vecierka
26.08.09,15:19
Kam zaúčtujem v jednoduchom účtovníctve poplatky za vedenie účtu a poplatky EDC klienta.
Ďakujem
liba2
26.08.09,13:24
Kam zaúčtujem v jednoduchom účtovníctve poplatky za vedenie účtu
prevádzková réžia
a poplatky EDC klienta.
Ďakujem
tú skratku nepoznám.... :mee: ale ak to súvisí s podnikaním, tak rovnako je to prevádzková réžia
vecierka
26.08.09,14:08
poplatky EDC klienta sú polatky za prepočet cudzej meny. Ja nakupujem v čechách tovar a platievam aj kartou. potom na výpise mi prídu poplatky EDC klienta.
Kam zaučtujem úroky z účtu
liba2
26.08.09,22:12
poplatky EDC klienta sú polatky za prepočet cudzej meny. Ja nakupujem v čechách tovar a platievam aj kartou. potom na výpise mi prídu poplatky EDC klienta.
Kam zaučtujem úroky z účtu
Prijaté úroky z bankového účtu sú ostatné príjmy.
Lucka SS
21.03.11,09:09
sú teda poplatky EDC klienta tiež prevádzková réžia?
jeso
21.03.11,09:20
sú teda poplatky EDC klienta tiež prevádzková réžia?


kedže tieto poplatky musel zaplatit pre dosahovanie príjmov- sú danovo uznatelné a účtujú sa do prevádzkovej réžie
AntekaK
12.03.12,06:38
Ahojte, chcela by som sa s Vami poradiť. FO si pri založení živnosti nezaložila nový účet, ale používa svoj bežný bankový účet. Potom poplatky za vedenie účtu idú do daňových výdavkov? Ďakujem.
elPi
07.01.13,08:31
Polatky EDC klienta sú podľa cenníka VÚB za toto:

EDC Zaslanie SMS správ 1) (upozornenie o pohybe na účte, o zmene zostatku, o použití platobnej karty, zaslanie zostatku na účte, zasielanie kurzového lístka, zasielanie pohybov na účte) – na výpise z účtu ako položka "poplatky EDC"