yahman
25.08.09,11:11
Mám jednu otázočku. Absolvent VŠ - STU odbor Priemyselné manažérstvo, s titilom Ing., absolvent DPŠ. Chcem sa spýtať, aký nástupný plat môže očakávať ako učiteľ na strednej škole/resp. štipendium ako doktorand na VŠ (na STU sú doktorandi zaradení do 9.platovej triedy, len neviem kolko to je..)

Ďakujem.
ivka70
25.08.09,10:56
yahman
25.08.09,11:03
Začínajúci doktorand má štipendium 494 €, to mi je jasné.
Len by som chcel vedieť, aký plat môžem očakávať ako učiteľ na SŠ, alebo inak povedané do akej platovej tarify sa zaraďujú čerstvý absolventi VŠ bez praxe.
ivka70
25.08.09,11:11
Začínajúci doktorand má štipendium 494 €, to mi je jasné.
Len by som chcel vedieť, aký plat môžem očakávať ako učiteľ na SŠ, alebo inak povedané do akej platovej tarify sa zaraďujú čerstvý absolventi VŠ bez praxe.

V tom zakone je aj to vysvetlene.
Ved tie triedy su odstupnovane podla rokov praxe, naozaj to staci len preluskat.

Nie som odbornik, ale mari sa mi, ze ak bude ucit predmety, na ktore ma kvalifikaciu /statnu skusku/, tak do 11 triedy.
Ak ine predmety, tak ako nekvalifikovany do 9 triedy.
Ale nie som si ista.
yahman
25.08.09,11:22
Ten zákon je chaotický, a to, aký je nástupný plat učiteľa na VŠ tam nevidím. Viem, že je v tom rozdiel, či učiteľ je kvalifikovaný alebo nie je. Potreboval by som vedieť nástupný plat nekvalifikovaného aj kvalifikovaného učitela.
Ak to niekto viete, poraďte mi prosím.

Myslím si, že to by malo byť na prvom mieste a nie, že čiarku mení bodka a podobné bludy...
yahman
26.08.09,14:18
Ak mi viete niekto poradiť, ako zistím do ktorej platovej triedy by som bol zaradený ako začínajúci pedágog bez praxe, budem Vám vďačný.

A ešte jedna vec ma zaujíma. Aby som bol kvalifikovaný, musím učiť predmety, ktoré som mal na št.skúške?