíš si, že ti odpovedal aj nejaký chlap? Určite by sme im všetky ženy boli vďačné za ich mužský názor na túto problematiku, čo myslíte? Bolo by to veľmi zaujímavé pozrieť sa na neveru aj z druhej strany.
xv50
17.09.09,07:07
Súhlasím so všetkými príspevkami, ktoré radia venovať sa sebe
a ovplyvňovať svojim názorom čo konkrétne spraviť /oplatiť ?- neoplatiť? / sa neodvážim
a ani sa to nedá, ale život ma naučil, že všetko zlé je aj na niečo
dobré a myslím si, že keď získaš nadhľad a nezložíš sa, život prinesie niečo nové a pozitívne. A hlavne netrp a netýraj sa. Maj nadhľad, jemu tie splašené hormóny dlho nevydržia a Cicuška sa asi tiež skoro spamätá, keď nevýhody prevýšia dočasné pozitíva.
Ale to Ty už budeš dávno nad vecou.
lukub
17.09.09,08:01
Urcite odpovedal aj nejaky chlap, ak nie tak tu je moj nazor. Ak to ma zakodovane v sebe, tak to urobi aj druhy aj treti raz, ak nie tak bude verny do konca zivota. Ja mam podobny problem, este moja manzelka zbalila sefa v praci a mna odstavila na druhu kolaj. No nemyslite si, ze budem robit 5-te kolo u vozu. Rozhodol som sa preto tak, ze sa rozideme a odstahujem sa. Nemozem zit s niekym kto ma nema rad. Este sa jej opytam, ci sa rozhodla dobre, tu moznost jej dam, ale zaujem o nu uz nemam. I ked by sa vratila spat, tak by to urobila neskor zas, bol by to zbytocnene srateny cas. Nechcem tym davat nikomu navod, ze sa treba hned rozist, to si musi zvazit kazdy sam. Ci verite ci nie ani mne nebolo najlahsi prezit poslednych 6 tyzdnov.
comodo
17.09.09,08:08
Pri zamilovani ale i pri inych situaciach vznikaju v mozgu chemikalie, ktore menia vlastnosti jedinca. Po case ich hladina upravi a jedinec sa niekedy navrati k "rozumu". Jedinec niekedy ani za to nemoze , dokonca i sam trpi napr. z dovodu charakteru . Ale nie uplne vzdy.
Kazu
17.09.09,08:09
Vivinka, myslíš si, že ti odpovedal aj nejaký chlap? Určite by sme im všetky ženy boli vďačné za ich mužský názor na túto problematiku, čo myslíte? Bolo by to veľmi zaujímavé pozrieť sa na neveru aj z druhej strany.

Máš pravdu, bolo by dobré si to prečítať. Ale zaujímalo by ma to len preto, aby som sa vedela lepšie dostať na chlapské "citlivé miesta" a poskákať po jeho sebavedomí :)
mzdarka renca
17.09.09,08:12
Máš pravdu, bolo by dobré si to prečítať. Ale zaujímalo by ma to len preto, aby som sa vedela lepšie dostať na chlapské "citlivé miesta" a poskákať po jeho sebavedomí :)

:D
Zita5
17.09.09,08:27
V päťdesiatke treba začať stavať dom , hneď manžela prejdu srandičky a pokukovačky .:D

P.S. To len na odľahčenie témy.
Kazu
17.09.09,08:38
Pri zamilovani ale i pri inych situaciach vznikaju v mozgu chemikalie, ktore menia vlastnosti jedinca. Po case ich hladina upravi a jedinec sa niekedy navrati k "rozumu". Jedinec niekedy ani za to nemoze , dokonca i sam trpi napr. z dovodu charakteru . Ale nie uplne vzdy.

