comodo
26.08.09,09:00
Mam pripojenie DSL u T-COMu (turbo II ) , a pouzivam aj ich postovy server , mam tam mailove adresy nejakexyz@mail.t-com.sk (nejakexyz@mail.t-com.sk)
Okrem toho pri pripojeni DSL cez T-COM pouzivam i iny postovy server , ktory je tusim u Nextry.
Posledny cas pozorujem velmi malu rychlost , az nepolahlivost pri odosielani posty z adries T-COMu. Niekedy napr. 300 KB potrebuje pol minuty , pripadne dostanem pocas odosielania hlasku ze server prerusil pripojenie z dovodu dlhej necinnosti. Ak tu istu postu ihned odoslem ceZ postovy server Nextry ( pri tom istom pripojen DSL cez T-COM ) , je to bleskove prec. Pri telefonate na hotline T-COM ma presvedcuju ze oni su v poriadku a ze chyba musi byt u mna. Prilis tomu neverim. Chcem sa spytat kto pouzivate mailove adresy T-Comu , ide Vam to OK ? Kde moze byt etse chyba ?
Fero11
26.08.09,07:11
nepouzivam t-comovy mail, ale ako popisujes problem, tak chyba je pravdepodobne na ich strane (ak pouzivas nejakeho postoveho klienta, tak este by si mal vyskusat ich web rozhranie ci to nebude lepsie. Ak nie tak je chyba u nich)
Stanislav 1975
26.08.09,07:12
Mam pripojenie DSL u T-COMu (turbo II ) , a pouzivam aj ich postovy server , mam tam mailove adresy nejakexyz@mail.t-com.sk (nejakexyz@mail.t-com.sk)
Okrem toho pri pripojeni DSL cez T-COM pouzivam i iny postovy server , ktory je tusim u Nextry.
Posledny cas pozorujem velmi malu rychlost , az nepolahlivost pri odosielani posty z adries T-COMu. Niekedy napr. 300 KB potrebuje pol minuty , pripadne dostanem pocas odosielania hlasku ze server prerusil pripojenie z dovodu dlhej necinnosti. Ak tu istu postu ihned odoslem ceZ postovy server Nextry ( pri tom istom pripojen DSL cez T-COM ) , je to bleskove prec. Pri telefonate na hotline T-COM ma presvedcuju ze oni su v poriadku a ze chyba musi byt u mna. Prilis tomu neverim. Chcem sa spytat kto pouzivate mailove adresy T-Comu , ide Vam to OK ? Kde moze byt etse chyba ?

Ja ti poradím niečo iné-daj si gmail.com a budeš mať všetko bez starostí...:rolleyes:
comodo
26.08.09,07:16
Ja ti poradím niečo iné-daj si gmail.com a budeš mať všetko bez starostí...:rolleyes:

Mam tam sukromnu adresu , ale jednu pracovnu mam v t-COMe a to sa horsie meni , ked ju tolki poznaju.
-inak posielal som znamej na g-mail nejake obrazky a za dva dni tam neprisli !!! ( samozrejme z TCOMu :-)
Stanislav 1975
26.08.09,07:18
Mam tam sukromnu adresu , ale jednu pracovnu mam v t-COMe a to sa horsie meni , ked ju tolki poznaju.
-inak posielal som znamej na g-mail nejake obrazky a za dva dni tam neprisli !!! ( samozrejme z TCOMu :-)

tak potom asi fakt bude chyba v t-come...,neviem ti poradiť,kde tam može byť chyba-moc tomu nerozumiem...:mee::mee::mee:
bobino38
26.08.09,07:40
..akú máš rýchlosť upload?
Stevo5
26.08.09,08:08
...
-inak posielal som znamej na g-mail nejake obrazky a za dva dni tam neprisli !!! ( samozrejme z TCOMu :-)

e-mail pošta má aj nejaké obmedzenia, každý poštový server to má inak. Píšeš že si posielal nejaké obrázky - ale napríklad na gmail nepošleš väčšiu prílohu ako asi 10MB. Neprevezme to. Ako prílohu na gmail nepošleš ani pustiteľné súbory. Je to s bezpečnostných dôvodov.
Inak gmail je výborný, za niekoľko rokov som na ňom nemal žiadne problémy. Všetky vyššie uvedené obmedzenia sa dajú vyriešiť.

