Silvia123
25.08.09,23:31
prosím vás vie mi niekto poradiť, naša FO je finančne neschopná, záväzky, ktoré chceme, aby boli určite splatené včas chceme previesť na našu sro-čku. Je to možné? Neviem ako to v tom jednoduchom učte zaúčtovať. Proste spíšem zmluvu o uznaní záväzku, kde vyjadrím moje záväzky voči rôznym firmám a uvediem, že budú započítané s niektorými postúpenými pohľadávkami z FO, ktoré predám tiež svojej sro-čke a táto sro-čka sa zaväzuje tieto záväzky splniť v dátume splatnosti.

Takže v FO odúčtujem pôvodné záväzky bez zaúčtovania do denníka, vznikne mi nový záväzok voči sro-čke (stačí všetky postúp. záväzky jednou sumou zaúčtovať podľa zmluvy?) a ten uhradím zápočtom za postúpené pohľadávky -a teraz problém- neviem úhradu tohoto nového záväzku voči sro mám zaúčtovať už potom len do réžie? -nemám rozlišovať či šlo predtým o materiál, tovar atď. alebo to mám všetko v tej zmluve rozpísať aj za čo to bolo a rozúčtovať to tam kam to patrí pri úhrade od sro -materiál, tovar,réžia atď.? Už som z toho blázon, tak ani neviem či som sa dobre vyjadrila čo chcem vedieť, dúfam, že ma niekto pochopí.

Je také čosi vôbec reálne, už som tu toho prečítala toľko o postúpení pohľadávok, že sa mi hlava z toho točí postúpenie pohľadávok je v pohode ale s týmito záväzkami... nikde som sa to zatiaľ nedočítala a to som toho prečítala o postúpení naozaj veľa aj tu na porade.
Dúfam, že sa nájde niekto kto mi poradí. Prosím niekoho...
Silvia123
26.08.09,13:14
no a tak som dúfala že mi niekto poradí... no nič