trisestri
26.08.09,14:25
Dobrý den-posledne mesiace sa my stupnuje geometricky spotreba dat,nezistil som cudzie pripojenia,urobil sa opakovane reštert routera,nič nepomaha,myslim že ked sa nestahuju filmy a obsiahle subory tak naposledy je 15 GB za 14 dni priliš velka,pripojenie je wimax,to je bežna praca z textovými subormi,icq,skype,azet,facebook,vraj unik dat može sposobit aj nejaka slučka ktora nasobi viacnasobne spotrebovane data,vedel by niekto poradit ake pričiny možu sposobovat unik dat a ake technicke opatrenia urobit aby k tomu uniku nedochadzalo,pripadne sa minimalizoval.Vdaka
Chobot
26.08.09,12:59
Dobrý den-posledne mesiace sa my stupnuje geometricky spotreba dat,nezistil som cudzie pripojenia,urobil sa opakovane reštert routera,nič nepomaha,myslim že ked sa nestahuju filmy a obsiahle subory tak naposledy je 15 GB za 14 dni priliš velka,pripojenie je wimax,to je bežna praca z textovými subormi,icq,skype,azet,facebook,vraj unik dat može sposobit aj nejaka slučka ktora nasobi viacnasobne spotrebovane data,vedel by niekto poradit ake pričiny možu sposobovat unik dat a ake technicke opatrenia urobit aby k tomu uniku nedochadzalo,pripadne sa minimalizoval.Vdaka

No 15 giga len na surfovanie bez sťahovania je skutočne veľa. To máš pripojenie cez WiFi router? Nemohol sa niekto na tvoj router "napichnúť"? Nejaký "dobrý" sused? AKo máš pripojené PC k netu? AK to máš bezdrôtovo, tak sa pripoj káblom a vypni WiFi. uvidíš, či aj tak budde spotreba dát taká veľká. Ak áno, tak chyba je u teba (možno nejaký vírus). Ak nie, tak to bol niekto zvonku.
PotPalo
26.08.09,14:22
Keď máš stále zapnutý skype, tak tá spotreba je normálna, lebo to ťahá dáta vkuse, ako by to bol film;).
raston
26.08.09,14:34
wifi by som určite vypol - nie je problem sa hacknut na tvoj signal, hoci mas sebelepsie heslo - wifi signal skratka vypni a pripoj sa cez kabel.
Fero11
26.08.09,15:35
Napr moj sused si nainstaloval nejakeho klienta na torenty, dal stahovat nejake trenty a islo to moc pomaly, tak sa na to vykaslal a vypol klienta.
Lenze si neuvedomil, ze klient sa spustal po spusteny OS na pozadi a tahal stale a nevedel o tom, (on ma ale nezavolal riesit tento problem, ale mal problam s plnym HDD :) )
Tak isto skype, keby si mal webkameru zapnutu celi den, tak nejake 100vky mega to zhltne je tam up/down cca 400-500kbps