:D Tak takéto vysvetlenie som ešte nečítala. Ale páči sa mi. :D Žiadne "zvozím ho až pod čiernu zem" ale iba neutralizovanie chemických reakcíí. Žiadna beštiálna psycho, ale alchymistka. To znie tak hrdo. :D:D:D

No aj u nás jednému počestnému otcovi rodiny začal mozog chemicky reagovať a netrvalo snáď ani päť rokov čo sa minulo všetko čo bolo hodné lásky a jeho "súhra okolností" ho vyhodila. Bývalá prišla na to, že to ide aj bez neho, táto už mala do zrekonštruovaného bytu výkonnejší doplnok a milý chemicky vypotrebovaný trpí z dôvodu charakteru kdesi v pivnici. Ale s dobrým pocitom, že sa o neho bijú až dve ženy: "ja ho nechcem, vezmi si ho ty"
Janiela
17.09.09,08:39
Cerpam energiu z vasich prispevkov, odisla som na tyzden k synovi "vyvetrat si hlavu" ale nepomaha to, uz povedal aj dcere (ma tolko rokov ako dotycna) ze ju ma rad a mna nie, stale cakam na nejaky zazrak, ale nedeje sa, chcem zacat novy zivot, ale zatial sa mi nedari, je to velmi cerstve. Inak ja sa o seba staram, aj sme sa rozpravali predtym, zaspavali ruka v ruka, len vraj proste suhra okolnosti to tak chcela, ako povedal. Vraj vsetko zle je na nieco dobre, tak cakam ako sa vsetko vyvinie a podla toho sa zariadim. Este raz dakujem za pekne prispevky az na jeden.

Vivika, hlavu hore, časom ťa to prebolí, aj keď nezabudneš. Mne sa stalo to isté, mala som síce len 33, ale myslela som si, že sa mi zrúti svet a nebudem vedieť, ako budem ďalej. Občas sa stretneme, pozdravíme si, oženil sa, ale to manželstvo je veľmi smutné. Majú dve deti, jeho manželka je vždy sama a nevie sa mi pozrieť do očí, on je vždy na pive a snaží sa zaujať moju pozornosť. Sklamanie je smutná a bolestná vec. Aj keď mi stisne srdce, keď ho vidím, nedám to na sebe znať. A poviem ti, že ani žiadne zadosťučinenie nemám, ani sa tomu ich zlému manželstvu neteším. Všetko som to prežila.
Vivika držím ti palce, všetko musí prebolieť. Hlavu hore, nedaj na sebe znať, ako ťa jeho zrada bolí, neplač pred ním. Zariaď sa podľa rád, ktoré tu padli a nakoniec ani sama nevieš, ako život zariadi, že budeš spokojná, šťastná - prešťastná.
vivika
18.09.09,11:55
V päťdesiatke treba začať stavať dom , hneď manžela prejdu srandičky a pokukovačky .:D

P.S. To len na odľahčenie témy.
Dom sme kupili pred rokom, teraz ho chce predavat...a velmi rada by som isla dat sa "opravit, ci skraslit", ale nemala som pracu, som bez centa a od pondelka zacinam v novej praci ako ucitelka, takze ani nebude kedy aj ked peniazky by uz potom boli. Uz neplacem, dokonca sa aj vyspim, hoci predtym som vobec nespavala, tesim sa novu pracu, budem medzi ludmi, detmi, tie davaju energiu a milujem pracu s detmi, tak to mi dava take svetielko nadeje, tiez si myslim ze to dobre s nimi nemoze dopadnut - predsa v praci a mládí je mládí....uz teraz vsetci okolo neho krutia hlavami kde podel rozum...
Lenka1979
18.09.09,12:13
Dom sme kupili pred rokom, teraz ho chce predavat...a velmi rada by som isla dat sa "opravit, ci skraslit", ale nemala som pracu, som bez centa a od pondelka zacinam v novej praci ako ucitelka, takze ani nebude kedy aj ked peniazky by uz potom boli. Uz neplacem, dokonca sa aj vyspim, hoci predtym som vobec nespavala, tesim sa novu pracu, budem medzi ludmi, detmi, tie davaju energiu a milujem pracu s detmi, tak to mi dava take svetielko nadeje, tiez si myslim ze to dobre s nimi nemoze dopadnut - predsa v praci a mládí je mládí....uz teraz vsetci okolo neho krutia hlavami kde podel rozum...

