anmi1
26.08.09,11:38
Ahojte, mohli by ste mi prosím poradit, inštalovala som si mobilný internet O2, čo sa aj nakoniec podarilo. Lenže potom sa počítač aktualizoval a ja som to pravdepodobne predčasne ukončila a teraz ked ho zapnem, mám čiiernu obrazovku, svieti len kurzor, nefunguje ani CTRL ALT DEL, a asi za pár minut sa mi sám restartuje a opat je čierna obrazovka a takto sa stále opakuje až kým ho nezavriem.

mohli by ste mi prosím niekto poradit, díki moc:mee:
kvalitar
26.08.09,10:08
skus sa dostat do BIOSU (neviem aku mas skratku F3?) a tam dat defaultne nastavenie.
sondaw
26.08.09,10:12
Zdravím, já bych se spíš pokusila dostat do nouzového režimu - restartuj PC a při náběhu systému několikrát stiskni F8. Nevím, jestli to půjde, nevím jestli ti vůbec systém nabíhá nebo se hned objeví černá obrazovka.
Pokud se do nouzáku dostaneš, spusť Poslední známá konfigurace
Jestli systém vůbec nenabíhá, potom snad jen oprava z instalačního CD
Flinstone
26.08.09,10:51
Nastav si v biose aby bootovalo 1. cd/dvd, 2.HDD, 3. Other
vlož do mechaniky inštalačné cd a nechaj win nabootovať z neho.
Keď nabehne inštalačné menu vyber Repair (Recovery console). Nabehne konzola.
Napíš: fixboot enter, bude pýtať potvrdiť - y (yes)
potom: fixmbr enter, tiež treba potvrdiť - y

možno to bude stačiť.
anmi1
26.08.09,12:35
díki moc za radu, a do toho Biosu sa dostanem cez tu F3?
Chobot
26.08.09,13:28
díki moc za radu, a do toho Biosu sa dostanem cez tu F3?

Záleží od počítača a jeho BIOSu. Niekde je to F3, ja sa tam dostávam cez Del, niekde je to F1, dokonca som videl aj F11.
marco2233
26.08.09,17:24
na niektorych NTB je to dokoncd F2 alebo F12.. ale ked zapnes NTB malo by ti to tam napisat.. pomoze ak napises aj aky NTB mas...

ak by nepomohlo co napisal Flinstone mozes este dat opravit windows... nabootujes z instalacky windowsu potvrdis enterom pre instalaciu .. F8 na prijatie zmluvy a v dalsom kroku instalacka pohlada predchadzajuce instalacie windows.. tam ti ponukne moznost opravit windows stlacenim R.... preinstaluje ti to windows ale necha ti aj vsetky nastavenia a nainstalovane programy.
pistik71
26.08.09,19:19
Otazne je, aky kurzor ti tam svieti. Je to graficka sipka, alebo blikajuca palicka v textovom rezime?
Podla toho sa da poznat "pokial" system nabehol. Lebo pri instalacii aktualizacii tazko niekto poskodi boot a masterboot sektor. A aby si neurobila este voiac skody ako ma.
Tiez zalezi aky je to system - XP alebo Vista?
willma
26.08.09,19:54
tam ti ponukne moznost opravit windows stlacenim R.... preinstaluje ti to windows ale necha ti aj vsetky nastavenia a nainstalovane programy. A nestane sa stlačením R -ka, že nabehne len príkazový riadok a včileky ako ďalej?
Flinstone
26.08.09,20:12
Otazne je, aky kurzor ti tam svieti. Je to graficka sipka, alebo blikajuca palicka v textovom rezime?
Podla toho sa da poznat "pokial" system nabehol. Lebo pri instalacii aktualizacii tazko niekto poskodi boot a masterboot sektor. A aby si neurobila este voiac skody ako ma.
Tiez zalezi aky je to system - XP alebo Vista?
Nehľadaj za tým logiku. Je to windows. Už som takto opravoval podobne zblbnutý systém, ktorý obyčajný smrteľník resetoval po zmrznutí. Ostala mu čierna obrazovka a bál sa to preinštalovať, lebo mal tam kopec rodinných fotiek.
anmi1
27.08.09,11:34
Ludia, vy ste borci, ja absolutne týmto PC veciam nerozumiem :D, je to DELL a je tam Vista. Svieti mi tam kurzor.
A presne ako povedal Flinstone máme tam vela fotiek :D:D:D:D
marco2233
27.08.09,17:10
nie nestane ... lebo to R-ko stlacas nie v 1kroku .. pisal o nom Flonstone.. ale normalne pokracujesa ako keby si chcel nainstalovat novy windows... a pred instalaciou je krok kde windows hlada predchadzajucu verziu ktora je nainstalovana na PC.. ak ju najde da ti moznost bud ju opravit alebo nainstalovat windows nanovo....

Anmi co sa tyka vstupu do biosu:

Some older Dell computers use an alternate key sequence instead of to enter System Setup. These key sequences include:

* ++
*
* + (laptop computers only)
* + (laptop computers only)
dasoft
30.08.09,18:21
Ludia, vy ste borci, ja absolutne týmto PC veciam nerozumiem :D, je to DELL a je tam Vista. Svieti mi tam kurzor.
A presne ako povedal Flinstone máme tam vela fotiek :D:D:D:D
Iba doplnim, ze aj v pripade nutnosti komplexnej reinstalacie, pokial nebudes formatovat, nemusis sa bat ze prides o svoje fotky:).
Ale tak ako uz bolo spomenute, ked ti nic ine nepojde (safe mode a pod.), mozes dat kludne z orig. instalacneho zdroja repair systemu (klaves R pocas instalacie)
Flinstone
31.08.09,04:27
ešte je tu jedna možnosť ako zachrániť dáta, ak sa rozhodneš preinštalovať. Stiahni si na nete nejaké linux live cd, z neho potom nabehne systém bez toho aby čokoľvek inštaloval na disk a dá sa pripojiť napr. USB kľúč a na neho stiahnuť všetky dáta, prípadne vypáliť.
Potom sa už dá s pc aj experimentovať, lebo ak sa nebude dať opraviť, nebude problém disk aj vymazať a urobiť čistú inštaláciu.
sybila3
28.04.10,17:24
ahojte, prosím poradiť, ráno som zapala notebook a nič obrazovka zostala tmavá a dole len svieti svetielko čo znamená, že je zapatý, už som ho aj resetla zo spodu a stále nič, čo s tým môže byť?????
zk24
28.04.10,17:39
ahojte, prosím poradiť, ráno som zapala notebook a nič obrazovka zostala tmavá a dole len svieti svetielko čo znamená, že je zapatý, už som ho aj resetla zo spodu a stále nič, čo s tým môže byť?????

