anicka8030
25.08.09,15:59
Dobrý deň.
Poradte mi prosím. Chceli by sme si kúpiť koberec do obývačky.Jeden sa nám páčil, mäkký a s vysokým vlasom, volal sa tuším shaggy. Len neviem,či sa dobre vysáva a čistí . Nemá niekto taký a skúsenosti s ním ? Máme menšie deti a neviem, či je to praktické . Ďakujem za odpoveď !
Zdenka 0705
25.08.09,14:33
Ja ho mám, vysáva sa dobre, je veľmi príjemný. Či sa čistí dobre neviem, nemám malé deti. Ale myslím, že na čistenie to už bude horšie.
anicka8030
25.08.09,14:44
Ďakujem za odpoveď.
Rudi32
26.08.09,06:33
Mnoo podla mna to moc prekticke nieje mame jeden v praci a este sa po tom aj zle chodi...
Zdenka 0705
26.08.09,07:54
Mnoo podla mna to moc prekticke nieje mame jeden v praci a este sa po tom aj zle chodi...
Tak do práce by som ho nikdy nedala. Mám ho v obývačke, chodím po ňom bosá a je to príjemné. Takže treba posúdiť, do akej miestnosti ho položiť.
Kazu
26.08.09,08:05
Koberec s vysokým vlasom mám v spálni. Je príjemný na chodenie, super blbý na čistenie a po pár rokoch sa krásne vyšlapali cestičky. Duševne sa pripravujem na to, že ho v najbližšej dobe vyhodím.:)
Soňula
26.08.09,08:47
Aj ja mam tento koberec. keď som si ho kupovala, tiež som mala otazky ako anicka8030. Ci sa bude moct vysavat a pod. Mam ho doma, je to normalny koberec ako ten pred tým, len ma vyšší vlas. Normalne ho vysávam, nevytiahol mi vysávač jednotlivé "vlnky". Keď sa podarí niekomu vyliat naň niečo, tak zoberiem čistič na koberec a budem čistiť. Ale zaleží, aky si kupiš. Či ten lacnejší, alebo konkretne / o viac drahší/ koberec s názvom " shaggy". Ja mam tento spomínany, nieje s ním žiaden problém. doporučujem.
Zdenka 0705
26.08.09,08:59
Však otázka bola na "shaggy" koberec a aj o ňom som písala vyššie.
A nezdá sa mi, že by sa vychodil, pretože tie "strapce" môžem nohou späť narovnať, dokonca aj otlačky po nohách stolíku sa veľmi ľahko načuchrú, keď stolík odtlačím.
krajanová
26.08.09,09:13
Ja ho mám, vysáva sa dobre, je veľmi príjemný. Či sa čistí dobre neviem, nemám malé deti. Ale myslím, že na čistenie to už bude horšie.
Údržba úplne super, kamarátka má malú - pohromu, čistí ho Vanišomm na koberce, vôbec na ňom nič nevidno, vysávanie super,vôbec vlas neklesá ak je trochu sadnutý vypráši a vlas vstane. Má ho 3 roky a je ako nový. Môžem doporučiť, len treba pri kúpe dať pozor a pozrieť zloženie jedno je akryl a druhé neviem s čím ... to čo je viac chemlonové sa časom zbije a ostáva nepekný povrch vlasu, upozornili ma na to v jednej predajni.
Ja osobne mám doma s vysokým vlasom - vyzerá to ako zo šnúrok. Kupovala som ho v Diegu. upozornili ma, že keď ho vystriem nemám ho aspoň 1 mesiac vysávať iba prášiť aby sa konce vlasu nestrapkali. Je tiež super, len je hrozne ťažký prášenie je dosť problém ale super sedí na podlahe.
anicka8030
27.08.09,07:50
ďakujem všetkým za odpovede !
Lilly34
29.08.09,13:53
Ja mám tiež taký pokrovec, nevysávam ho, len ho asi raz za dva týždne pretočím vlasmy nadol. Vypadne z neho všetko možné i nemožné. Ale robím to takto. Nechcem ho vysávať, aby som ho nezničila. Ale záleží aj na veľkosti. Ja ho nemám veľmi veľký, takže sa to dá. Má 200 x 140 cm.