Sperhak
26.08.09,19:33
Dobrý večer,
omlouvám se že otravuji,ale nemám na koho se obrátit pro radu.
Mám prosbu dostal jsem výzvu od DÚ Bratislava,abych podal daňové přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2007.Jsem OSVČ registrovaná na uzemí CZ,jsem plátcem DPH.Po telefonickém kontaktování příslušné uřednice řekla,že jsem měl na Slovensku příjem víc jak 100.000Sk a tudíš musím podat přiznání.Já jsem skutečně jezdil(děláme nákladní dopravu) pro spedici kde byl příjem víc jak 100.000Sk.Fakturoval jsem tak jak se má v rámci EU tedy bez DPH,příjem jsem zdanil samozřejmě v CZ atd.Úřednice tvrdí,že musím podat DP i na Slovensku a zaplatit daň,nebere do úvahy ani námitky na dvojí zdanění.Manželce řekla že ji to nezajímá.Já jsem se s takovým postupem a přístupem ještě nesetkal.Můžete mi prosím někdo poradit.Děkuji Pavel
Zoltán Kovács
27.08.09,05:55
Myslím si, že v tomto prípade ide o omyl správkyne DU. Zrejme Váš odberateľ splnil svoju oznamovaciu povinnosť vyplývyjúcu zo zákona, a na základe toho ste dostali výzvu. A na DÚ oznámil platby fyzickým osobám presahujúce sumu 100 000 Sk. Ak Vám zo zákona nevznikla stála prevádzkáreň na území SR, tak nevidím dôvod podávania DP.
Sperhak
27.08.09,08:13
Děkuji za Vaši odpověď,myslel jsem si že je to nesmysl,ale to víte státní uředník . . .
Tak teď jsem dotyčné správkyni volal já.Trvá si na svém,že to má jako hlášenku na nezdaněný příjem.Tak jí pošlu nějaké vyjádření a uvidím.
Ještě jednou díky Pavel Mlejnek