Cez bios, bootovanie z CD a pustit operacny system z CD a dat Repair. Pripadne ak je to stale vsetko zle (mala som podobnu skusenost asi pred pol rokom), tak u mna pomohlo len preinstalovat cely OS. Mala som Vistu a som ju vyhodila "z okna", zamrzol mi pocitac pri hrani Solitaire a uz nenabehol.

Zalohovala som data - Ubuntu som napojila na PC cez USB, a ten mi nasiel moj pocitac ako samostatny disk, cely odzalohovat a preinstalovat OS.

Z cisto ciernej obrazovky tazko radit... skus to bootovanie z CD.
sybila3
28.04.10,17:45
no prosím ťa môžeš trocha lopatisticky? čo je botovanie z CD? Mám tam celé účtovníctvo, moje nervy...............
zk24
28.04.10,17:48
no prosím ťa môžeš trocha lopatisticky? čo je botovanie z CD? Mám tam celé účtovníctvo, moje nervy...............

aky mas pocitac a operacny system?
sybila3
28.04.10,17:49
Notebook Asus F3M, operačný systém Vista, ale doteraz som s ňou nemala problém.
zk24
28.04.10,17:50
Mas k Viste aj CD-cko?
Vlado40
28.04.10,17:51
Skús po zapnutí , stláčaj F2 či sa dostaneš do biosu.
sybila3
28.04.10,17:51
No mám určite. Idem pohľadať.
sybila3
28.04.10,17:54
Našla som dve CD inštalačné k notebooku, vista bola už nainštalovaná v počítači.
zk24
28.04.10,17:55
Tak ako pise Vlado, pravdepodobne F2 ked zapnes pocitas, tukaj do tej klavesy trosku intenzivnejsie a mal by ti naskocit Bios, taka "cudna" obrazovka. Ked tam budes, ozvi sa :-)
sybila3
28.04.10,17:57
no vôbec mi to nereaguje na žiadne klávesy aj keď stláčam F2 stále a rýchlo, nič.............
zk24
28.04.10,17:58
Našla som dve CD inštalačné k notebooku, vista bola už nainštalovaná v počítači.

Nasla si instalaciu nejakych driverov, alebo CD k Viste? Vista sice nainstalovana bola, ale CD by si k nej mala mat...
sybila3
28.04.10,17:59
našla som aj vistu.
zk24
28.04.10,18:01
našla som aj vistu.

Super, skus sa dostat do toho Biosu ako pisal Vlado hore...
Vlado40
28.04.10,18:01
Zapni a hneď stláčaj.Ak nenabehne ani bios ,tak to nie je dobre.
sybila3
28.04.10,18:02
ale cez tú F2 mi to nejde, vôbec mi to nereaguje, mám dať to CD vista? Nestane sa mi nič s účtovníctvom?
zk24
28.04.10,18:04
Zapni a hneď stláčaj.Ak nenabehne ani bios ,tak to nie je dobre.

Nemoze to byt na tomto pocitaci ina klavesa? Ja mam sice tiez F2 ale niekedy su to aj ine klavesy...
zk24
28.04.10,18:06
ale cez tú F2 mi to nejde, vôbec mi to nereaguje, mám dať to CD vista? Nestane sa mi nič s účtovníctvom?

Skus pri zapinani stlacat F10. Nikdy si nebola v Biose? Nemas to v navode od pocitaca? Nie vsetky PC to maju rovnake.
sybila3
28.04.10,18:08
v biose som nebola a neviem ani čo to je.
sybila3
28.04.10,18:13
nemám tam dať to cd vista?
zk24
28.04.10,18:14
vyzera to asi takto
54992
sybila3
28.04.10,18:15
stláčam ale nič nenaskakuje.
zk24
28.04.10,18:16
nemám tam dať to cd vista?

v tom biose potrebujes nastavit ze ma pustat operacny system z CD-cka. Inac je tam prednastavene ze z harddisku.

http://www.hiren.info/pages/bios-boot-cdrom

druhy obrazok: Boot device priority
Vlado40
28.04.10,18:16
Skús klasiku F8 či nabehne ponuka
sybila3
28.04.10,18:18
nereaguje na žiadne tlačítko asi je to kaput............No to teraz neviem ako účto. Ešte toto mi chýbalo, včera som ho večer normálne vypla a ráno nič.
zk24
28.04.10,18:21
stláčam ale nič nenaskakuje.

v navode nemas aka klavesa je bios?

