zuzkic
26.08.09,12:20
Mám jednu otázku v jednom roku zrušil a nanovo založil živnosť, viem že sa záväžky, pohľadávky... vysporiadávajú v DP /40,41/, ale ako to mám spraviť s lízingom??, on v ňom vlastne pokračuje../ odpisy sa robia k 31.12, on príde o tie odpisy ktoré boli do zrušenia živnosti???/
A ešte jedna otázka ku výkazom, pani z DU mi povedala že by k DP mal priložiť 2 x výkazy raz ku dňu zrušenia a raz k 31.12, aby to bolo prehľadné, vie sa mi niekto k tomu vyjadriť, budem vďačná za každú informáciu
zuzkic
29.08.09,14:47
to mi nikto neporadí?
Janulana
31.08.09,11:45
ja mám podobného klienta, len mne na DÚ povedali, že mám normálne pokračovať vo vedení účtovníctva, záväzky a pohľadávky - ďalej o nich účtovať, čiže príjem a výdaj, aj keď nastal v tom období, keď nemal práve živnosť. Tak teraz fakt neviem.
zuzkic
31.08.09,16:09
ja mám podobného klienta, len mne na DÚ povedali, že mám normálne pokračovať vo vedení účtovníctva, záväzky a pohľadávky - ďalej o nich účtovať, čiže príjem a výdaj, aj keď nastal v tom období, keď nemal práve živnosť. Tak teraz fakt neviem.
to mi najprv tvrdila tiež, ale že radšej sa spýta, nebola si celkom istá, a je to tak, keď skončí živnosť musí uzavrieť všetky účtovné knihy, bez ohľadu nato či ju opätovne otvorí. Začína ako keby začínal úplne nanovo..., ja si neviem ale poradiť s tým lízingom...
Janulana
02.09.09,08:42
No neviem. Mne tvrdili, že knihy sa neuzatvárajú, ani sa nerobia výkazy, pretože pohľadávky a záväzku budú tento rok zaplatené. Je to jedno účtovné obdobie.
Janulana
02.09.09,08:45
No neviem, mne tvrdili, že to je jedno účtovné obdobie, nerobia sa výkazy ani sa neuzatvárajú knihy.