mufol
26.08.09,22:17
Ahojte,
Mám pomerne vačší problém. Som pomerne velká ,,lama,, v oblasti práva. V dedicstve su dvaja bratia. Jeden je otec. Pričom otcov brat nechce pojednavanie lebo mal pocit že sa stratila vkladna knizka na ktorej malo byt udajne okolo 3000€ a pri zistovaní sa nenašla. Otec je absolutne čestný človek - dobrák. Preto viem, že ona ani nik iný to nebol. Predpokladáme že ide len o jeho fikciu a možno nejaku argumentáciu k tomu aby dedičské pojednávanie oddialil. V skutočnosti ide o človeka ktorý nie je spoločenský typ,uplne odporujuci spoločenském sposobu žitia, odporujuci dobe... A tam vznikol daný problém. Dlhodobo nezamestnaný,chodil po lekaroch,neplatil zdrav. a inu poistku. Samozrejme sa na to prišlo, prišlo k vymáhania dlhu, penalizácií. Odmieta zaplatit akukoľvek sumu. Preto sa bojí že po pojednávaní pride o strechu nad hlavou. V dedictve ide o dva schátlané neobývateľné domy v zapadákove. Každy z bratov ma na papieri polovicu ,,chajdy,, a tu dalšiu pozostala. A su tam i male poľn. pozemky. Bolo už aj stanovený dátum pojednávanie na ktore prišiel a povedal tuto skutočnosť že je ešte ,,knižka,, ktora sa nenašla preto nechce aby bolo ukončene pojedavanie.
Samozrejme sa nič nenašlo. Notárka to posunula na sud. Tam to bolo 4 roky!Za tu dobu dal ohodnotit domy. Potom sme zaplatili poplatok za znalca. Ten ohodnotil len dom kde ma otec vacsiu cast, bol spristupnený otcom. Teraz sa to opat vratilo tej notarke ktora to mala na začiatku a prišlo dalšie predvolanie na pojednávanie. Treba ešte dodať že so strýkom sa neda vobec dohodnuť, ani otec ani nikto z rodiny. Ked bola snaha z našej strany prišlo k fyzickým utokom.Od otca viem že vraj ma schizofreniu,normalne dávneješie liečenú. Jeho správanie je nevyspytateľné. Neprebera doporučenu poštu. Čiže nepride isto na pojednavanie. Už tam boli i policajti podla znalca aby otvoril kvoli znaleckemu posudku na chajdu. Neotvoril. Otázok bude viacero tak sa ich pokúsim číslovať :D

1.Myslíte si že by to mohla notárka teraz už niečo vyriešiť ked prihliadnete predchadzajuci text? Alebo len čaká že pridu oba strany? A bez jeho prítomnosti nebude nič? Je možné že by to bolo pojednavanie len za ohodnetunu chajdu?


2.Je možné za nejakých podmienok aby prepadlo dedičstvo, stalo sa premlčaným a tak prepadlo štátu z dôvodu dlhého časového obdobia od pozostalosti?/Myslím tým finančné prostriedky v banke ako i nehnutelnosti./

3. Bolo by vhodné prísť ešte pred dátumom a niečim argumentovať notárke aby skončilo pojednávanie bez jeho prítomnosti? Neviem čím?

Zvažujem i tu možnosť argumentovať o jeho duševnej chorobe,tomu sa chcem vyhnuť, nestojí to za to riziko. Na pojednavanie by som šiel asi ja,vnuk. Kedže otec sa bojí viac jeho fyzického napadnutia alebo inak bratovi či je taký alebo taký ťažko odporovať.

Omluvam sa za chaoticky opísaný problém. Ale i problém je chaotický. :rolleyes:
Ako ste si mali možnosť všimnuť viac-menej to beriem s rezervou .Akákoľvek rada, poznamka,pomože možné že otázky budem ešte dopĺnať.