F8 ako nudzovy rezim tiez nic nerobi?

len zakerna otazka, nenechala si v PC nejake CD/DVD, pripadne disketu?
zk24
28.04.10,18:22
nereaguje na žiadne tlačítko asi je to kaput............No to teraz neviem ako účto. Ešte toto mi chýbalo, včera som ho večer normálne vypla a ráno nič.

bez paniky... k datam by sa mohlo dat este dostat...

skoda ze to nehadze ziaden error :-(
Vlado40
28.04.10,18:25
Možno blbosť , ale máš ho zapojený v sieti ,alebo iba z baterky.Ak iba z baterky a je slabá ,tak nenabehne.
sybila3
28.04.10,18:25
Nenechala som tam nič, mechanika sa mi normálne otvára, ale nič tam nieje, okrem toho na nič nereaguje. Prečítala som celý návod ale nikde nie je napísené aká klávesa je BIOS.
sybila3
28.04.10,18:28
mám ho zapojený v elektrine.
zk24
28.04.10,18:28
Možno blbosť , ale máš ho zapojený v sieti ,alebo iba z baterky.Ak iba z baterky a je slabá ,tak nenabehne.

mimotemy Toto ma napadlo ako prve, kedze sa mi to stalo asi dvakrat, ale neverim ze by taku "prkotinku" dokazal este niekto spravit okrem mna :D PC tak krasne hybernoval a ja som stresovala jak teliatko.
Vlado40
28.04.10,18:30
Tak ešte skús klávesu DEL pri štarte , ale skôr F2.
sybila3
28.04.10,18:31
dočítala som sa konečne že BIOS je F2, ale už ma chytá panika, lebo nič nereaguje. Len svieti to blbé svetielko zelené, že je zapnutý.
zk24
28.04.10,18:31
mám ho zapojený v elektrine.

Vidis ze sa PC aj zapina? alebo vobec nereaguje? to co si pisala ze "svieti", svieti naozaj ako "nabehnuty", alebo to svieti nabijanie baterie, respektive napajanie zo siete?
zk24
28.04.10,18:32
dočítala som sa konečne že BIOS je F2, ale už ma chytá panika, lebo nič nereaguje. Len svieti to blbé svetielko zelené, že je zapnutý.

Pocitac dokaze niekedy "zazraky", len taky maly pokus, skus ho vypojit, vytiahnut aj bateriu z neho a nechat ho tak cca minutku a zapojit zo siete.
sybila3
28.04.10,18:33
Nie podľa toho čo som pozerala v príručke on svieti a znamená to, že je zapnutý, vedľa mi svieti nabíjanie, to viem. Ale viac nič nerobí ale nevrndží nič len je ticho.
sybila3
28.04.10,18:35
už som aj baterku vyberala a nič, už od rána som všeličo vyskúšala. Tak teraz urobím asi to, že vyberiem baterku, odpojím zo siete a nechám ho tak, keď do rána nedostane rozum, tak budem musieť zavolať niekoho kompetentnejšieho, ešte že je už po dphčkach a že mám a štvrťročný prehľad hotový, musím pozrieť, čo mám najbližšie asi výplaty............Tak zatiaľ dík, zajtra sa ozvem.
Vlado40
28.04.10,18:38
Tak ja by som na skúšku vybral RAM-ku a potom zapol.Potom aj disk a zapol.,pretože ak chceš zachrániť data aj tak ho budeš musieť odpojiť.
sybila3
28.04.10,18:40
No ale to nechám asi na niekoho iného, nebudem sa do toho rýpať, aby som niečo ešte viac nepobabrala. dík
zk24
28.04.10,18:42
No ale to nechám asi na niekoho iného, nebudem sa do toho rýpať, aby som niečo ešte viac nepobabrala. dík

sama sa v tom neryp, asi nerozoznas ktora sucas pocitaca je ktora...
zk24
28.04.10,18:43
ak nemas napriklad Ubuntu na usb kluci po ruke, co asi nie, tak takto na dialku ma nic "bezpecné" nenapada :(
Vlado40
28.04.10,18:55
Dostať sa Biosu je základ.Ak nenabehne , nič sa nedá zistiť.
salvosko
29.04.10,05:08
POST karta do PCI by nepomohla?
sybila3
29.04.10,05:51
no do rána nedostal rozum, tak hľadám na internete servis, ale najbližší pre ASUS som našla v Ostrave, ,moje nervy.
salvosko
29.04.10,06:11
no do rána nedostal rozum, tak hľadám na internete servis, ale najbližší pre ASUS som našla v Ostrave, ,moje nervy.
Co je to? Notebook?
Oni ti pride preto, poslu kuriera, nikam netreba chodit.
zk24
29.04.10,09:06
no do rána nedostal rozum, tak hľadám na internete servis, ale najbližší pre ASUS som našla v Ostrave, ,moje nervy.

Mas ho este v zaruke? musi to byt ASUS servis? Nemas ziadneho znameho sikovneho kamarata, ktory sa tomu rozumie?
Hlavne v servise nezabudni povedat ze potrebujes odzalohovat data !!!! Lebo oni su schopni vymazat, preinstalovat...
Vlado40
29.04.10,09:10
Prave kvôli tomu by som to skusil vybrať pamäť , potom disk.Nie je to taký zásah to notebooku aby sa porušila záruka.Údaje z disku by som si stiahol až potom dal do servisu.Bol by som spokojný ak by som zistil , že chyba nie je v disku.
zk24
29.04.10,09:52
Isto, ale nie kazdy sa v pocitaci vyzna a rozobrat ho si netrufne... Skor by som tipovala ze v okoli musi mat nejakeho sikovneho kamarat / kamaratku ;) , ktori by to zvladli...

Ja si myslim ze HDD bude ok...

Tieto "vypadky" su dobrou skolou a reklamnou kampanou na to, aby si clovek hned kupil aj externy disk..
Vlado40
29.04.10,09:57
Samozrejme , radšej niekto iný ,ale sú to iba kryty.
sybila3
29.04.10,10:34
tie kryty som mala už rozobraté, vybrala som pamäte ale nič viac som tam nevidela. Tak som zase dala pamäte alebo ramky alebo ako sa to volá naspäťa nič. Tak zháňam niekoho, kto mi to pozrie. Aký je to ten externý disk?
Vlado40
29.04.10,10:37
Zapla si bez RAM-ky.Najprv musí fungovať notebook až potom externý disk.
sybila3
29.04.10,10:42
Nezapla som bez ramky, len som ich vybrala a vložila.
sybila3
29.04.10,10:59
no neviem,keď ho dám do servisu ako urobím dphčky.
zk24
29.04.10,12:39
Aký je to ten externý disk?

