Kejt
25.08.09,11:02
Dobrý deň chcela by som Vás poprosiť o radu.Máme zamestnankyňu,ktorá končí materskú dovolenku miesto výkonu práce má v Levoči.Má ona nárok po 3 rokoch na toto pracovné miesto?Ona automaticky pokračuje v pracovnom pomere u nás vo firme ? Keby sme jej chceli dať výpoveď tak predpokladám, že by sme jej museli dať 2-mesačnú výpovednú dobu + odstupné?
terezamaria
25.08.09,09:17
Dobrý deň chcela by som Vás poprosiť o radu.Máme zamestnankyňu,ktorá končí materskú dovolenku miesto výkonu práce má v Levoči.Má ona nárok po 3 rokoch na toto pracovné miesto?Ona automaticky pokračuje v pracovnom pomere u nás vo firme ? Keby sme jej chceli dať výpoveď tak predpokladám, že by sme jej museli dať 2-mesačnú výpovednú dobu + odstupné?

Pokiaľ sa stala pre Vašu firmu v čase, keď bola na rodičovskej dovolenke, resp.RP, dáte jej Výpoveď z organizačných dôvodov - z nadbytočnosti, podľa § 63, ods. 1, písm.b/ ZP. Samozrejme z toho plynie výpovedná doba a odstupné.
Skúste sa s ňou dohodnúť na Dohode o skončení pracovného pomeru § 60 ZP s výpovedným dôvodom nadbytočnosti § 63, ods.1, písm b/ ZP s tým, že jej vyplatíte len odstupné a nebude mať výpovednú dobu. Možno bude súhlasiť.
Tweety
25.08.09,09:30
Dobrý deň chcela by som Vás poprosiť o radu.Máme zamestnankyňu,ktorá končí materskú dovolenku miesto výkonu práce má v Levoči.Má ona nárok po 3 rokoch na toto pracovné miesto?Ona automaticky pokračuje v pracovnom pomere u nás vo firme ? Keby sme jej chceli dať výpoveď tak predpokladám, že by sme jej museli dať 2-mesačnú výpovednú dobu + odstupné?
Nekončí MD, ale RD, v tomje dosť podstatný rozdiel, pretože ak by sa vrátila z MD má nárok na svoje pôvodné pracovné zaradenie, ale ak končí RD, nemá už naň nárok. Takže, ak nastúpi po RD môžete, ale nemusíte ju zamestnať na pôv. miesto. Výpoveď jej môžete dať len z organiz. dôvodov podľa § 63, vtedy jej vznikne nárok na odstupné. Buď dvoj, alebo trojmesačné, závisí od počtu u vás odpracovaných rokov.
Výpoveď je spojená s VD, tá je tiež 2-alebo trojmesačná.