mccm
11.08.05,21:38
Ahojte! Mám 2 otázočky.
1,Musí sa každá došlá faktúra evidovať do účtovníctva? (zaevidovať do záväzkov...) Som v mínuse a nechcel by som som žiadne ďalšie výdavky. Faktúre sú na firmu.
2,Ak mi prišli peniaze na účet od rodiny (podnikateľský), sú s tým nejaké problémy pri daňovej kontrole ,alebo niekde inde? Ide o väčší obnos peňazí.
ĎAKUJEM!
amelia
11.08.05,19:47
1) musí, ale iste sa stane každému (teda mnohým), že nezaevidujú všetky
2) toto len podľa mňa-iste sa to dá vysvetliť :) - ale ja som optimista, myslím
že všetko sa dá rozumne vysvetliť;ale skúsenosti s tým nemám, takže neviem:). Pekný večer
durisovad
11.08.05,19:59
Ak nechces evidovat fakturu, ako potom zaevidujes jej uhradu?
Peniaze, ktore prisli na podnikatelsky ucet omylom by som odoslala spat na ucet, z ktoreho prisli a dala by som si ich poslat na sukromny ucet (v pripade, ze sa netykaju podnikania ale su sukromne).
mccm
11.08.05,20:01
Ja nechcem evidovať ani úhradu
Daska
11.08.05,20:04
Ahojte! Mám 2 otázočky.
1,Musí sa každá došlá faktúra evidovať do účtovníctva? (zaevidovať do záväzkov...) Som v mínuse a nechcel by som som žiadne ďalšie výdavky. Faktúre sú na firmu.
2,Ak mi prišli peniaze na účet od rodiny (podnikateľský), sú s tým nejaké problémy pri daňovej kontrole ,alebo niekde inde? Ide o väčší obnos peňazí.
ĎAKUJEM!
1. Neni povinny davat do nakladov vsetky vydavky, ale aj ked budes mat stratu, tu mozes v dalsich rokoch odpisat, tak preco to tam nedat, ak to bol vydavok na podnikanie???

2. Ak Ti ten clen rodiny potvrdi, ze Ti tam vlozil peniaze, nemal by byt problem, mne mangel vlozil 200 000 na podnikatelsky ucet a obhajili sme, ze to bol vklad podnikatela a nie prijem z podnikania...
KEJKA
12.08.05,06:23
2. Ak Ti ten clen rodiny potvrdi, ze Ti tam vlozil peniaze, nemal by byt problem, mne mangel vlozil 200 000 na podnikatelsky ucet a obhajili sme, ze to bol vklad podnikatela a nie prijem z podnikania...
aj ja chcem takeho mangela............
gbt
15.08.05,20:16
tiez by som to zauctovala ako vklad do podnikania.... a potom sa to da z uctu vybrat ako vydavok na sukromne ucely.....teda vydavok neovplyvnujuci zaklad dane