Externy disk je disk, kam sa ukladaju data a neni sucastou notebooku/PC. Trebars ako mas USB kluc alebo CD-cko. Len je to vysokokapacitne medium. Cez trebars USB port pripojis na notebook/PC a mozes na neho vkladat data... ked sa ti pokazi notebook, mas ich tam... proste take iste ako CD/DVD (funkciou) len vacsie...

napriklad taketo: (to s tym modrym svetielkom)

55065

Odporucam. Ja som raz prisla o vsetko, a odvtedy mam vsetko na 4 miestach. Velky externy disk s ktorym nehybem, mam ho doma a taky mensi externy disk, ktory nosim s notebookom... ked robim niekde mimo domu, nahravam na mensi a doma zas hned hadzem na velky...
Pre istotu...

Drzim palce aby si vsetko vyriesila.
salvosko
29.04.10,12:51
Najdi si niekoho kto sa ti na to pozrie odbonym okom, toto neni problem typu vyskusaj to alebo hento ... to vyzera na nieco odidene v ntoebooku ale disk to nebude lebo ak by to bol disk tak by sa nieco vypisalo, napriklad ze ho nansiel alebo by to padlo pocas startu na modru alebo ciernu obrazovku.
Hlavne ten disk treba vybrat a hned skopirovat na druhy a potom sa moze badat co s tym.
Lebo potom mozes dopadnut ako mnoho mojich zakaznikov, s placom v ociach a so slovami ze "ja som nic s tym nerobil" a nakoniec z nich vysli veci typu ... "trochu mi padol notebook na zem". Alebo dcere ktora sa nepriznala alebo podobne.
sybila3
30.04.10,05:10
díky za rady, mne notebook ani nepadol ani som ho neobliala, proste ráno som ho zapla a nič. Ale dnes mi príde jeden známi vytiahnuť všetky dáta odtiaľ aspoň dúfam, že aspoň účto mi zostane a uvidím čo na to povie, čo tomu je a keď nebude vedieť, tak dám do servisu. Neviete poradiť nejaký dobrý servis a hlavne rýchly. dík
sybila3
01.05.10,09:03
no včera mi známi vybral harddisk, ten je dobrý, tak ho zálohoval do druhého počítača pre istotu, že jedine tam niečo odišlo na doske. Aj ventilátor zatočí a za chvíľu prestane, tak riešim teraz servis. díky moc
Keď sa preinštaluje windows tak dajú sa niekde nájsť záložky čo som mala predtým na internete?
sybila3
01.05.10,09:04
ešte sa opýtam takú kravinu možno pre niekoho, keď je hardisk dobrý a dám ho opraviť, zostane mi tam všetko, čo som tam mala?
Vlado40
01.05.10,09:21
Ak vymenia dosku a HDD nechajú tak ,potom áno .Musíš ale počítať s tým ,že sa môže stať , že Ti dajú nový notebook alebo vrátia peniaze.Ak preinštaluješ windows , tak záložky sa stratia.Treba si urobiť obraz disku C , ktorý si potom znova nahodíš ho pc ,keď sa vráti zo servisu.
zamestnankyna
01.05.10,09:37
Z každého prehliadača sa záložky dajú exportovať do súboru, alebo môžeš použiť synchronizáciu s online účtom, napr. v Opere. Ale na to treba myslieť dopredu, nie keď je už neskoro.
sfinks
02.05.10,12:12
ešte sa opýtam takú kravinu možno pre niekoho, keď je hardisk dobrý a dám ho opraviť, zostane mi tam všetko, čo som tam mala?

O tom pochybujem .... lebo az budu menit maticnu dosku tak maju shahu ti naistalovat aj nanovo system aby mali istotu ze ti naslo vsetky drivery a ze vsetko funguje ako ma .... ale ked je dobry disk tak naco ho davat do servisu .,,, mas narok na ponechanie si HDD z dovodu sukromnych dat .... si predstav ze ma neikto teraz v notase 500 GB disk kym by vsetko kompletne znmazal alebo preipisal novymi datami tak to trva hodne dlho ... lebo obycajny format kebyze chces svoje data ochranit pred zneuzitim je ako keby si nic nespravila ... teda ten obyvccajny alebo full format co je to iste ... je len nieco ako ked ides do kupelne a zavries za sebou dvere .... a nezamknes sa ... to znamenna ze dvere sa daju vzdy otvorit .. tak isto je to aj s diskom :)
sfinks
02.05.10,12:17
este odpoviem cisto na otazku ... necital som celu diskusiu co sa sem pisala ... takze skus pustit recovery .. az mas Win Xp .. tak vloz cd nabootuj z neho tam stiskni klavesu pre recovery vacinou je to R nahebne ti prikazovy riadok a tam zadaj chkdsk /r a daj esnte r .. system si opravi subory ktore su poskodene a vacinou sa potom spusti bez problemov ... az nieje aktualna uz tato tema ... tak radej ju uzamknite komu sa to chce studovat 9 stran ci sa to vyriesilo alebo nie ... dik
sybila3
03.05.10,06:55
z hardisku mi známi pre istotu stiahol všetky údaje čo som tam mala, ale keď píšete, že nemusím ho s tým dávať do servisu, tak ho vyberiem. A idem zisťovať nejaký servis, keby ste mi vedeli odporučiť nejaký dobrý. ďakujem
salvosko
03.05.10,07:43
A idem zisťovať nejaký servis, keby ste mi vedeli odporučiť nejaký dobrý. ďakujem
Lokalita?
sybila3
05.05.10,07:13
už sme ho zaniesli do blavy, tak uvidím. Ešte sa opýtam, pre zvýšenie rýchlosti by bolo dobré, keby som si dokúpila trebárs ešte 2 GB ramku? Mám tam len 1 GB, dík.
Chobot
05.05.10,07:26
už sme ho zaniesli do blavy, tak uvidím. Ešte sa opýtam, pre zvýšenie rýchlosti by bolo dobré, keby som si dokúpila trebárs ešte 2 GB ramku? Mám tam len 1 GB, dík.

