ivetat
11.08.05,15:04
Je pravda, že ak máte uzavretú dohodu o brigádnickej práci so študentom, tak musíte viesť aj konkrétnu dochádzku študenta. V dohode máme uvedené, že musí odpracovať 8 hod. týždenne. To, že do firmy príde si svoje urobiť ho vidíme aj prácu po ňom je vidieť. Platený nie je hodinovou tarifou od presne odpracovaných hodín ale fixnou sumou, a preto sme ako firma povinná viesť takú evidenciu dochádzky? Niekde som takú zmenu letmo zachytila, iba že neviem sa k tomu dopracovať kde. Prosím, ak niekto viete o tom niečo bližšie napíšte mi, ďakujem.
symona
11.08.05,13:16
Tá evidencia sa musí viesť podľa § 224 ods. 2, písm. e Zákonníka práce.


Symona
Pepa
11.08.05,14:39
Ivetka, táto téma je tu tak široko rozvinutá že až. Skús pri zadávaní otázky najprv hľadať v už otvorených témach a ak nenájdeš odpoveď, treba ju zadať do už otvorenej témy.
Pekný deň.
myrjam
12.08.05,06:57
Pozri zákon 82/2005 o nelegálnej práci, čl. IV, ods. 2 písm.e).
ivetat
12.08.05,07:46
Ospravedlňujem sa, ale s poradou robím 3x a snažím sa tu zorientovať a zistiť ako sa vôbec správne zadávajú otázky. Mala som pocit, že ak zadám otázku do témy kde je XXY odpovedí, že sa tam už nové nedávajú a ako ostatní budú vedieť, že je tam čerstvý dotaz? Lebo do rozšírených odpovedí k téme som nechcela reagovať na to, čo tam bolo ale opýtať sa novú otázku, týkajúcu sa o dohode. (a tam sú iba ikonky Súhlasím-Cituj-rýchla odpoveď). Ešte raz prepáčte a tiež prajem pekný deň aj víkend.
lenkak
12.08.05,10:56
Nový príspevok si zistím tak, že si kliknem na ikonu Najnovšie príspevky a zobrazia sa mi všetky nové príspevky aj v starých, aj v nových témach od môjho posledného odhlásenia.