mia0
26.08.09,21:03
Má učiteľ nárok na stravné lístky,alebo na príspevok na stravu od zamestnávateľa za posledný augustový týždeň (...keďže už nastúpil po prázdninách do práce) a v školskej jedálni sa ešte nevarí?
pavlinka
27.08.09,07:33
áno má
Tweety
27.08.09,07:42
Má učiteľ nárok na stravné lístky,alebo na príspevok na stravu od zamestnávateľa za posledný augustový týždeň (...keďže už nastúpil po prázdninách do práce) a v školskej jedálni sa ešte nevarí?
Ak odpracuje viac ako 4 hodiny za zmenu, tak nárok má, inak nie.
macula
27.08.09,07:43
(2) Zamestnávateľ zabezpečuje stravovanie podľa odseku 1 najmä poskytovaním jedného teplého hlavného jedla vrátane vhodného nápoja zamestnancovi v priebehu pracovnej zmeny vo vlastnom stravovacom zariadení, v stravovacom zariadení iného zamestnávateľa alebo zabezpečí stravovanie pre svojich zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, ak ich sprostredkuje u právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie poskytovať stravovacie služby. Nárok na poskytnutie stravy má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva prácu viac ako štyri hodiny. Ak pracovná zmena trvá viac ako 11 hodín, zamestnávateľ môže zabezpečiť poskytnutie ďalšieho teplého hlavného jedla.

No jasné, doplňujem: §152 Zákonníka práce - Stravovanie zamestnancov
liba2
27.08.09,07:45
Maculka, ešte by to chcelo dopísať číslo §-u a názov zákona :D
macula
27.08.09,07:59
Maculka, ešte by to chcelo dopísať číslo §-u a názov zákona :D

Už je doplnené :)
nYcol
07.09.09,10:21
Dobry den chcem sa spytat.. momentalne sa mi meni pracovna zmluva, z dohody o brig, zmluve studenta chcem prejst na ciastocny uvazok.. to znamena ze ak budem pracovat na 0.6-tinovy uvazok mam tiez narok na stravne listky ? // zmluva by bola spravena tak ze mzda by sa odvijala od hodinovej tarify a mala by som stanovene ze pracujem cca 25 hodin do tyzdna,... cize za kazdy den keby som odpracovala viac ako 4 hodiny mam narok na str. listky? dakujem za odpoved
Tweety
07.09.09,10:25
Dobry den chcem sa spytat.. momentalne sa mi meni pracovna zmluva, z dohody o brig, zmluve studenta chcem prejst na ciastocny uvazok.. to znamena ze ak budem pracovat na 0.6-tinovy uvazok mam tiez narok na stravne listky ? // zmluva by bola spravena tak ze mzda by sa odvijala od hodinovej tarify a mala by som stanovene ze pracujem cca 25 hodin do tyzdna,... cize za kazdy den keby som odpracovala viac ako 4 hodiny mam narok na str. listky? dakujem za odpoved
Áno, nárok na zabezpečenie stravovania podľa §152 ZP by vznikol. Odpoveď je aj v prísp. č.3.
nYcol
07.09.09,14:05
dakujem za odpoved :) len som potrebovala potrdit kedze ide len o ciastocny uvazok :) dakujem ;) ;) :):)
Lucida
15.04.10,08:54
nam dava zamestnavatel stravenku á 3,30€ ku mzde ale nestrhava nam to z platu, iba podpisujeme prevzatie. dava nam to ale "mesiac po" viete (viem ze to nie je spravne).
ak teraz skoncim pracovny pomer mam narok na stravne listky ked nie su zahrnute v mzde?
pracovny pomer bude ukonceny okamzite z mojej strany z dovodu nevyplatenia mzdy za februar 30.3.2010.
musi mi doplatit aj tie stravenky spolu so mzdou?
ewita888
15.04.10,09:03
samozrejme, že musí..
Lucida
15.04.10,10:05
aj napriek tomu ze neboli strhavane predtym zo mzdy, teda neboli jej sucastou? mam minimalnu mzdu!
ewita888
16.04.10,07:19
aj napriek tomu ze neboli strhavane predtym zo mzdy, teda neboli jej sucastou? mam minimalnu mzdu!
máš nárok na stravný lístok v hodnote najmenej 2,70 € za každý deň, v ktorom si odrobila viac ako 4 hodiny.. teba nemusí zaujímať, akou formou si to zamestnávateľ účtovne vysporiada, nemusí to byť cez mzdu.. ale nárok máš..
Tweety
16.04.10,07:28
máš nárok na stravný lístok v hodnote najmenej 2,70 € za každý deň, v ktorom si odrobila aspoň 4 hodiny.. teba nemusí zaujímať, akou formou si to zamestnávateľ účtovne vysporiada, nemusí to byť cez mzdu.. ale nárok máš..
4 hodiny nestačia, podľa § 152 ZP to musí byť viac ako 4 hod. za zmenu.
ewita888
16.04.10,07:38
4 hodiny nestačia, podľa § 152 ZP to musí byť viac ako 4 hod. za zmenu.
jasnačka, už som to opravila, nech nemýlim..:rolleyes:
Lucida
16.04.10,08:14
máš nárok na stravný lístok v hodnote najmenej 2,70 € za každý deň, v ktorom si odrobila viac ako 4 hodiny.. teba nemusí zaujímať, akou formou si to zamestnávateľ účtovne vysporiada, nemusí to byť cez mzdu.. ale nárok máš..

mam narok na 2,70€ x 20 dni v plnej vyske? nie len tych 55% z ceny listka, ktore je mi povinny dat a 45% co sa strava normalne zo mzdy tie nie.
normalne celu hodnotu listka mi vyplati pri ukonceni pomeru?
ewita888
16.04.10,08:18
dá ti 20 x lístok po 2,70 a strhne ti 45% z hodnoty lístka..
Lucida
16.04.10,08:25
STE SKVELI TUNA VSETCI DO JEDNEHO!!!! DAKUJEM!