Fero11
26.08.09,07:09
Navstevujem TU v kosiciach, popisem blizsie moj problem.
Do skoly som nastupil ako denny student v 2006/7. Bohuzial prvi rok sa mi nepodaril spravit cely a mal som malo kreditov, aby ma vzali do druhaku, tak som si musel dat vystup a znova nastup.
Takze potom som v 2007/2008 bol zase prvak. Tento rok bol uz uspesny a do druhaku som uz isiel ako externy student to bol rok 2008/9, na pocudovanie :) tiez som ho uspesne ukoncil, teraz by som chcel ist do tretieho rocnika, ale kazdy student dostal mail

VYZVA NA UHRADU SKOLNEHO ZA AKADEMICKY ROK 2009/2010

Vazena kolegyna, vazeny kolega,

student, ktory studuje v dennej forme alebo v nespoplatnenej
externej forme studia, je povinny uhradit rocne skolne za:

a) studium studijneho programu dlhsie, ako je jeho standardna
dlzka (§ 92 ods. 6 a § 113a, ods. 7 az 12 zakona c. 131/2002 Z.z.
o vysokych skolach a o zmene a doplneni niektorych zakonov
v zneni neskorsich predpisov),

b) studium druheho a dalsieho studijneho programu pri subeznom
studiu (§ 92 ods. 5 zakona).

Ak sa na Vas v akademickom roku 2009/2010 povinnost uhradit skolne
za nadstandardnu dlzku studia alebo za subezne studium nevztahuje,
povazujte tuto vyzvu za bezpredmetnu.

Ak sa na Vas v akademickom roku 2009/2010 povinnost uhradit skolne
za nadstandardnu dlzku studia alebo za subezne studium vztahuje,
v sulade s ustanoveniami § 12 ods. 6 a 7 Statutu Technickej
univerzity v Kosiciach a cl. I ods. 3 Prikazu rektora c. 6/2008
"Vyska skolneho a poplatkov spojenych so studiom v akademickom
roku 2009/2010"

uhradte rocne skolne pred zapisom na akademicky rok 2009/2010

a pri zapise predlozte doklad o zaplateni. Student, ktory neuhradi
skolne v stanovenom termine a ktoremu nebol povoleny odklad platby
v zmysle ust. §-u 92, ods. 16 zak. c. 131/2002 Z.z. o vysokych skolach
a o zmene a doplneni niektorych zakonov v zneni neskorsich predpisov
a o zmene a doplneni niektorych zakonov, v nadvaznosti na ust. §-u 12,
ods. 9 Statutu TUKE, dopusti sa disciplinarneho priestupku.

Vyska rocneho skolneho za nadstandardnu dlzku studia a subezne studium
pre akademicky rok 2009/2010 predstavuje 665,- EUR pre studentov Fakulty
umeni a 500,- EUR pre studentov ostatnych fakult TUKE, a je zverejnena na
http://www.tuke.sk/tuke/pre-studentov .

V tejto suvislosti Vas upozornujem na skutocnost, ze v sulade s ust.
§-u 92, ods. 16 cit. zakona o vysokych skolach a ust. §-u 12, ods. 8
Statutu Technickej univerzity v Kosiciach, rektor univerzity moze skolne
znizit, odpustit alebo odlozit termin jeho splatnosti na zaklade pisomnej
ziadosti studenta dolozenej dokladmi o splneni podmienok stanovenych
v prislusnych ustanoveniach zakona, statutu a prikazu rektora. Formulare
ziadosti sa nachadzaju na webe alebo na studijnom oddeleni fakulty.
Ziadost sa podava na studijnom oddeleni fakulty. Termin pre podanie
ziadosti je najneskor do 30. 6. 2009 .

Tato vyzva ma len informativno-preventivny charakter. V pripade pochybnosti,
ci sa na Vas povinnost uhradit skolne vztahuje alebo nie, kontaktujte
bez prietahov studijne oddelenie Vasej fakulty.