Viditeľne ti to rýchlosť nezvýši. Ani keby si ich zapojila do dual channel režimu. Také zapojenie podľa testov zvýši rýchlosť PC asi o 5%, čo pri práci nezbadáš.

Ale ak pracuješ často s množstvom aplikácií a veľkým množstvom dát, tak má zmysel zvýšiť operačnú pamäť. Lebo ak má PC malú operačnú pamäť a pracuješ veľkým množstvom dát, tak na priebežné ukladanie pracovných dát (či už pri prepínaní aplikácií, alebo práci s veľkými súbormi) musí PC používať swap memory - teda práve nepotrebné dáta, s ktorými pracuje uloží na HDD a potom keď ich zase potrebuje, tak si ich odtiaľ načíta. Ak má dostatočnú operačnú pamäť, tak ich ukladá do operačnej pamäte (RAM), čo je oveľa rýchlejšie, než uloženie a načítanie z HDD. Zbadáš to tak, že keď prepínaš medzi aplikáciami, tak s dostatočnou RAMkou sa to udeje za kratší čas.
Fero11
05.05.10,07:26
Aku rychlost chces zvysit ??
sybila3
06.05.10,07:28
no rýchlosť napríklad v účte mi dosť pomaly reaguje a pomaly otvára doklady.
salvosko
06.05.10,08:40
už sme ho zaniesli do blavy, tak uvidím. Ešte sa opýtam, pre zvýšenie rýchlosti by bolo dobré, keby som si dokúpila trebárs ešte 2 GB ramku? Mám tam len 1 GB, dík.
To nie len tak ze dokupit, mozno bude treba tu staru vyhodit a dat novu, zalezi aka je to doska, kolko ma pamatovych slotov a kolko z nich mas obsadene.
Fero11
06.05.10,09:07
no rýchlosť napríklad v účte mi dosť pomaly reaguje a pomaly otvára doklady.
1GB by malo byt dost (ucet asi nieja narocny ako 3D hra) tak pozri na procesy, ze co vsetko je spustene a nemusi byt
sybila3
09.05.10,11:18
keď neviem, čo má byť spustené a čo nie, nie som taký macher na počítače.
Nemysela som účet, ale účto ako účtovníctvo-účtovný program.
Gapo
09.05.10,16:06
Mal som podobný problém, tiež ASUS notebook, jednoducho ostala čierna obrazovka a na nič nereagoval, oprava by stála okolo v korunách 9000 Sk, takže nový noťas bol jednoduchšia voľba a v Blave dosky nemajú, musel by som to poslať do Ostravy, keďže akurát bolo po záruke, tak aj kuriér je za prachy. Hold smola.
Vybral som HDD a dáta som si cez rámček posťahoval do nového.
sybila3
10.05.10,07:06
Akurát som volala do servisu, tak povedal mi, že odišla grafická karta, že ho vedia spojazdniť ale že je to dočasné riešenie aby som si kúpila radšej nový. Tak hádam výplaty a dphčky na ňom urobím a idem sa obzerať po nejakom, odporučil mi že lenovo alebo HP ale multimediálne. Vedeli by ste mi odporučiť nejaký konkrétny, bola by som rada, ale aby mal aj numerickú klávesnicu. díky moc
Vlado40
10.05.10,07:28
sybila3
10.05.10,07:42
díky, asus som mala doteraz a aj servisák mi predchvílou keď som sa ho pýtala aby mi nejaký odporučil, povedal, že asus nie. Takže budem hľadať HP s dobrými parametrami a numerickou klávesnicou. a že má byť multimediálny, no to neviem, čo je.
ešte sa opýtam takú blbosť, keď z harddisku z terazšieho asusu sa stiahnu údaje do nového, budem tam mať všetko čo som mala v notebooku alebo zas budem musieť nanovo všetko inštalovať. díky moc.
Vlado40
10.05.10,07:58
Všetko budeš musieť inštalovať nanovo.Čo sa môže pokaziť to sa pokazí nielen ASUS.Už som raz písal ,alebo máš šťastie ,alebo smolu.Ja som zatiaľ nemal smolu na ASUS .
Gapo
10.05.10,14:49
díky, asus som mala doteraz a aj servisák mi predchvílou keď som sa ho pýtala aby mi nejaký odporučil, povedal, že asus nie. Takže budem hľadať HP s dobrými parametrami a numerickou klávesnicou. a že má byť multimediálny, no to neviem, čo je.
ešte sa opýtam takú blbosť, keď z harddisku z terazšieho asusu sa stiahnu údaje do nového, budem tam mať všetko čo som mala v notebooku alebo zas budem musieť nanovo všetko inštalovať. díky moc.
Ohľadne multimediálneho PC si pozri napr.toto:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Osobn%C3%BD_po%C4%8D%C3%ADta%C4%8D

Ja keď som komunikoval s Ostravou, tak som napajedený napísal, že to nie je ASUS, ale aušus, za to mi dodnes deň posielajú rôzne ponuky:D
Kúpil som HP Pavilion, aj keď mi vzhľadovo bol bližší ten ASUS, mne stačí, ale obzeral som sa po Toshibe, to je iná kategória.
Inštalujú sa iba programy, dokumenty, foto a pod. sa kopírujú.;)
sybila3
17.05.10,13:00
takže som sa rozhodla ešte nekupovať nový notebook, síce mi povedal servisák, že ho oživili na chvíľu, no ale tá chvíľa môže trvať aj dva roky. Takže keď je hardisk dobrý, budem na ňom pracovať, kúpim si externý disk, keby mi niekto poradiť nejaký konkrétny nie moc drahý, hodí všetko na ten a keď mi počítač vypovie, tak nový sa dá kúpiť hneď. takže zatiaľ to budem riešiť takto
sybila3
25.07.10,10:06
takže počítač mi šlape zatiaľ super po oprave, ale potrebujem poradiť, chcem si kúpiť ten externý disk a hodiť tam pre istotu všetko, viete mi poradiť akú veľkosť by mal mať a prípadne kde kúpiť, díky.
Chobot
26.07.10,07:10
takže počítač mi šlape zatiaľ super po oprave, ale potrebujem poradiť, chcem si kúpiť ten externý disk a hodiť tam pre istotu všetko, viete mi poradiť akú veľkosť by mal mať a prípadne kde kúpiť, díky.

