tiina_tiina
25.08.09,10:57
Ahojte poraďáci, mám problém pri vytváraní analytiky.

Príklad:
dodávateľ pošle faktúry za čerpanie PHM v rumunsku v mene RON. Faktúru nahrám do systému s menou RON a príslušným kurzom na prepočet na Eur.
Faktúru uhradíme dodávateľovi v Eurách, nakoľko je k nej priložený nejaký sumárny protokol v EUR.

Musím v takomto prípade na 321 tvoriť osobitný analytiku na menu RON?..ked faktúru uhradíme v eur. :)

prosím o pomoc, lebo sa do toho zamotávam:)

Ďakujem
t.
Tweety
25.08.09,09:01
Ahojte poraďáci, mám problém pri vytváraní analytiky.

Príklad:
dodávateľ pošle faktúry za čerpanie PHM v rumunsku v mene RON. Faktúru nahrám do systému s menou RON a príslušným kurzom na prepočet na Eur.
Faktúru uhradíme dodávateľovi v Eurách, nakoľko je k nej priložený nejaký sumárny protokol v EUR.

Musím v takomto prípade na 321 tvoriť osobitný analytiku na menu RON?..ked faktúru uhradíme v eur. :)

prosím o pomoc, lebo sa do toho zamotávam:)

Ďakujem
t.
Záv. máte v RON, analytiku nerobíte podľa toho v akej je dodáv. mene, takže môže byť napr. 321222 - zahr. dodáv. to, že ho vyrovnáte v €, je už druhá vec., ale úhrada bude stále oproti účtu 321222.
m.hladka
25.08.09,09:04
Je to jedno, v akej mene je faktúra. Zvolíš si analytiku podľa toho, ako ti to sprehľadní a zjednoduší prácu. Ak chceš môžeš si robiť analytiku:
napr.: 321010 tuzemskú
a 321020 zahraničnú,
alebo si môžeš urobiť analytiku na tuzemskú a zahraničnú podľa názvu firmy - dodávateľa.
napr.: 321010 tuzemská
a 321020 zahraničná AAAAAA
321030 zahraničná BBBBBB
atď.
m.hladka
25.08.09,09:05
preteky?
Tweety
25.08.09,09:19
preteky?
Ja sa nepretekám.:---