lbzzahradnik
26.08.09,11:19
Pekný deň.Poprosím Vás o radu .Som začínajuca živnostníčka a učtujem v Alfe.Doteraz som si celkom poradila ,ale mám problém ,ako zaučtovať v PD vydanu a zaslanu fakturu.za služby.Ja som to teraz robila iba ako zápis interný s nulovou hodnotou . Ak potom zaplatili FA tak som to zapisala ako príjem cez banku . Proosím o radu ,ako ma to byť správne .ďakujem ,Beátka
jajko50
26.08.09,09:21
Pekný deň.Poprosím Vás o radu .Som začínajuca živnostníčka a učtujem v Alfe.Doteraz som si celkom poradila ,ale mám problém ,ako zaučtovať v PD vydanu a zaslanu fakturu.za služby.Ja som to teraz robila iba ako zápis interný s nulovou hodnotou . Ak potom zaplatili FA tak som to zapisala ako príjem cez banku . Proosím o radu ,ako ma to byť správne .ďakujem ,Beátka


zapíšeš len do evidencie vydaných faktúr - do PD až po uskutočnení finančnej operácie.
A.B.
26.08.09,09:24
Ked vo fakturacii vystavis fakturu, pri ulozeni sa ta program opyta, ci ma fakturu zapisat do evidencie pohladavok. Do penazneho dennika to dostanes az ked bude faktura zaplatena - cize zapisom hotovostnej alebo bezhotovostnej operacie (pokladna alebo banka).
A.B.
26.08.09,09:28
Ked vo fakturacii vystavis fakturu, pri ulozeni sa ta program opyta, ci ma fakturu zapisat do evidencie pohladavok. Do penazneho dennika to dostanes az po zaevidovani uhrady - ci uz cez pokladnu alebo banku.
lbzzahradnik
26.08.09,09:29
Ďakujem velmi pekne .Pekný deň.