lbzzahradnik
26.08.09,12:39
Ešte jedná otázka prosím, Výber som zapisala ako výdaj na priebežnu položku a vklad do pokladne ako príjem z priebežnej položky Vopred ďakujem ešte sa veľa musím učiť
macula
26.08.09,10:53
Áno, tak sa to zapisuje.
lbzzahradnik
26.08.09,10:58
Ďakujem potešili ste ma ,že to tak ma byť.Pekný deň
andreaS
26.08.09,11:05
aby nedoslo k nedorozumeniu, tak potvrdenku z bankomatu prilozite k prijmovemu dokladu a to je prijem z priebeznej polozky (samozrejme za predpokladu, ze peniazky nesli hned na osobnu spotrebu, ale skutocne do pokladne)... az na zaklade vypisu z BU sa bude uctovat o vydaji na priebeznu polozku :)
lbzzahradnik
26.08.09,11:09
Ďakujem za radu , naozaj išli peniažky do poladne .
ewita888
29.08.09,16:21
a nemá to byť naopak? výber z účtu - priebežná plus, vklad do pokladne - priebežná výber?
andreaS
29.08.09,16:30
ewita ano, ale ja som myslela ako prijem do poklade z priebeznej polozky a pri bankovom vypise vyber z pokladne na priebeznu...

to znamena:

1. na zaklade vyberoveho listka z bankomatu je to prijem do pokladne oproti vydaju z priebeznej polozky... pribudne tak do pokladne a odbudne z priebeznej polozky

2. na zaklade BU je to vydaj na priebeznu polozku, t.j. ubudne z BU a pribudne na priebeznu polozku
ewita888
29.08.09,16:36
jasné, ja že mi to už prestalo myslieť... :)
luciana1
03.09.09,17:20
Dobrý večer, musí byť pri vklade do pokladne priložená aj potvrdenka o výbere z bankomatu?
grammatika
03.09.09,17:33
Dobrý večer, musí byť pri vklade do pokladne priložená aj potvrdenka o výbere z bankomatu?
áno, mala by byť, ale stalo sa mi raz v 1 sro, že konateľ zabudol zadať na bankomate, že aj potvrdenku chce a tak som dala jeho čestné prehlásenie a kópiu výpisu z banky k PPD.
luciana1
03.09.09,17:48
Môžeš mi poradiť, ako mám naformulovať to čestné prehlásenie? Problém je v tom, že moja klientka - začínajúca podnikateľka, behom dvoch mesiacov urobila asi 5 výberov bez potvrdenky. Vopred ďakujem.
Tweety
03.09.09,18:03
Môžeš mi poradiť, ako mám naformulovať to čestné prehlásenie? Problém je v tom, že moja klientka - začínajúca podnikateľka, behom dvoch mesiacov urobila asi 5 výberov bez potvrdenky. Vopred ďakujem.
Napr. Ja Jozefína Nohavičková týmto prehlasujem, že som dňa 15.5.2009 vybrala 1400.- € z bankomatu, za účelom vkladu do pokladne.
luciana1
03.09.09,18:12
Jáj, len takto jednoducho. Ďakujem. Ináč to meno je bomba.:)
Paula
03.09.09,18:15
Napr. Ja Jozefína Nohavičková týmto prehlasujem, že som dňa 15.5.2009 vybrala 1400.- € z bankomatu za účelom vklade do pokladne.


......K tomuto písomnému čestnému prehláseniu ma prinútila skutočnosť, že v bankomate došiel papier na potvrdenky a ešte aj na mojom bankovom výpise zabudli poznamenať, že ide o výber v hotovosti a teraz mi nikto neverí, že som si peniažky naozaj vybrala;)

Prepáč Majka, nedalo mi:)
grammatika
03.09.09,18:58
mimotemy no baby, pekne som sa nasmiala :D
Tweety
03.09.09,19:00
mimotemy no baby, pekne som sa nasmiala :D
mimotemyMôžeš povedať, čo Ti na tom príspevku bolo smiešne? Snáď nie to meno?:---
Paula
03.09.09,19:13
Ehm, teraz celkom vážne : Pripadá mi nelogické, aby podnikateľ niečo čestne vyhlasoval či prehlasoval sám sebe . Iné by bolo, keby firmu "vlastnili" viacerí, niekto z nich by vrhol na mňa podozrenie, že som peniažky pumpla zo spoločného účtu a nebola by to pravda. Tak to by som vyhlásila aj prehlásila mnohokrát, že to nie je pravda.
ewita888
04.09.09,05:06
ja ani nechápem, načo by mal byť pri PD doklad z banky.. pri kontrole dú sa dá ľahko preveriť, že z účtu to odišlo, nie? samozrejme, že je lepšie, ked to tam je, ale načo si z toho robiť problémy...
andreaS
04.09.09,07:03
ja ked nemam potvrdenku z bankomatu o vybere, tak na BU uctujem rovno osobnu spotrebu...

a ak mi chybaju korunky v pokladni dam vklad podnikatela :)
grammatika
04.09.09,07:17
mimotemyMôžeš povedať, čo Ti na tom príspevku bolo smiešne? Snáď nie to meno?:---

mimotemyMaji, áno, zaujímavé meno ;) si tam dala.
A k téme:Čo sa týka toho, keď FO-SZČO vyberie peniaze, tak áno, môže to byť osobná spotreba.
Ale ak vyberie, konateľ v sročke, tak si myslím, že by mal byť doklad o tom výbere nalepený pri PPD, nakoľko je tam presný dátum a banka niekedy nezúčtuje tento výber presne v ten deň. A Ty predsa nevieš, ak Ti doklad nedáva, že kedy tie peniaze vyberá, až keď Ti dojde výpis z účtu (a ten Ti môže dojsť raz za mesiac) a dovtedy treba účtovať aj pokladňu..
Môj názor:)
MarcelkaT
04.09.09,07:21
Výber z bankomatu -bez potvrdenky- učtujem ako výdaj na priebežnú položku a do pokladne ako príjem z priebežnej položky.To je pri s.r.o.-jeden majiteľ. Väčšinou mám s.r.o. iba s jedným majiteľom.

.............................
Tweety, Jozefína Nohavičková je pekné meno, však...........S chutí som sa zasmiala.
MarcelkaT
23.09.09,12:53
Terezamaria ďakujem za bodík. Prepáč, ale až teraz som si to všimla, o to si ho viac cením. Pekný deň.