Veľkosť si musíš určiť ty, podľa potreby. Ty vieš, koľko GB dát máš v PC uložených. Ale pod nejakých 320 GB by som nešiel, treba myslieť aj na budúcnosť - dát bude len pribúdať. Myslím, že taký 500 GB disk by bol optimálny, ak peňaženka dovolí, tak aj väčší.

A kde kúpiť - možností má habadej - buď v ktorejkoľvek predajni PC techniky, alebo môžeš pohľadať najlepšiu cenu cez internet. Ak máš možnosť, tak najlepšie je cez veľkoobchod (AGEM, Westech a pod.).
sybila3
14.10.10,07:14
no a už mi zas odišiel notebook, vydržal pol roka po oprave, takže hľadám druhý. Môžete mi poradiť pozerala som tento, či je dobrý aj na účto a ostatné..........dík, moc sa v tom nevyznám.
http://www.alza.sk/hp-pavilion-dv7-4150ec-d184383.htm
KoxXxo
15.10.10,04:47
Dobrý, ber ho.
Chobot
15.10.10,07:02
no a už mi zas odišiel notebook, vydržal pol roka po oprave, takže hľadám druhý. Môžete mi poradiť pozerala som tento, či je dobrý aj na účto a ostatné..........dík, moc sa v tom nevyznám.
http://www.alza.sk/hp-pavilion-dv7-4150ec-d184383.htm

Na to, aký je výkonný je celkom lacný...;)
Vlado40
15.10.10,07:26
Na Tvoju prácu sybilla3 úplne postačuje aj napr. z tejto rady :
http://datacomp.sk/hp-probook-4720s-wt240ea-arl-_d82787.html

a rozdiel je hlavne vo výdrží batérie ,ako sa uvádza až 8hodín pri tomto type.
sybila3
16.10.10,07:55
rozhodujem sa medzi týmito dvoma, sa mi zdá, že majú rovnaké parametre, môže mi to niekto porovnať, dík:
http://www.alza.sk/hp-pavilion-dv7-4020ec-d168506.htm
http://www.alza.sk/hp-pavilion-dv7-4150ec-d184383.htm
Vlado40
16.10.10,08:00
Rozdiel zrejme procesor.
sybila3
16.10.10,08:14
a čo to znamená procesor?ktorý je lepší?
sybila3
16.10.10,08:18
ešte neviem, čo znamená grafická karta prepínateľná pri tom jednom to je napísané, či je to výhoda? dík
sybila3
16.10.10,08:29
a neviem tiež čo znamená zdieľaná pamäť grafickej karty alebo nezdieľaná, čo je lepšie, dík
salvosko
16.10.10,08:37
Graficke karty mas v tom notebooku dve:
1. je priamo na procesore ktora sice nema extra vykon ale ma brutalne nizku spotrebu = dlho vydrzi baterka.
2. je vykonnejsia ale papa baterku.
Vysledok je ze podla potreby a podla toho co zobrazujes sa prepinaju.

zdielana pamat grafickej karty je to ze ti berie z normalnej pamate, nema svoju vlastnu.
sybila3
16.10.10,08:44
ja by som bola za tento:

http://www.alza.sk/hp-pavilion-dv7-4020ec-d168506.htm
môže mi niekto kompetentný napísať, či na účtovníctvo a na bežné použitie, trebárs na sťahovanie filmov a podobne, je vhodný, ale hlavne na účto. Lebo potrebujem ho čo najskôr objednať aby som všetko nainštalovala do dphčiek. dík moc
sybila3
16.10.10,09:17
no čo poradí niekto, či ho môžem zobrať, podľa parametrov? díky moc
Fero11
16.10.10,10:25
Necital som celu tuto temu, tak odpoviem na prispevok pred mojim, ale najprv sa opytam.
Ci ho mozes zobrat podla parametrov ??
Najprv musis mat predstavu co chces na tomto NB robit, ake programy chces pouzivat atd .... potom sa podla toho vybere NB s takymi parametrami ako potrebujes + nieco navrch
sybila3
17.10.10,13:21
potrebujem ho na účto a na bežné využitie, sťahovanie nejakých filmov a bežné práce. chcem vedieť či je postačujúci pamäťou by mal byť, aj pevný disk by mal stačiť, len neviem, či ten procesor, dík.
misoft
17.10.10,13:50
sybila3
17.10.10,14:15
a na čo by nestačil? dík
sybila3
17.10.10,15:13
a na čo by nestačil? dík
sybila3
17.10.10,15:36
mohol by mi niekto odpovedať na predch.príspevok, že na čo by nestačil? Ešte ma zaujíma ten procesor má Intel Core i3 350m s frekv.2,26 GHz, čo to vlastne znamená? díky moc
Vlado40
17.10.10,16:00
Procesor 2,26GHz udáva rýchlosť.Vyššia frekvencia , väčšia rýchlosť.Teoretický by mal byť PC rýchlejší ,ale do celkovej rýchlosti PC vstupuje aj veľa ďalších komponentov napr.typ pamäte DDR3 ,DDR2 a jej frekvencia,rýchlosť HDD 5400otáčok ,7200ot...

