Natasa199
26.08.09,11:44
Dobrý deň. Chcela by som si potvrdiť, či mám správne informácie do započítanej praxe u učiteľky po nástupe z materskej a rodičovskej dovolenky sa táto doba započítava v plnej miere maximálne však 3 roky, avšak do postupu do vyššej platovej triedy čo má nárok po piatich rokoch ped. praxe a kvalifikačnej skúške sa táto doba nezapočítava.
Mám spravne informácie?
Ďakujem
mzdarka renca
26.08.09,09:54
Dobrý deň. Chcela by som si potvrdiť, či mám správne informácie do započítanej praxe u učiteľky po nástupe z materskej a rodičovskej dovolenky sa táto doba započítava v plnej miere maximálne však 3 roky, avšak do postupu do vyššej platovej triedy čo má nárok po piatich rokoch ped. praxe a kvalifikačnej skúške sa táto doba nezapočítava.
Mám spravne informácie?
Ďakujem

Nie, nemáš, tu máš, tu som ti dala § 6 zákona č.553/2003 o odmeňovaní niektorých zamestnancov vo verejnom záujme.

§ 6
Platové stupne a zaraďovanie zamestnancov do platových stupňov


(1) Zamestnávateľ určí dĺžku započítanej praxe zamestnanca a v závislosti od nej ho zaradí do jedného z 12 platových stupňov. To neplatí pre zamestnanca zamestnávateľa uvedeného v § 1 ods. 1 písm. g) a pre pedagogického zamestnanca11a) s výnimkou vedúceho pedagogického zamestnanca, ktorému sú podriadení zdravotnícki zamestnanci (ďalej len "pedagogický zamestnanec").

(2) Započítaná prax podľa tohto zákona je
a) odborná prax,
b) prax pri vykonávaní pracovných činností, ktoré majú iný charakter ako pracovná činnosť, ktorú má zamestnanec vykonávať u zamestnávateľa; túto prax zamestnávateľ započíta v závislosti od miery jej využitia na úspešné vykonávanie pracovnej činnosti, najviac v rozsahu dvoch tretín.

(3) Odborná prax na účely tohto zákona je súhrn znalostí a skúseností získaných pri vykonávaní pracovných činností, ktoré majú rovnaký alebo obdobný charakter ako pracovná činnosť, ktorú má zamestnanec vykonávať u zamestnávateľa.

(4) Do započítanej praxe sa ďalej započítava čas
a) skutočného vykonávania základnej služby alebo náhradnej služby, najviac v rozsahu ustanovenom osobitným predpisom12) platným v čase jej vykonávania,
b) civilnej služby v rozsahu jej skutočného vykonávania, najviac v rozsahu 18 mesiacov,
c) starostlivosti o dieťa
1. zodpovedajúci dĺžke materskej dovolenky, ďalšej materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky ustanovenej osobitnými predpismi v čase jej vykonávania, pričom na jedno dieťa možno započítať najviac tri roky,
2. s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom vyžadujúcim osobitnú starostlivosť ustanovenú osobitnými predpismi,
judita1971
26.08.09,10:04
zaujala ma táto téma, a mohli by sa tu vyjadriť viacerí, lebo ja tiež viem, zo školení ,ešte z čias keď vstupovala do platnosti vyhláška č. 41/1996 Z.z. že doba materskej a rodičovskej dovolenky sa nezapočítava do pedagogickej praxe pedagogického zamestnanca pre I. kvalifikačnú skúšku, lebo to nie je priama výchovná činnosť. Čiže, keď zisťujem pedagogickú prax u zamestnanca, ktorý má náhradu I. kvalifikačnej skúšky do pedagogickej praxe mu MD a RP nezapočítavam.
Pre zistenie zvýšenia platovej triedy ped. zamestnancovi to započítavam. Dňa 23.9. 2009 sa chystám na školenie ohľadom nového zákona o pedag. pracovníkoch /lektor p. Belešová z MŠ SR/ tak možno tam padne táto otázka.
Natasa199
26.08.09,10:45
podla tohto príspevku podľa §6 ods.4 potom mám pravdu že do započítanej praxe sa započítava čas na materskej a rodičovskej dovolenke max. 3 roky
pavlinka
26.08.09,11:04
do započitatelnej praxe sa započitaju 3 roky MD ale pedagogická prax pre zaradenie do triedy sa započítava iba priama činnosť
Natasa199
26.08.09,11:06
áno presne také informácie mám aj ja dakujem