Skúšal si to čo ti už vyššie radil fero11? - prihlás sa rovno na poštový server a vyskúšaj poštu poslať stade, či sa tá rýchlosť nezmení. Vylúčiš tým že by bol problém v tvojom PC.
arizona
26.08.09,08:56
Tiež mám pripojenie na net od Tcom. Asi mesiac ma otravuje neskutočne pomalá rýchlosť.
Včera som tam volala, tiež mi tvrdili, že je všetko v poriadku :rolleyes::mad::mad:
Presviedčali ma , že možno je chyba, že nie som pripojená káblom, ale wifi.
Ale pripojenie , aj podmienky pripojenia mám stále rovnaké, bezkáblové a doteraz som žiaden problém s rýchlosťou nemala.
comodo
26.08.09,10:13
..akú máš rýchlosť upload?

teraz namerane 39.6 kB/ sec.
comodo
26.08.09,10:19
e-mail

Skúšal si to čo ti už vyššie radil fero11? - prihlás sa rovno na poštový server a vyskúšaj poštu poslať stade, či sa tá rýchlosť nezmení. Vylúčiš tým že by bol problém v tvojom PC.

Skusal , cez webmail to slo rychlo , inak pouzivam Outlook expres. Ale i tuto niekedy ide hned a niekedy nie. Len neviem ci ma zmysel hladat v PC chybu ,ked staci poslat postu z toho isteho Otlook expresu , len pouzijem ine konto, kde je iny server a ine heslo posta je ihned prec.
bobino38
26.08.09,11:14
teraz namerane 39.6 kB/ sec.
...na to že máš Turbo 3 je to pomalý upload, niečo maju v T-come, lebo ja mám 512kB
Fero11
26.08.09,11:55
Pise, ze ma turbo2 treba sa zorientovat v tom ze v specifikacii sa uvadza turbo2 2048 / 256 kbit/s tak rychlost uploadu by mala mat podla toho 32Kbps on ma 39.6, tak je to este lepsie.
celkom slusny testovac rychlosti a pingu je tuna http://speedtest.net/ No najpresnejsie je to vidiet ak uploadujes nejaky subor (ale ten http://speedtest.net/ sa zhoduje s tym co vidim v trafficu na routery, cize je dost doverihodny)
Fero11
26.08.09,12:01
Ale teraz pozeram, ze mam s tym aj ja nejaky problem, namiesto 10-11Mbps mam tak 2-3, takze zas nieco sachuju. Ja tam ale nevolam, pockam 2-3 dni ci sa to nezmeni a ak nie tak potom sa im ozvem. Tak odrbavaju ludi, ze je u nich vsetko v poriadku a nieje, to nemozu povedat sorry, robime upgrade alebo co ??
Monča
26.08.09,19:45
Ja hlasim poruchu na t-com od 10.6., povedia Vám, že na to majú 3 dni, aby to vyriešili a budú Vás kontaktovať. Tak som každé 3 dni volala, keďže sa nič nedialo. Prvý krát zareagovali 24.7. sms-kou. Keď som dala písomnú reklamáciu, tak mi odpísali, že mám zlý kábel. Keď vymenili kábel, ktorý premerali a bol dobrý, tak napísali, že mám zlý modem, ktorý je mojím majetkom a neuznávajú reklamáciu. A to mi celý čas na poruchových linkách tvrdili, že nie je signál. Ináč modem mi požičali svoj a takisto nešiel. V žiadnom prípade si neuznajú chybu. Aby som bola ticho, dali mi zľavu 4 € !
myfleetwood
08.09.09,12:53
Najskor recnicka otazka k radam co tu uz odzneli.... co urobis, ked internetove pripojenie funguje, stranky www sa zobrazuju bez problemov, postovy server po priamom pripojeni z internetu funguje normalne, cize dokazes postu prijat aj odoslat, a tvoj Outlook Express dokaze postu prijat, ale ODOSLAT ani za svet ..? A nastavenia OUTLOOKU tie iste ako vcera, akorat vcera to este islo a dnes nejde :confused:

Rychla rada jednou vetou: vypni modem/router zo siete 230 V na 20-30 minut, potom zapni, skontroluj ci ti ide nacitat www stranky (staci google), a spusti Outlook. (pod vypnutim rozumej vypnut z elektriky, nie
vytiahnut kabel od pocitacovej siete ). Ak ti ide teraz odoslat postu bez problemov:), tak si mal/mala ten isty problem ako trapil nas vo firme niekolko rokov.