To načo by Ti nestačil prídeš až keď ho budeš používať.Procesor i3,i5 a pamäť DDR3 teraz fičia ,takže sa neboj , nebudeš mať pri práci problém.Aj keď ja HP nie.
sybila3
17.10.10,16:03
ja by som bola za tento:

http://www.alza.sk/hp-pavilion-dv7-4020ec-d168506.htm
môže mi niekto kompetentný napísať, či na účtovníctvo a na bežné použitie, trebárs na sťahovanie filmov a podobne, je vhodný, ale hlavne na účto. Lebo potrebujem ho čo najskôr objednať aby som všetko nainštalovala do dphčiek. dík moc
takže môžem zobrať ten čo je uvedený vyššie, no určite má lepšie parametre ako som mala doteraz. lebo už ho potrebujem súrne objednať, díky moc.
jojom
17.10.10,16:05
a na čo by nestačil? dík

No ak nebudeš drviť COD4 MOHaA 2010, tak ten notas stačí na všetku prácu ktorú budeš na ňom robiť. Ale možno aj to by šlo.
Vlado40
17.10.10,16:07
Žiadný problém je to mašina podľa parametrov ,až kým sa nepokazí ,ale pokaziť sa môže všetko.
sybila3
17.10.10,16:13
ďakujem, idem objednať, dúfam, že nebudem ľutovať, ale aj podľa mna laika má celkom dobré parametre, čo som si porovnávala viaceré.
dík
sybila3
17.10.10,16:18
No ak nebudeš drviť COD4 MOHaA 2010, tak ten notas stačí na všetku prácu ktorú budeš na ňom robiť. Ale možno aj to by šlo.
neviem čo je COD4.... A prečo HP nie, v servise mi bola odporučená značka HP, doteraz som mala asus.
Vlado40
17.10.10,16:20
Ja by som išiel do :
http://www.alza.sk/asus-k72jr-ty171v-d191668.htm
Všetky notebooky sú dobré kým idú.

Jojom myslel náročnejšie hry.
sybila3
17.10.10,17:09
asus už nechcem ani vidieť, mala som doteraz a už bol v oprave a teraz mi zase odišiel a v servise mi povedali, že to sú najkazovejšie notebooky. Už som objednala to HP. dúfam, že dobre. dík všetkým
misoft
18.10.10,10:16
a na čo by nestačil? dík
Tak určite by nestačil na vyklepávanie rezňov :---:---:---
http://www.beruska8.cz/computer/psaninapc2/20.gif
sybila3
20.10.10,06:14
srandista.
sybila3
30.10.10,18:17
no tak už ho mám týždeň doma a som veeeeeeeľmi spokojná, super.
misoft
30.10.10,20:53
srandista.
Tým som tu dosť známy.
http://mojazabava.wbl.sk/Smajlik_r__zne/grim4.gif
Pidgey
19.11.10,13:37
Zdravim, nechce sa mi pridavat dalsia tema, myslim si ze moj problem je podobny tejto teme. Pokazil sa mi HDD v notebooku, disk je cca nepouzitelny a prave sa snazim z neho zachranit data. Ak ma s tym niekto skusenosti, viete mi povedat kolko taka recovery HDD moze trvat? Disk ma 250GB, zaplneny asi na 220GB, bios mi ho nenasiel, zapojil som ho k druhemu PC, kde sa mi asi po 10 pokusoch a pol hodine konecne zobrazil ako pripojeny (pripajal som ho cez USB), ale bez moznosti otvorit disky. Spustil som teda SW na recovery udajov, a bezi mi to uz asi 6 hodin, a nemam potuchy ako by som odhadol celkovy cas, kolko to moze este trvat. Vopred vdaka.
Zewa
19.11.10,18:00
Pidgey, neviem ako si pokrocil s tym SW na data recovery ... dufam ze sa podarilo obnovit data.

ak nie a mas pristup na iny funkcny pocitac, daj si do googlu zachrana-dat a najde ti firmu Datarecovery v BA co to robi..firiem je samozrejme viac, ale s touto mam skusenost.

diagnostika je u vacsiny firiem zdarma, po diagnostike ti povedia ake je poskodenie, co sa s tym da robit a co by ta to u nich stalo ... priprav sa na vyssie ceny, ale zas za tie data to stoji... tiez ti mozu povedat ze tvoj disk je uz starsi a data proste nebudu vediet zachranit... drzim palce!
Flinstone
19.11.10,18:45
Pidgey, neviem ako si pokrocil s tym SW na data recovery ... dufam ze sa podarilo obnovit data.

ak nie a mas pristup na iny funkcny pocitac, daj si do googlu zachrana-dat a najde ti firmu Datarecovery v BA co to robi..firiem je samozrejme viac, ale s touto mam skusenost.

