Mirunka
25.08.09,21:45
Ahojte, viete mi poradiť, ak som na PN počas tehotenstva, môžem do formulára uviesť miesto môjho pobytu liečenia aj uzemie mimo SR. Mám manžela Taliana, máme tam byt a on tam pracuje celý týždeň. Chcela by som byť počas PN v Taliansku v našom byte. Myslíte, že je to možné, alebo sa musím zdržiavať iba na území SR? Vopred Vám ďakujem za odpoveď.
arizona
25.08.09,19:48
Aj ked sa nezdržiavaš na adrese trvalého bydliska, môžeš nahlásiť, kde ťa môžu prísť navštíviť a skontrolovať. Ale ak máš lekára na SK, predpokladá sa, že sa zdržiavaš na SK.

Ale určite nik nepocestuje do zahraničia. Maródku máš na Sk, takže by si sa mala zdržiavať na Slovensku...;)
veronikasad
25.08.09,20:18
Ahojte, viete mi poradiť, ak som na PN počas tehotenstva, môžem do formulára uviesť miesto môjho pobytu liečenia aj uzemie mimo SR. Mám manžela Taliana, máme tam byt a on tam pracuje celý týždeň. Chcela by som byť počas PN v Taliansku v našom byte. Myslíte, že je to možné, alebo sa musím zdržiavať iba na území SR? Vopred Vám ďakujem za odpoveď.
Doporučujem konzultovať miesto pobytu počas PN s posudkovým lekárom sociálnej poisťovne. Dnes už neplatí zákon, že PN-ka stráca platnosť prekročením hraníc - ako to bolo kedysi ...
Xanti
25.08.09,20:22
Hypoteza :
Nebude problém s tým, že ak je zadávateľka poistená DNP a z toho čerpá PN momentálne tak SP bude prešetrovať kde sa zdržiavala predtým?
Pri podaní prihlášky na DNP chce SP ( aspon v mieste môjho bydliska ) podpísané čestné prehlásenie, že nepracuje človek v zahraničí.

Mirunka ako je to s tebou? Si zamestnaná na Slovensku? Alebo si platíš DNP? myslím že to sú podstatné info.
Mirunka
25.08.09,20:31
Som zamestnana na Slovensku, ale kedze som uz na PN-ke (pravdepodobne na nej budem az do porodu, co bude zaciatkom r. 2010) a manzela mam v Taliansku, chcela by som travit Pn-ku a potom aj matersku dovolenku tam. Viem, ze adresa, kde sa poistenec bude zdrziavat pocas PN-ky nemusi byt zhodna s trvalou adresou, ale neviem, ako to je s adresou mimo SR (hlavne kvoli kontrolam). Poradte, ak viete. Dakujem.
veronikasad
25.08.09,20:40
Som zamestnana na Slovensku, ale kedze som uz na PN-ke (pravdepodobne na nej budem az do porodu, co bude zaciatkom r. 2010) a manzela mam v Taliansku, chcela by som travit Pn-ku a potom aj matersku dovolenku tam. Viem, ze adresa, kde sa poistenec bude zdrziavat pocas PN-ky nemusi byt zhodna s trvalou adresou, ale neviem, ako to je s adresou mimo SR (hlavne kvoli kontrolam). Poradte, ak viete. Dakujem.
Odpoveď máš v prísp. č. 3. Na kontroly počas tehotenstva budeš chodiť v Taliansku alebo na Slovensku ?
Mirunka
25.08.09,20:56
Zatial stale planujeme raz za mesiac cestovat a kontroly absolvovat v SR, ale pokial by sa nieco zmenilo a cestovanie by bolo riskantne, tak by som uz ostala tam.