Dalej nasleduje vysvetlenie ( nepovinne citanie):cool:

Vo firme mame- ADSL., provider T-com, bezny modem/router, program Turbo 2. Stavalo sa nam, ze obcas internet isiel a postu odoslat ani za svet, alebo jedna sprava odisla za dve hodiny...
Telefonaty s technikmi z T-comu neriesili nic, vzdy mal byt problem u nas, ci v PC, ci v Outlooku...ale zaujimave, ze na druhy den sa to "SAME" opravilo a posta fungovala. (pisem o poste odosielanej, s postou doslou nemavame bezne problem)

Jedneho dna rano, cca pred 3 rokmi, ked sa to stalo...tak som sa tak nasrrrrr...:mad: .a zacal som to skutocne intenzivne riesit. Menil som nastavenia, vyvolaval som do T-comu, ale bola pesnicka stale ta ista, problem je u nas...vymenil som pocitace..menil som hesla..robil zasahy do konta v Outlooku, atd.chcel som proste prist na problem.. Robil som na tom od rana, a vecer okolo osmej vecer som dosiel k poznaniu ze neexistuje, musi to byt u nich:mad:..Zrejme som dost neprijemne telefonoval, lebo technik z T-comu priznal nasledovnu zaujimavu informaciu...

Bohuzial spam (cize zahlcovanie siete nevyziadanou postou) je velky problem, tak IP adresu z ktorej sa vali do siete obrovske mnozstvo mailov daju na ciernu listinu, a zablokuju odosielanie mailov... (zablokuje ju softwarovy system providera, cize Tćomu, bezny pracovnik to nedokaze odblokovat).

Problem ale je, ze to tam urcity cas ostane zablokovane...spamer samozrejme ked zisti ze mu odosielanie tisicov mailov nefunguje, tak sa odpoji...IP ostane volna... a mozete ju dostat Vy. :mad:

Aj ked to co pisem znie velmi komplikovane, tak vysledna rada je velmi primitivna, a nam vo firme zatial na 100 % pomaha Tak ako som uz vyssie napisal, vypnut na 15 - 30 minut modem/ router z elektrickej siete. A potom znova zapnut .DOSTANETE NOVU IP ADRESU !! :eek: a ta uz vacsinou je fungujuca ( vratane odosielanej posty):)

Zvykli sme si vo firme na nasledovny postup - doporucujem:

Postup opravy:
1. Nejde odosielat postu? Outlook prestal fungovat? Ale internet funguje ? Vyzera to na SPAM IP adresu.
2. tukneme do pocitaca www*ipchicken*com (miesto hviezdiciek si daj bodky). V strede obrazovky styri velke cierne cisla je tvoja pridelena IP adresa - odpis si ju.
3. Vypni modem/router aspon na 20 minut (lepsich je 30). Vypnut natvrdo zo siete 230V..
4. Zapni modem/router, skotroluj ci ti ide internet, a tukni si znova www*ipchicken*com (miesto hviezdiciek si daj bodky), teraz musi byt na obrazovke ina IP adresa. Ak nahodou nie je, tak skus vypnut modem na hodinu. (po pripojeni na siet MUSI byt ina IP adresa)
5. zapni OUTLOOK a odosli postu. Ak pomohlo tak gratulujem :), problem bol odhaleny..


