blaguss
26.08.09,10:51
Dobry den,
mam len kratko otvorenu zivnost, chcem sa spytat a chystam sa nakupi t prvy tovar vo velkoobchode, ako funguje nakup vo velkoobchode, ako to prebieha, co k tomu potrebujem, ake ceny platia pre mna alebo je to vsade ine? Dakujem za vsetky rady.
macula
26.08.09,08:54
Dobry den,
mam len kratko otvorenu zivnost, chcem sa spytat a chystam sa nakupi t prvy tovar vo velkoobchode, ako funguje nakup vo velkoobchode, ako to prebieha, co k tomu potrebujem, ake ceny platia pre mna alebo je to vsade ine? Dakujem za vsetky rady.

Každý veľkoobchod má svoje podmienky predaja, ktoré musíš zistiť buď osobne, alebo telefonicky a po predložení živnostenského listu, alebo výpisu z obchodného registra ti poskytnú aj svoj cenník.
tetrisss
26.08.09,14:13
Seriozny velkoobchod od teba bude pozadovat zivnostensky list, vystavi ti dodaci list a fakturu, zvycajne pre vsetkych odberatelov platia rovnake ceny, pripadne su mnozstevne zlavy, cize ak nakupis viac, menej zaplatis na kus, po prvy krat urcite budu chciet od teba platbu v hotovosti. Niektore velkosklady maju aj predaj a objednavku cez internet, dokonca ti za to daju zlavu a podla vysky dodavky ti budu uctovat postovne.
camozzi
26.08.09,14:29
Je to velmi idividualne a ako uz bolo spomenute, zalezi od velkoobchodu. Niektore velkoobchody ani nevyzaduju kopiu ZL, ale tvoje podnikanie si preveria na strankach ZR alebo OR. Niektori vyzaduju minimalne odbery (nad isty pocet kusov alebo nad istu hotovost) a niektori finguju na predobjednavkach - dostanes katalalog a cennik a objednas. Po niekolkych tyzdnoch alebo mesiacoch ti poslu objednany tovar. Na fakturu ti zo zaciatku da asi malokto. Skor pocitaj s dobierkou, respektive hotovostou. Ak sbudes mat dobru platobnu disciplinu, tak mozes nakupovat na fakturu alebo so zlavami.
brato
27.08.09,03:59
Aj ja sa pomali chystam na prvy nakup potravin viete o nejakych velkoskladoch?Ja poznam len metro.Ak sa to može na tejto stranke napište nejake ....diki.
camozzi
27.08.09,06:09
Aj ja sa pomali chystam na prvy nakup potravin viete o nejakych velkoskladoch?Ja poznam len metro.Ak sa to može na tejto stranke napište nejake ....diki.
Karmen Cash&Carry v Presove.
padro
27.08.09,07:00