diagnostika je u vacsiny firiem zdarma, po diagnostike ti povedia ake je poskodenie, co sa s tym da robit a co by ta to u nich stalo ... priprav sa na vyssie ceny, ale zas za tie data to stoji... tiez ti mozu povedat ze tvoj disk je uz starsi a data proste nebudu vediet zachranit... drzim palce!
no záleží na tom aké dôležité sú dáta... robia záchranu dát, ale je to veeeelmi drahé. Viem o jednom čo si to dal robiť na 80GB disku. Vytiahli všetko, ale stálo ho to volakedy 5tis+ cena nového disku, kam umiestnili zachránené dáta. Pri väčších objemoch to zrejme stojí viac.
Pidgey
20.11.10,11:54
No, viem ze to nie je lacne. Pre mna je na tom disku dolezitych asi 10-20 GB vo fotkach. Bola to moja chyba, lebo uz asi dva tyzdne som mal pocit ze s notebookom nieco nie je v poriadku a aj manzelka ma nahanala, nech to vsetko zalohujem (posledna zaloha je cca 5 mesiacov stara), len som sa k tomu nejako nedostal (uff , zla vyhovorka...).
Co sa tyka toho mojho pokusu o obnovu, musel som to stopnut, za 5 a 1/2 hod urobil asi 0,5% z disku, mam pocit ze tam budu asi zaseknute hlavy. Program som pouzil restorer2000, a mal som s nim doteraz velmi dobre skusenosti.
Na tu firmu datarecovery sa skusim pozriet, vdaka za tip. Ja som zatial poznal len Macrofer, na ktory som mal od priatelov dobre referencie. Vyzera to trak, ze to musim zverit specialistom, aj za cenu ze to bude nieco stat. ( ako som vravel, chyba mi poslednych 5 mesiacov vo fotkach, a ma na nich hlavne nasho 2,5 r.synceka )
sybila3
01.12.10,08:52
prosím Vás kde a ako môžem zmeniť názov počítača? dík
KoxXxo
01.12.10,11:34
Klikni pravým tlačidlom myši na ikonu Tento počítač, dole máš Vlastnosti, a tam to už niekde nájdeš (závisí od OS).
sybila3
05.12.10,15:19
už som to poriešila, premenovala, ale keď si dám v mobile vyhľadať cez bluetooth, tak mi ho nájde pod starým názvom. ???
Ako sa dajú stiahnuť záložky z jedného počítača a dať do druhého počítača? dík
KoxXxo
06.12.10,05:42
Aký máš prehliadač a operačný systém?
sybila3
15.01.11,19:27
dík, už to mám všetko poriešené, už bol druhý krát v oprave a druhýkrát sa pokazil, tak teraz som sa rozhodla bolo mi poradené, že harddisk z neho sa dá použiť tak, že si kúpim na neho rámček alebo box a používať ako externý disk, vedeli by ste mi poradiť taký rámček a či to bude pasovať? dík
Vlado40
15.01.11,19:41
sybila3
15.01.11,20:55
je to SATA z notebooka 2,5 , a ako sa to vnútri napojí, bude to pasovať?
Vlado40
15.01.11,21:00
je to SATA z notebooka 2,5 , a ako sa to vnútri napojí, bude to pasovať?

Bude ,žiadný problém pri zapojení.
sybila3
15.01.11,21:14
OK, díky moc.
kamowski
17.01.11,20:37
tu by som len podotkol, že to R stlačiť až pri druhej obrazovke, ktorá to "R" ponúka
sybila3
04.02.11,11:28
no kúpila som si ho a síce sata pripojenie pasuje ale nejde mi do krabičky, chýba pár milimetrov, som myslela, že tie boxy sú dosť veľké...........
Chobot
04.02.11,11:59
no kúpila som si ho a síce sata pripojenie pasuje ale nejde mi do krabičky, chýba pár milimetrov, som myslela, že tie boxy sú dosť veľké...........

Treba to lepšie pozrieť - nie je tam niečo, s čím sa ten HDD uchytáva? Nejaký šróbik alebo niečo, s čím sa dá pohnúť. Ak sú to štandardné komponenty, tak to musí do seba pasovať. Pred vložením možno treba niečo uvoľniť a po vložení dotiahnuť alebo zaklapnúť (aby ten disk vnútri nelietal, ale bol pevne na svojom mieste.)
Vlado40
04.02.11,21:19
no kúpila som si ho a síce sata pripojenie pasuje ale nejde mi do krabičky, chýba pár milimetrov, som myslela, že tie boxy sú dosť veľké...........

Boxy sú presne také ako majú byť .Sú typizované ,tak ako aj HDD.Na HDD zasunieš elektroniku t.j. zadnú časť boxu a vložíš do boxu.Vo vnútri boxu na spodnej strane je prilepený zrejme molitan ,aby HDD bol v boxe na pevno a nelietal tam.Takže iba trošku zatlač ten HDD do boxu a priskrutkuj zadnú časť.
salvosko
05.02.11,13:14
Musí sa to zmestiť, možno si málo zatlačila SATA konektor. Ono je to robené na presne ale musí pasovať.
sybila3
11.02.11,10:27
mne tam nevlezie na šírku a aj keby som ho tam narvala, tak ma nepustia šrobiky z vrchu pevného disku. takže som ho vrátila.
Vlado40
11.02.11,13:10
mne tam nevlezie na šírku a aj keby som ho tam narvala, tak ma nepustia šrobiky z vrchu pevného disku. takže som ho vrátila.

Nedávala si ho tam náhodou aj s držiakom ?
Nandrolon
11.02.11,13:54
salvosko: "MUS je veľký Pán" ...

- ja mám externý hliníkový box na ATA/SATA na 3,5 palc. disky.
Je robený úplne na milimeter avšak nové disky majú iné napájanie /konektor/ a je na opačnom konci /na rovnakej strane, teda nie vpredu vpravo, ale vpredu vľavo/. Takže som musel použiť redukciu napájania klasického na ten nový typ + ešte bol dlhší konektor + opačná strana....
Nastali také problémy že som musel demontovať celú dosku s plošnými spojmi a káble pretiahnuť popod ne a tá doska "sedí" na konektore napájania, a disk je tam tak napresovaný, že vnútorné šróbiky na jeho uchytenie sa ani nedali použiť, tak akurát som len-tak-tak zavrel box, aby sa neutrhla predná a zadná stena, ktoré sú plastové /samotný tunel je hliník.../
Ďalšia vec je že kábel či už klasický IDE alebo SATA treba použiť ten čo bol pri boxe, lebo akonáhle sa zničí, stratí, už sa presne identický nedá zohnať /či už dlžka u mňa cca 5 centimetrov, alebo jeho tvar do L, ale to L-ko má polovičnú šírku ako klasicky používané L-ká/

je pravda že rozmerovo je to raz interný 3,5 palcový disk tak rozmer musí byť rovnaký, aby vošiel do šachty, ale napájanie môže byť na inej strane rovnakej steny, takže v PC to neznamená žiaden problém, ale v externom boxe to môže znamenať zháňannie nového disku...
5palo9
12.02.11,17:39
díki moc za radu, a do toho Biosu sa dostanem cez tu F3?
Nemusi to byt ta klavesa každy PC to ma inak , ked zapnes pc ono to napise k akej klavesi je prideleny Bios