Este poznamka na zaver, hlavne pre ludi ktorym IP adresa nic nehovori
Kazdy pocitac ktory funguje v nejakej sieti musi mat pridelenu IP adresu. Pocitac, z ktoreho sa pripojis do www pavuciny dostane tuto IP adresu od providera (v nasom pripade T com) . Ci vyuzivas len Outlook Expres,a lebo si citas aj internetove stranky, mas svoju IP adresu. Velke firmy, bankove a statne institucie mavaju IP adresu stale rovnaku (je to platena sluzba), ale mali uzivatelia dostanu pri kazdom pripojeni adresu inu. Diky tomuto pridelovaniu adries , a diky spamerom (ci uz ide o osoby ci virusy) a do tretice diky sposobu technickeho riesenia spamu u T-comu, sa deju problemy s odosielanou postou.:cool:
Fero11
08.09.09,14:28
Moc si toho napisal, ked vidim tolko vela pismenok ani sa mi to citat nechcelo, ale zareagujem na par veci.
Bez ohladu na spam (ci uz chodi, alebo nechodi) tak odosielanie a prijimanie posty musi fungovat, ved koniec koncov aj spam je normalna posta (ale nezelana)
Ak ja z modemu vytiahnem RJ11 tak asi do 5 sek. mam novu IP. Ja som rad ze nemam staticku IP v pripade ked mi ju treba pouzijem DDNS
to je asi vsetko odomna :)
cau
duves
08.09.09,17:18
Mam pripojenie DSL u T-COMu (turbo II ) , a pouzivam aj ich postovy server , mam tam mailove adresy nejakexyz@mail.t-com.sk (nejakexyz@mail.t-com.sk)
Okrem toho pri pripojeni DSL cez T-COM pouzivam i iny postovy server , ktory je tusim u Nextry.
Posledny cas pozorujem velmi malu rychlost , az nepolahlivost pri odosielani posty z adries T-COMu. Niekedy napr. 300 KB potrebuje pol minuty , pripadne dostanem pocas odosielania hlasku ze server prerusil pripojenie z dovodu dlhej necinnosti. Ak tu istu postu ihned odoslem ceZ postovy server Nextry ( pri tom istom pripojen DSL cez T-COM ) , je to bleskove prec. Pri telefonate na hotline T-COM ma presvedcuju ze oni su v poriadku a ze chyba musi byt u mna. Prilis tomu neverim. Chcem sa spytat kto pouzivate mailove adresy T-Comu , ide Vam to OK ? Kde moze byt etse chyba ?
Mam presne ten ich isty program na pristup na internet ako ty, ale používam gmail servre, takze nemam taky problem.
myfleetwood
08.09.09,18:44
pre Fero11

myslim ze tato rada nebola urcena tebe, ale tym ludom ktori su nestastni , ze im nejde odoslana posta v Outlooku, a vobec ich nezaujima nejake RJ11 ci DDNS.

Iste mohol som byt strucnejsi, ale myslim ze ty si to dohnal do extremu.
Naviac z toho co si odpisal, spam chodi - nechodi, posta musi fungovat,
si bohuzial vobec nepochopil podstatu toho co som napisal. Takze doporucujem precitat este raz.

Ak suhlasis ze zmena IP moze pomoct, tak to prosim ta napis ako suhlas
aby to bolo aj pre "nepocitacnikov" jasne. Ak nesuhlasis, tak napis lepsie
riesenie.

skutocne si myslis ze je pre bezneho uzivatela jednoduchsie vytahovat sietove konektory nez stlacit sietovy vypinac na 220 V, ktory je na to urceny a bezne je sucastou kazdeho zariadenia? Ja si myslim ze nie.

Tych 5 sekund ma zaujalo, vyskusam, my sme dostali vtedy radu od techhnika vypnut na 15 - 30 minut, funguje to, a neskusali sme dalsie moznosti. :)
Fero11
09.09.09,04:23
pre Fero11

myslim ze tato rada nebola urcena tebe, ale tym ludom ktori su nestastni , ze im nejde odoslana posta v Outlooku, a vobec ich nezaujima nejake RJ11 ci DDNS.

Iste mohol som byt strucnejsi, ale myslim ze ty si to dohnal do extremu.
Naviac z toho co si odpisal, spam chodi - nechodi, posta musi fungovat,
si bohuzial vobec nepochopil podstatu toho co som napisal. Takze doporucujem precitat este raz.

Ak suhlasis ze zmena IP moze pomoct, tak to prosim ta napis ako suhlas
aby to bolo aj pre "nepocitacnikov" jasne. Ak nesuhlasis, tak napis lepsie
riesenie.

skutocne si myslis ze je pre bezneho uzivatela jednoduchsie vytahovat sietove konektory nez stlacit sietovy vypinac na 220 V, ktory je na to urceny a bezne je sucastou kazdeho zariadenia? Ja si myslim ze nie.