vivika, strašne držím palce, aby Ti to v novej práci vyšlo, aby sa Ti tam páčilo, mala super kolektív a krásny život. Aj kolegyne z práce si chodia posedieť, do kaderníctva, kozmetiky, či len tak... vonku na prechádzku, spoznáš nových ľudí, Tvoj život naberie nový "rozmer"... a veci uvidíš zase z inej stránky a budeš mať istý nadhľad na také "veci" ako je nevera, trápenie a uplakané noci.
Prajem veľmi veľa šťastia, si veľmi statočná žena.;)
Jara
18.09.09,12:16
Som rada, že už myslíš pozitívne. Konečne máš záblesk šťastia. Držím ti prsty
Nachtigal
18.09.09,12:46
Vivika, neboj, keď zbadá, že už neplačeš a nedohováraš mu, začneš byť vyrovnaná a veselá, upravená, sám si ťa začne všímať a možno mu zapne, že o čo prišiel! Niekedy zistíme čo sme mali až keď to stratíme! Hlavu hore! Držím palčeky!
Kazu
18.09.09,14:14
Vivika, neboj, keď zbadá, že už neplačeš a nedohováraš mu, začneš byť vyrovnaná a veselá, upravená, sám si ťa začne všímať a možno mu zapne, že o čo prišiel! Niekedy zistíme čo sme mali až keď to stratíme! Hlavu hore! Držím palčeky!

Obrazne povedané, že ho mladá nádhera obrala aj o gate zbadá zamilovaný starý chren obyčajne až potom, keď ho začne oziabať holá riť.
BXLmiami
20.09.09,12:11
No to vieš,títo starí capi maju pre mladé kočky silnú ekonomicku príťažlivosť/výrok mojej dcéry/.
Nachtigal
20.09.09,14:53
No to vieš,títo starí capi maju pre mladé kočky silnú ekonomicku príťažlivosť/výrok mojej dcéry/.
ale on si to vysvetliť nedá, starý cap si myslí, že je to osobná príťažlivosť a nie finančná!!! ... a nevysvetlíš mu to a nevysvetlíš..!!!
jaros5
21.09.09,09:00
ale on si to vysvetliť nedá, starý cap si myslí, že je to osobná príťažlivosť a nie finančná!!! ... a nevysvetlíš mu to a nevysvetlíš..!!!
Keď to nedokáže pochopiť sám, tak načo hádzať hrach na stenu ?!?!:---
V takýchto prípadoch je vlastná skúsenosť najlepšie čo môže postihnutého jedinca stretnúť;);
jaros5
21.09.09,10:08
5 VECÍ, KTORÉ POMÔŽU NEVERU PREŽIŤ

"Niektorí psychológovia tvrdia, že nevera partnera je bolestná skoro ako jeho smrť. Aby ste neskončili ako stály klient psychiatrickej kliniky, potrebujete:

1. PRIATEĽOV, u ktorých nájdete podporu a pri ktorých môžete plakať, nadávať, ľutovať sa, pitvať detaily a hovoriť s nimi o tom všetkom znova a znova.
2. SILU DUCHA. Ak ste sa už v minulosti preniesli cez vážne osobné krízy a podrazy, vaše šance vyrovnať sa s neverou sú väčšie.
3. STRATÉGIU. Musíte vedieť, či chcete vzťah zachrániť, alebo skončiť. V oboch prípadoch si ujasnite, ako to chcete urobiť a aké sú vaše šance a možnosti.
4. DOPING. Koníčky, kamarátov, zábavu, veľa práce... čokoľvek, čo vás udrží v prevádzke a pri zmysloch.
5. ODBORNÍKA. Čelná zrážka s neverou vo vlastnom vzťahu je pádnym dôvodom na návštevu manželskej poradne. Tam určite vedia, ako ďalej."