PROREKTOR
TECHNICKEJ UNIVERZITY V KOSICIACH

Studenti to na skolskom fore rozoberali, ja sa v tych zakonoch moc nevyznam, ale v istej casti sa pise, ze sa to nevztahuje na studentov, ktory boli prijaty pored prvim sept. 2007, neviem .....
Zo studijneho oddelenia mi odpisali, ze som v nejakom ich zozname a musim zaplatit (clovek ak nechce mat problemy, tak radsej zaplati), len by som chcel vediet ci tych studentov nejak moc neo***vaju, len preto aby sa nabalila skola a niekto mal vacsie premie.
Pre mna je tych 500€ celkom dost.
Xanti
26.08.09,05:22
zakonoch moc nevyznam, ale v istej casti sa pise, ze sa to nevztahuje na studentov, ktory boli prijaty pored prvim sept. 2007, neviem .....
Zo studijneho oddelenia mi odpisali, ze som v nejakom ich zozname a musim zaplatit (clovek ak nechce mat problemy, tak radsej zaplati), len by som chcel vediet ci tych studentov nejak moc neo***vaju, len preto aby sa nabalila skola a niekto mal vacsie premie.
Pre mna je tych 500€ celkom dost.
Zvýraznila som len istú časť, sám píšeš že sa to možno nevzťahuje na študentov prijatých pred sept. 2007 ale zároveň píšeš
Bohuzial prvi rok sa mi nepodaril spravit cely a mal som malo kreditov, aby ma vzali do druhaku, tak som si musel dat vystup a znova nastup. To znamená predsa, že si na účely tohto zákona nastúpil do školy po sept. 2007.

Nie som právnik, moja alma mater je tá istá, o kt. píšeš ale očividne to zaplatiť budeš musieť. Skús požiadať o zníženie, alebo odpustenie ako sa píše v tom maily.
Pre každého je dosť 500 eur.
Fero11
26.08.09,06:12
To jo pravnici su pravnici a chytaju sa kazdeho slovicka v zakone. Teraz si nespomeniem na datum, ale rozhodnutie o prijati chodi studentom vacsinou v auguste, alebo aj skor. Takze prijaty som bol pred 1. sept. (i ked nastupuje sa cca okolo 20 sept. )...
Xanti
26.08.09,06:19
To jo pravnici su pravnici a chytaju sa kazdeho slovicka v zakone. Teraz si nespomeniem na datum, ale rozhodnutie o prijati chodi studentom vacsinou v auguste, alebo aj skor. Takze prijaty som bol pred 1. sept. (i ked nastupuje sa cca okolo 20 sept. )...
Rozhodnutie o prijatí nie je relavantné, príde ti 5 rozhodnutí, že ťa prímajú na 5 škôl, už len tými rozhodnutiami by si porušil

b) studium druheho a dalsieho studijneho programu pri subeznom
studiu (§ 92 ods. 5 zakona).
a musel by si cvakať. Rozhodujúci je zápis, odo dňa zapísania si riadnym študentom TUKE. Zápis prvákov na TUKE sa vždy koná okolo 20-26 augusta daného roka, aspoň za mojich čias to tak bolo.

Ale je to o slovíčkach, ale zrejme sa nevyhneš plateniu. Ak by platil ten precedens, čo sa týka dátumu prijatý pred alebo po 1.9.2007 tak by ťa na to upozornili na študijnom oddelení, ked si im tam volal. Ale oni Ti oznámili, že si v zozname štud., kt. sa to týka.

Jediná cesta je žiadosť o odpustenie alebo zníženie poplatku za nadštandartnú dobu štúdia.
Fero11
26.08.09,11:00
Ok
Nechce sa mi hladat papier, ze kedy som druhy krat bol zapisany, ale zda sa mi (ako pises) ze to bolo v posledne augustove dni, takze pred 1. sept. 2007.
Zienky na studijnom, sa riadia co im pride z hora, len ten co je hore asi zle precital zakon a supol do zoznamu vsetkych co studuju minimalne stvrty rok.
Po case sa na to pride a prachy vraciat naspat sa im uz nebude chciet a daju nam dobrovolne nasilu podpisat darovaciu zmluvu na 500€ :)
Nuz mam posledny rok na prvom stupni, tak nebudem moc vyskakovat, aby nerobili potom problemy a zaplatim, co mi ine ostava.
Ale ak by ma chcel nejaky pravnik podporit a zastat sa ma, tak dvere ma otvorene
FugAn
26.08.09,11:13
V emaili sa píše: student, ktory studuje v dennej forme alebo v nespoplatnenej
externej forme studia, je povinny uhradit rocne skolne za:

