sihl
26.08.09,08:35
Ahojte poraďáci, potrebovala by som dôveryhodnú odpoveď na môj "problém". vo firme účtujem všetky pohyby v pokladni. kolega šiel na školenie - bol ubytovaný, dostal faktúru za ubytovanie, ku ktorej bol pripojený pokladničný doklad z RP na rovnakú sumu, teda dá sa to vysvetliť ako potvrdenie úhrady faktúry - lenže je to predsa doklad z RP a tie sú doklady plnohodnotné - teda buď fa alebo PD z RP. nemám pravdu? A tu vzniká otázka, či je nutné účtovať aj faktúru, alebo stačí spomínaný doklad z RP ako plnohodnotný doklad? pýtam sa, či je v tomto prípade prípustné zjednodušiť si robotu, alebo je to nesprávne? Veľmi Vám všetkým ďakujem vopred za pomoc;)
dufulus
26.08.09,06:40
a na doklade z RP je vyčíslená aj DPHčka?

ak tam nie je DPHčka vyčíslená (teda ak sú plátcami DPH), tak potom je ten RP doklad úhradou k faktúre
ak tam je vyčíslená DPHčka, bral by som to ako "duplovaný" doklad - keď vystavili faktúru s DPH aj pokladničný doklad s DPH, ale či stačí iba jeden zaúčtovať, napr. faktúru a potom úhradu RPdokladom alebo stačí len doklad z RP...
Tweety
26.08.09,06:43
Ahojte poraďáci, potrebovala by som dôveryhodnú odpoveď na môj "problém". vo firme účtujem všetky pohyby v pokladni. kolega šiel na školenie - bol ubytovaný, dostal faktúru za ubytovanie, ku ktorej bol pripojený pokladničný doklad z RP na rovnakú sumu, teda dá sa to vysvetliť ako potvrdenie úhrady faktúry - lenže je to predsa doklad z RP a tie sú doklady plnohodnotné - teda buď fa alebo PD z RP. nemám pravdu? A tu vzniká otázka, či je nutné účtovať aj faktúru, alebo stačí spomínaný doklad z RP ako plnohodnotný doklad? pýtam sa, či je v tomto prípade prípustné zjednodušiť si robotu, alebo je to nesprávne? Veľmi Vám všetkým ďakujem vopred za pomoc;)
Doklad o ubytovani je prílohou k CP,( sú to náklady spojené s PC- 512AE) ktorý zaúčtuješ. Zakže prilož faktúru aj pokl. doklad, ako doklad o jej zaplatení.
sihl
26.08.09,06:49
Ďakujem, Dufulus, aj ja si to myslím, lebo dph tam je a tak je to plnohodnotný doklad a nemusím sa zabávať s účtovaním faktúry navyše. len som sa chcela uistiť.