http://lesk.cas.sk/clanok/59964/zivot-po-nevere.html
michaela0
27.09.09,18:06
Dobry vecer,
viem velmi dobre ako sa citite. Ja mam podobny problem. Moj manzel mi daval 8 rokv najavo, ze ma sialene lubi a ze budeme najlepsi par na celom svete. Trvalo to celych 8 rokov. Nakoniec som podlahla a sme spolu v jednej domacnosti 6 rokov. Mame spolu 4 rocneho synceka a pred rokom sme sa zosobasili. Boli sme podla nasho okolia idealny par. Ja som nastupila po 3 rokoch rodičovskej a materskej do prace a vsetko bolo zdanlivo O.K. Az do doby, kedy som zistila, ze ma manzel podvadza. Najskor to nechcel pripustut ale ked som mu ukazala vypis z telefonnych hovorov, tak sa postupne zacal priznavat. Ziadal ma aby sme este sli spolu na dovolenku koli makemu, lebo sa velmi tesi. Suhlasila som. Chyba. Dovolenka bola nocna mora a kazdy den som trpela. Po prichode z dovolenky povedal, ze je s milenkou koniec a ze si mame dat sancu. Suhlasila som i ked som bola velmi ranena a sklamana. Dalsia chyba. Mne sa zdalo, ze je vsetko O.K. Manzel chodil domov vcas a v pohode sme sa dokazali milovat. Az asi po 3 tyzdnoch som mu omylom zapla telefon a jemu pipla SMS. Opat som zistila, ze som hrala druhe husle a ze moj manzel sa milenky nevzdal. Po tomto vytriezveni som sa ho spytala ako to je a on sa priznal no vzapati povedal, ze to ukonci a ze nas velmi lubi. Pisal mi SMS, volal ma na obed ba dokonca aj na kavu. Jeho milenka mi zatial stihla napisat, ako velmi ho miluje a iba ona ho urobila stastnym. Nemam mu robit problemy a mam ich nechat spolu zit. Manzel slubil, ze je medzi nimi koniec, ale ja tomu neverim. Doma sa tvaril, ako keby bol na trestaneckej vyprave a vzdy sa mi vyhybal. Nebolo to ono. Nakoniec sa zobral a z domu odisiel. Kde a s kym je uz vediet nechcem. Pomaly si zvykam spolu so synom, ze od nas odisiel a verim, ze este stastna niekedy budem. A perlicka na zaver : manzel pocas dovolenky o ktoru ma prosil s milenkou prevolal a pre SMS-koval 556 Euro.
Takze nam podvedenim zostava iba to, aby sme boli silne a verili, ze sa stale oplati pre niekoho na tomto svete zit. Ja mam maleho synceka a venujem mu kazdu minutku zo svojho casu.
M
ludmilla
27.09.09,19:56
Na výške sme mali profesora asi 55 ročného, ktorý chytil druhý dych, zmenil obliekanie, štýl vyjadrovania, bol plný energie a elánu, zrazu bol ako vymenený, bol jednoducho šarmantný. Po necelých dvoch rokoch nastala znovu zmena, začal chodiť neupravený, nesústredený, podráždený, bol to pravý opak predošlého muža. Nedalo nám to a spýtali sme sa jeho tiež staršieho kolegu čo sa mu prihodilo. Dozvedeli sme sa asi toto: Pán profesor si našiel mladučkú krásnu "žabku" a tvrdil svojim kolegom, aké to je úžasné a ľutuje, že to už nespravil skôr, dievčinka mu otvorila oči a znovu začal naplno žiť. No a po roku a pol, keď si aj jeho kolegovia všimli aký je zničený, zdeptaný a zostarnutý, položili mu otázku čo sa stalo?! A milý pán profesor ich odbil odpoveďou: Ani sa nepýtajte, celé dni nič iné nerobím, len hľadám priateľku večer po diskotékach a kaviarňach, už mám toho plné zuby!

Podľa toho, čo si napísala sa hlavne vyvaruj:
- nehovor mu aký je pre teba dôležitý, ako ho potrebuješ
- nepriznaj sa ako ho ľúbiš
- neukazuj aká si bez neho nešťastná
- nevolaj mu, nepíš mu SMS, nepíš mu E maily