Tych 5 sekund ma zaujalo, vyskusam, my sme dostali vtedy radu od techhnika vypnut na 15 - 30 minut, funguje to, a neskusali sme dalsie moznosti. :)
Ano spam je normalna posta (ja si vzdy prejdem aj spamy, lebo obcas sa stane, ze tam je posta, ktoru som cakal (ani spam filter nieje dokonaly))
Spam nema nic spolocne s tym, ze ti posta nejde odoslat
Zasadne nepouzivam ziadneho klienta na postu, vzdy len web interface
Podla mna spam(bot) nepozera na IP adresy, ale na emailove adresy a aj keby pozeral na IP adresy, tak vedz, ze mail server ma IP staticku, ty si ju len pomocou pop3/imap protokolu stiahnes, resp. smtp odosles do svojho outlooku.
Ja som pouzival outlook asi 2 tyzdne, ked som videl prvi krat PC s win, vobec outlook nepoznam, ale mozno niekde loguje prevadzku, tak treba na ten log pozret, preco sa to neodosiela

Netvrdim, ze ak sa ti zmeni IP adresa, tak potom odosielanie funguje, ale nema to ziadnu logiku.
Skus odoslat mail cez web interface a az ked to nepojde tam, tak vtedy mozes obvinovat providera

Ci vytahovat kabel z RJ11, alebo vypinat vypinac, hmmm ???
Ak vypnes vypinac, tak restartujes cely modem s routerom DHCP serverom atd... Ak prebieha nejaka komunikacia v ramci LAN tak sa vsetko prerusi, ci uz kopirovanie medzi PC, tlac. sluzby a pod...
Ak vytiahnes kabel z RJ11, tak LAN funguje dalej, prerusi sa len konektivita a za par sek. mas novu IP
myfleetwood
09.09.09,08:15
Myslim FERO 11 ze si skutocne necital to co som pisal, alebo fakt pochopil inac ako to bolo myslene.

1. Co sa tyka SPAMU ja pisem o ludoch (ci virusoch) ktore SPAM postu odosielaju, a zahlcuje verejnu siet, TY pises o SPAME co ti chodi do schranky...ze neovplyvnuje postu odoslanu, TAK TO MAS PRAVDU, ale ja som pisal o niecom inom..

2. Neobvinujem providera, ale dal som do verejneho priestoru na Poradu
radu od technika z T-comu, aj s logickym vysvetlenim preco moze posta odosielana nefungovat. Ak si to TY nazval OBVINOVANIM, tak v tom pripade provider obvinil sam seba.

3. Hladas logiku? vo Windowse? V sietach? cely internet je plny dotazov
na nelogiku spravania windows. Staci pokukat tu na porade.

4. Prispevok c 15 co som sem pisal nam vo firme pomaha, a ak pomoze len jednemu cloviecikovi na porade co pouziva Outlook Express, tak splnil ucel,
bez ohladu na to ci to ma logiku alebo nie.

PS: a stalo sa nam to prave dnes rano, cca po dvoch tyzdnoch bez problemov. Opravu pocitacovej siete a odosielanej posty vyriesila dievcina,
ktora ani netusi ze existuju nejake RJ 11, ci RJ 45...a o tom bola rada, ktoru som pisal.
Fero11
09.09.09,13:30
Myslim FERO 11 ze si skutocne necital to co som pisal, alebo fakt pochopil inac ako to bolo myslene.

1. Co sa tyka SPAMU ja pisem o ludoch (ci virusoch) ktore SPAM postu odosielaju, a zahlcuje verejnu siet, TY pises o SPAME co ti chodi do schranky...ze neovplyvnuje postu odoslanu, TAK TO MAS PRAVDU, ale ja som pisal o niecom inom..

2. Neobvinujem providera, ale dal som do verejneho priestoru na Poradu
radu od technika z T-comu, aj s logickym vysvetlenim preco moze posta odosielana nefungovat. Ak si to TY nazval OBVINOVANIM, tak v tom pripade provider obvinil sam seba.

3. Hladas logiku? vo Windowse? V sietach? cely internet je plny dotazov
na nelogiku spravania windows. Staci pokukat tu na porade.

4. Prispevok c 15 co som sem pisal nam vo firme pomaha, a ak pomoze len jednemu cloviecikovi na porade co pouziva Outlook Express, tak splnil ucel,
bez ohladu na to ci to ma logiku alebo nie.