a) studium studijneho programu dlhsie, ako je jeho standardna
dlzka (§ 92 ods. 6 a § 113a, ods. 7 az 12 zakona c. 131/2002 Z.z.
o vysokych skolach a o zmene a doplneni niektorych zakonov
v zneni neskorsich predpisov),

b) studium druheho a dalsieho studijneho programu pri subeznom
studiu (§ 92 ods. 5 zakona).

Ak si neprekročil štandardnú dĺžku štúdia, čo je na 1. stupni 3 roky podľa novej koncepcie, pri dobiehajúcej koncepcii 4 roky, alebo neštuduješ súbežne dva štúdijne programy, tak nemáš čo platiť. Ale záleží aj na tom či sa nezmenili pravidlá hry ako kedysi vravel Knežo.
elaurie
30.08.09,20:09
Skús požiadať o zníženie, alebo odpustenie ako sa píše v tom maily.
Pre každého je dosť 500 eur.

Podľa toho mailu lehota na podanie žiadosti o zníženie alebo odpustenie školného vypršala 30.6.2009, takže s takouto alternatívou sa už počítať nedá...
Xanti
30.08.09,20:26
Podľa toho mailu lehota na podanie žiadosti o zníženie alebo odpustenie školného vypršala 30.6.2009, takže s takouto alternatívou sa už počítať nedá...
Súhlasím, zadávateľ mal zadať túto tému pred 30.6.2009 :D:D:D:D Zvyčajne sa dá, ešte niečo urobiť na výnimky.
mlisa
31.08.09,11:50
ja sa v tych zakonoch moc nevyznam, ale v istej casti sa pise, ze sa to nevztahuje na studentov, ktory boli prijaty pored prvim sept. 2007, neviem .....
Z

to ze sa to nevztahuje na studentov prijatych pred 1. sept. 2007 pise konkretne ustanovenie § 113a ods. 9.. Cize podla tohto ustanovenia sa na teba nevztahuje povinnost platit skolne uvedená v § 92 ods. 6.
Bohuzial, hned § 113a ods. 10 riesi prave tych studentov, na ktorych sa vztahuje vyssie uvedena vynimka (teda ti prijati pred 1.9.07) a tento odsek zase ustanovuje povinnost platit za prekrocenie standardnej dlzky studia.

Dost dobre nerozumiem aky je rozdiel medzi platenim skolneho podla §92 ods. 6 a podla 113a ods. 10 ked sa unuvali dat do do dvoch extra ustanoveni, cely zakon je fakt tazko citatelny a pochopitelny, ale bohuzial mi z toho vychadza ze maju pravdu a mal by si platit.
ww-ricqa
04.09.09,15:06
Ja mam podobny problem. Rok som navstevovala UPJS, tu som nechala a od 2007/2008 studujem na TUKE. Teraz som pisala na studijne kvoli overeniu, ci skolne platit mam alebo nie. Pracovnicka studijneho oddelenia mi napisala, ze ano.

Je to ale trosku zvlastne, kedze par mojich spoluziakov, studujucich tiez rok na inej skole, skolne platit nemusia.

A ak sa pozriem na ten dokument vyzyvajuci k uhrade skolneho, ktory uz niekto uviedol vyssie, nie je mi vsetko jasne. Predsa neprekracujem standardnu dlzku studijneho odboru, kedze studujem iny odbor (i ked je mozne, ze odborom myslia bakalarsky odbor vseobecne) a tiez nestudujem na 2 skolach subezne.
Fero11
07.09.09,12:42
No nic, ked niekomu tie peniaze tak strasne chybaju, tak to zapltim, nech sa s nimi zadrhnu