ESTER
11.08.05,17:31
Postupuje sa pri tvorbe web stránok podľa autorského zákona alebo je to podnikanie na živnosť?
durisovad
11.08.05,16:46
Ja sa sice web stranky vytvarat nechystam, ale aj mna by to zaujimalo. A este by ma zaujimalo, s cim suhlasi pan Mihal.
belanicka
11.08.05,17:26
pokial viem da sa to na zivnost.
adam
11.08.05,17:56
Re: Musi vediet zamestnavatel o mojej zivnosti?

Citát:
Pôvodca textu príspevku: plastelinka
Zaujímavá otázka sa vynára ak nastane tento prípad - podobný môjmu:

Uvediem príklad:

Zamestnaný som ako IT administrátor vo firme, ktorá vyrába napríklad cestoviny. Ak chcem založiť živnosť s predmetom programovanie, webdesign a predaj PC, tak potom poškodzujem firmu tým že podnikám v obore v ktorom som u nej zamestnaný hoc to nie je jej predmet podnikateľskej činnosti, alebo nie?

Za odpoveď vopred ďakujem.

Programovanie aj webdizajn neni podnikanie na zaklade ZL je to autorska cinnost neviem ci take nieco sa da zakazat.

skopírovaný príspevok č.40 z tejto porady http://www.porada.sk/showthread.php?t=8616&page=4&pp=10&highlight=str%E1nky
derren
16.04.06,06:58
Som študent (zatiaľ nemám 18 rokov) a chcem si občas privyrábať tvorením webových stránok. Dá sa to riešiť dohodou so zákazníkom? Musím platiť nejaké poplatky? Čo v prípade, že by nejaká firma potrebovala faktúru? A chcel by som si vytvoriť stránku, ktorá by reklamovala moje služby. Je to v súlade so zákonom? Ďakujem za Vaše odpovede.
Jana Motyčková
16.04.06,09:23
A este by ma zaujimalo, s cim suhlasi pan Mihal.
S oboma možnosťami. Dúfam, že nevadí, že odpovedám za Mihála.
stuko
16.04.06,13:26
Postupuje sa pri tvorbe web stránok podľa autorského zákona alebo je to podnikanie na živnosť?

Ja sa domnievam, ze ide o cinnost v zmysle autorskeho zakona - odporucam pozriet zakon 618/2003 a mozno k tomu i § 6 a 7

Predmetom autorského práva je aj súborné dielo, najmä
zborník, časopis, encyklopédia, antológia, pásmo, výstava alebo
iná databáza, ak je súborom nezávislých diel alebo iných prvkov,
ktorý je spôsobom výberu alebo usporiadaním obsahu výsledkom
vlastnej tvorivej duševnej činnosti autora.
stuko
16.04.06,13:27
Som študent (zatiaľ nemám 18 rokov) a chcem si občas privyrábať tvorením webových stránok. Dá sa to riešiť dohodou so zákazníkom? Musím platiť nejaké poplatky? Čo v prípade, že by nejaká firma potrebovala faktúru? A chcel by som si vytvoriť stránku, ktorá by reklamovala moje služby. Je to v súlade so zákonom? Ďakujem za Vaše odpovede.

v tomto pripade sa mozes aj tak dohodnut s nejakou spolocnostou priamo na zmluve o diele. viac informacii najdes priamo aj tu na porade ak das do vyhladavaca zmluva o diele