PS: a stalo sa nam to prave dnes rano, cca po dvoch tyzdnoch bez problemov. Opravu pocitacovej siete a odosielanej posty vyriesila dievcina,
ktora ani netusi ze existuju nejake RJ 11, ci RJ 45...a o tom bola rada, ktoru som pisal.
Tak teraz uz tomu fakt nerozumiem, ak budes taky dobry, tak skus to este raz strucne vysvetlit
A spam je take nieco http://sk.wikipedia.org/wiki/Spam (http://sk.wikipedia.org/wiki/Spam)
myfleetwood
09.09.09,18:21
OK Fero11, takze v skratke este raz: :)

myslienka v prispenku 15 tejto temy, tak ako ju vysvetlil technik t-comu
je nasledovna.

Su medzi nami ludia ktori zneuzivaju mailovy server na hormadne odosielanie maliov.Bezne sa to vola Spam. Provider dokaze IP adresy z ktorych odchadza nekonecne mnozstvo mailov odblokovat, resp. znefunkcni odosielanie spamu. Spamer ked zisti ze nemoze odosielat spam,
tak sa odpoji z danej IP adresy...a nasledne ju moze dostat slusny clovek.

Slusny clovek so svojim Outlookom dopadne tak, ze postu moze prijimat,
naviac MSIE ci iny prehliadac funguje, ale postu z OE neodosle.

Neviem co nechapes, nemusis mi posielat linky na wikipediu. Skus sa zamysliet nad tym co pisem. Mne to ako vysvetlenie stacilo a oprava co doporucil, a co som napisal v prispevku 15 pre Outlook Express funguje !!:cool:

Rad sa s tebou pobavim na temu SPAMu, ci logiky Windowsov, ale navrhujem otvorit novu temu, lebo tu je tema ako spojazdnit Outlook Express, ktory ma problem s odosielanim posty. Ak mas nejaky napad k tejto teme, tak ho daj na plochu, ludi to potesi.:)
Fero11
10.09.09,05:10
Su medzi nami ludia ktori zneuzivaju mailovy server na hormadne odosielanie maliov.Bezne sa to vola Spam. Provider dokaze IP adresy z ktorych odchadza nekonecne mnozstvo mailov odblokovat, resp. znefunkcni odosielanie spamu. Spamer ked zisti ze nemoze odosielat spam,
tak sa odpoji z danej IP adresy...a nasledne ju moze dostat slusny clovek.

Podla mna je spamer robot, ktory bol naprogramovany niekym (z nudy) a ten prechadza stranky podobne ako google, ale hlada mailove adresy, ak nejaku najde, tak hned na nu odosiela mail vacsinou so sprostym obsahom.
kazdy provider ma rozsah verejnych adries ktore moze pridelovat, provider neprideluje IP adresy len tak halabala.
Je velmi nepravdepodobne co pises ty, ze provider zablokuje IP adresu z ktorej sa ustavicne odosiela spam, to si nemoze dovolit, lebo on nevie ci je to spam (nemoze kontrolovat postu) a aj keby vedel ze je to spam a je to adresa, ktoru moze dostat v buducnosti iny zakaznik, tak si nemoze dovolit blokovat port na odosielanie posty, to je apsurdne.
Pokial ti to povedal technik, tak je fakt vymlety, alebo sa tomu vobec nerozumie a ked to tak skutocne riesia, tak klobuk dole pred t-comom, bola by to hrozna hamba pre t-com
myfleetwood
10.09.09,20:24
pre FERO11

...ja som sa snazil nekomentovat to co mi bolo povedane technikom t- comu, kedze oprava co poradil funguje, tak som uveril aj zdovodneniu.

Mozno ty mas viac skusenosti s takymito problemami na sietach a mozno
dobrymi otazkami by si z technika dostal viac ako ja :) Ver tomu, ze ja som bol v tom momente, ked sa mi po celom dni opravovania spustilo odosielanie posty z Outlooku (a naviac takou jednoduchou opravou) ten
najspokojnejsi cloviecik na svete.

Bol by som nerad keby si ktokolvek moj prispevok vylozil ako nespokojnost s t-comom. Prave naopak, zvolili sme t-com po gts (predtym inecnet} a s tou firmou sme mali viac problemov. Takze to co som pisal bolo mienene
ako jedna z moznosti opravy pomalej ci nefunkcnej odosielanej posty z Outllook Expresu.