.... podľa mňa je lepší " koniec s bolesťou ako bolesť bez konca"
vivika
08.01.10,11:36
MIlí "PORAĎÁCI", veľmi Vám ďakujem za všetky príspevky, poviem Vám pravdu - pri čítaní niektorých som si myslela že " nehrozí" - odísť preč baviť sa a tak.. Ale: aj keď ma to stálo veľa, veľa úsilia, začala som chodiť so "staronovými" kamarátkami na tzv. babské jazdy, zo začiatku som šírila iba negatívnu energiu :-), ale boli zlaté a trpezlivé. Teraz si už neviem predstaviť ako som mohla tak žiť, že som všetky nite s mojimi kamarátkami popretŕhala a myslela som si že pre dobro rodiny!!! Schudla som dokopy 19 kg, mám svoju váhu ako za slobodna, chodím pravidelne kaderníkovi, kozmetičke, musela som vymeniť celý šatník :-) a kúpila som si konečne červenú károvanú sukničku nad kolená so zipsami :-D, vytešujem sa...tamto skončilo asi skor ako to poriadne začalo, preorientovala sa na mužovho šéfa ha ha ha, ten má viac peňazí a je o 15 rokov mladší ako môj. Každý kto ma stretne mi lichotí ako výborne a spokojne vyzerám. Tak Vám ešte raz veľmi, veľmi ďakujem, ono to vážne funguje - len si tie rady treba čítať dokola a dokola aj keď sa zdá že to nedokážem. Vďaka Vám som to dokázala (a samozrejme vďaka mne a mojim kamarátkam zlatým) hehe. SRDEČNÁ VĎAKA
buchač
08.01.10,11:51
Vivinka, myslíš si, že ti odpovedal aj nejaký chlap? Určite by sme im všetky ženy boli vďačné za ich mužský názor na túto problematiku, čo myslíte? Bolo by to veľmi zaujímavé pozrieť sa na neveru aj z druhej strany.

Nechci radšej vedieť ......;)
JarkaL
08.01.10,12:09
Vivika, môžeš byť na seba pyšná, ani nevieš, ako si ma potešila, som šťastná s Tebou...
Janiela
11.01.10,11:34
MIlí "PORAĎÁCI", veľmi Vám ďakujem za všetky príspevky, poviem Vám pravdu - pri čítaní niektorých som si myslela že " nehrozí" - odísť preč baviť sa a tak.. Ale: aj keď ma to stálo veľa, veľa úsilia, začala som chodiť so "staronovými" kamarátkami na tzv. babské jazdy, zo začiatku som šírila iba negatívnu energiu :-), ale boli zlaté a trpezlivé. Teraz si už neviem predstaviť ako som mohla tak žiť, že som všetky nite s mojimi kamarátkami popretŕhala a myslela som si že pre dobro rodiny!!! Schudla som dokopy 19 kg, mám svoju váhu ako za slobodna, chodím pravidelne kaderníkovi, kozmetičke, musela som vymeniť celý šatník :-) a kúpila som si konečne červenú károvanú sukničku nad kolená so zipsami :-D, vytešujem sa...tamto skončilo asi skor ako to poriadne začalo, preorientovala sa na mužovho šéfa ha ha ha, ten má viac peňazí a je o 15 rokov mladší ako môj. Každý kto ma stretne mi lichotí ako výborne a spokojne vyzerám. Tak Vám ešte raz veľmi, veľmi ďakujem, ono to vážne funguje - len si tie rady treba čítať dokola a dokola aj keď sa zdá že to nedokážem. Vďaka Vám som to dokázala (a samozrejme vďaka mne a mojim kamarátkam zlatým) hehe. SRDEČNÁ VĎAKA
Vivika, si fakt úžasná. Držím ti prsty a je super, že si sa ozvala. Občas som si na teba spomenula ako sa máš a podobne. Maj sa krásne i naďalej.
monika74
11.01.10,12:29
precitala som si vsetky prispevky k tejto teme a potvrdilo sa mi to, co vzdy tvrdim:
- na kazdeho raz dojde (skor alebo neskor),
- este nikdy nikto nebol stastny, ak si svoje stastie postavil na nestasti ineho
- a na koniec - dobra rada nad zlato :-)
vivka jedno stastie v nestasti si predsa len mala - neuzavrela si sa pred svetom a ludmi a hladala si pomoc a radu u priatelov, znamych a pribuznych. A to ta zachranilo. Vsetko dobre prajem v zivote.