gabikao
25.08.09,12:51
Ja za seba - uz sa velmi tesim, bola som dlhsie doma a teraz sa po 4 rokoch vraciam. Zrejme som vsetko neprijemne uspesne vytesnila z pamate, lebo sa neviem dockat 2.9.
Tesim sa na decka, na ucenie, na kolegovcov.
Len to nemozem hovorit nahlas, lebo moje ucitelske okolie sa na mna pozera ako na sialenu :-) tak aspon som povedala tu, vdaka za vypocutie :-)
judita1971
25.08.09,10:58
Ja za seba - uz sa velmi tesim, bola som dlhsie doma a teraz sa po 4 rokoch vraciam. Zrejme som vsetko neprijemne uspesne vytesnila z pamate, lebo sa neviem dockat 2.9.
Tesim sa na decka, na ucenie, na kolegovcov.
Len to nemozem hovorit nahlas, lebo moje ucitelske okolie sa na mna pozera ako na sialenu :-) tak aspon som povedala tu, vdaka za vypocutie :-)

A nastupuješ do práce kedy ? Neviem kde pracuješ, ale na našej základnej škole učitelia nastúpili do práce 24.8.
gabikao
25.08.09,15:14
aj my sme zacali teraz v pondelok, plany, rozvrh, projekty, ECDL, schodza, antistresovy trening - tato faza nie je prave to, na co som myslela, ked som vravela ako sa tesim ;)
judita1971
25.08.09,19:24
naši takisto, akurát nemali antistresový tréning :D, tešia sa aj oni, ale tešia sa na prácu s deťmi a nie na to papierovanie v tomto roku
Fany1000
25.08.09,20:03
Antistresový tréning??? To je super :). My to nemáme :). Ako to tam prebieha? Hoďte nejakú metódu do pléna :).
pepsikova
26.08.09,02:06
Ja za seba - uz sa velmi tesim, bola som dlhsie doma a teraz sa po 4 rokoch vraciam. Zrejme som vsetko neprijemne uspesne vytesnila z pamate, lebo sa neviem dockat 2.9.
Tesim sa na decka, na ucenie, na kolegovcov.
Len to nemozem hovorit nahlas, lebo moje ucitelske okolie sa na mna pozera ako na sialenu :-) tak aspon som povedala tu, vdaka za vypocutie :-)..


...a prečo by si mala mať problém povedať nahlas, že sa tešíš, keď svoju prácu máš rada...poznám učiteľky, ktoré hneď ráno vyzerajú nešťastné, že musia učiť stáda neposlušných deciek...a aj to potom tak s tým učením vyzerá ...ak si dobrá učiteľka, tak buď na to hrdá a kašli na okolie...
gabikao
26.08.09,06:17
antistresovy trening - robil ho ujo z psychologickej poradne, dostali sme nejake papiere, trochu nam o tom porozpraval, potom sme kazdy napisali anonymne, co nas na nasej praci naj stresuje, k tomu pridali meno 1 kolegu s niecim pozitivnym, co sa nam na nom paci - podla volneho vyberu, celkom to uslo, asi najlepsie na celom boli tie pozitivne hlasky a moznost ist po cely rok do poradne a zadarmo sa tam otestovat a odreagovat na nejakom antistresovom pristroji

pepsikova, ja sa niektorym kolegyniam az tak nedivim, ze chodia bez nalady, ja som teraz zrelaxovana a vytesujem sa, ale ked tu budem 20 rokov v kuse robit, tak asi ten september az tak ruzovo vnimat nebudem a tak im nechcem ist mojou nazhavenostou zbytocne na nervy :rolleyes:
vazuv
02.09.09,18:12
Dobrý večer. Ja sa do školy teším. Aj po mnohých rokoch mojem praxe zisťujem, že je to pravé "orechové", nech si hovorí každý čo chce. Dokonca cez leto pracujem v letnom tábore. Tak Vám prajem veľa zdaru a potešenia zVašej práce.:)
jozka56
02.09.09,18:23
Dobrý večer. Ja sa do školy teším. Aj po mnohých rokoch mojem praxe zisťujem, že je to pravé "orechové", nech si hovorí každý čo chce. Dokonca cez leto pracujem v letnom tábore. Tak Vám prajem veľa zdaru a potešenia zVašej práce.:)
Tak Ty budeš ten správny učiteľ, ktorého povolanie je aj jeho koníčkom. Držím Ti palce, nech Ti to navždy vydrží. Učiteľské povolanie je veľmi pekné, aj keď veeeeľmi náročné. Trošku viem, o čom hovorím.:---
katica.vargova
03.09.09,11:36
Pripájam sa k skupine natešencov (zo začiatku školského roka). Po pár rokoch nebudem triednou a teraz vnímam, koľko práce má triedny učiteľ, kým rozbehne školský rok a samozrejme aj počas roka. Predtým som to vnímala ako samozrejmosť, čo triednictvo obnáša. Preto smelo konštatujem, že triednický príplatok je zaslúžený.
judita1971
03.09.09,14:37
dnes bolo v škole veselo, :D, a tí prváci, dnes chodili s nimi po škole, kde sa čo nachádza. Do riaditeľne chodia iba neposlušní žiaci, tam je pán riaditeľ / :D /, prišli ku mne - učiteľ vraví, toto je pani ekonómka, ona má na starosti peniaze, jeden prvák sa ozval- teta dávate aj na zmrzlinu ? :D