Ďakujem
Xanti
27.08.09,06:26
Ahojte,
Mám pomerne vačší problém. Som pomerne velká ,,lama,, v oblasti práva. V dedicstve su dvaja bratia. Jeden je otec. Pričom otcov brat nechce pojednavanie lebo mal pocit že sa stratila vkladna knizka na ktorej malo byt udajne okolo 3000€ a pri zistovaní sa nenašla. Otec je absolutne čestný človek - dobrák. Preto viem, že ona ani nik iný to nebol. Predpokladáme že ide len o jeho fikciu a možno nejaku argumentáciu k tomu aby dedičské pojednávanie oddialil. V skutočnosti ide o človeka ktorý nie je spoločenský typ,uplne odporujuci spoločenském sposobu žitia, odporujuci dobe... A tam vznikol daný problém. Dlhodobo nezamestnaný,chodil po lekaroch,neplatil zdrav. a inu poistku. Samozrejme sa na to prišlo, prišlo k vymáhania dlhu, penalizácií. Odmieta zaplatit akukoľvek sumu. Preto sa bojí že po pojednávaní pride o strechu nad hlavou. Treba mu vysvetliť, že nemôže prísť o strechu nad hlavou, pokiaľ dom nebude patriť len jemu. A kedže aj tvoj otec bude mať podiel v každej chalupe, tak jeho brat o to nemôže prísť. Musel by s tým súhlasiť aj tvoj otec. V dedictve ide o dva schátlané neobývateľné domy v zapadákove. Každy z bratov ma na papieri polovicu ,,chajdy,, a tu dalšiu pozostala. A su tam i male poľn. pozemky. Tu môže čo sa týka pozemkov navrhnúť otec bratovi aby to bolo prepísané na otca, a že on vyplatí brata. Bude mať peniaze na zaplatenie pozdlžností. Bolo už aj stanovený dátum pojednávanie na ktore prišiel a povedal tuto skutočnosť že je ešte ,,knižka,, ktora sa nenašla preto nechce aby bolo ukončene pojedavanie.
Samozrejme sa nič nenašlo. Notárka to posunula na sud. Tam to bolo 4 roky!Za tu dobu dal ohodnotit domy. Potom sme zaplatili poplatok za znalca. Ten ohodnotil len dom kde ma otec vacsiu cast, bol spristupnený otcom. Teraz sa to opat vratilo tej notarke ktora to mala na začiatku a prišlo dalšie predvolanie na pojednávanie. Majetok na účely dedičstva nie je potrebné ohodnotiť znalcom, určíte trhovú cenu tej druhej nehnuteľnosti, ktorá nie je ocenená. Pri dedičstve sú potrebné ceny skôr k výpočtu ak treba vyplatiť niekoho alebo k vyplateniu odmeny notárovi. Lebo odmena notára je priamo závislá od výšky majetku. Treba ešte dodať že so strýkom sa neda vobec dohodnuť, ani otec ani nikto z rodiny. Ked bola snaha z našej strany prišlo k fyzickým utokom.Od otca viem že vraj ma schizofreniu,normalne dávneješie liečenú. Jeho správanie je nevyspytateľné. Neprebera doporučenu poštu. Čiže nepride isto na pojednavanie. Už tam boli i policajti podla znalca aby otvoril kvoli znaleckemu posudku na chajdu. Neotvoril. Otázok bude viacero tak sa ich pokúsim číslovať :D

1.Myslíte si že by to mohla notárka teraz už niečo vyriešiť ked prihliadnete predchadzajuci text? Alebo len čaká že pridu oba strany? A bez jeho prítomnosti nebude nič? Je možné že by to bolo pojednavanie len za ohodnetunu chajdu? Musia byť zastúpené obe strany, bud príde osobne alebo pošle za seba splnomocneného zástupcu. Bez jeho prítomnosti neprejedná notár nič. Mám ale pocit, že ho na podnet notára môže predviesť polícia ( ak sa mýlim tak pardon )


2.Je možné za nejakých podmienok aby prepadlo dedičstvo, stalo sa premlčaným a tak prepadlo štátu z dôvodu dlhého časového obdobia od pozostalosti?/Myslím tým finančné prostriedky v banke ako i nehnutelnosti./ To sa nikdy nestane (jedine ak nie sú dediči ), dokonca ak sú prieťahy tak sa môžete súdiť na europskom súdnom dvore.

3. Bolo by vhodné prísť ešte pred dátumom a niečim argumentovať notárke aby skončilo pojednávanie bez jeho prítomnosti? Neviem čím? Jedine požiadať o jeho predvedenie na notárstvo.

Zvažujem i tu možnosť argumentovať o jeho duševnej chorobe,tomu sa chcem vyhnuť, nestojí to za to riziko. Na pojednavanie by som šiel asi ja,vnuk. Kedže otec sa bojí viac jeho fyzického napadnutia alebo inak bratovi či je taký alebo taký ťažko odporovať.

Omluvam sa za chaoticky opísaný problém. Ale i problém je chaotický. :rolleyes:
Ako ste si mali možnosť všimnuť viac-menej to beriem s rezervou .Akákoľvek rada, poznamka,pomože možné že otázky budem ešte dopĺnať.

Ďakujem odpoved v texte, asi som moc nepomohla :confused:
mufol
01.09.09,19:12
V prvom rade, musím poďakovať Xantií. Odpoveď by aj pomohla keby bolo so strýkom možne rozumne komunikovať.

Vedel by ešte niekto niečo poradiť k teme. Diki
mufol
20.09.09,19:01
Takže,pojednávanie u notéra prebehlo bez jeho prítomnosti. Tak že rozdelili majetok podla zákona. Notár bol nutený to spraviť, lebo to 5 rokov stalo na sude. Ďalej bude o tom rozhodovať sud. Nevedel či to sud takto zoberie, no celkom tomu veril. Som zvedavný...
O výsledku Vás poinformujem