pnak
26.08.09,22:49
Ahojte poradaci.
Mam pre vas mozno jednu zakernejsiu otazku.
Ako by ste riesili moju poziadavku?
Mal by som v plane skusit rozbehnut platbu na principe akym platime bezkontaktnou kartou napriklad v MHD. Ono by to mohlo fungovat aj na principe ciaroveho kodu nemusi to byt bezkontaktna karta ale predstavujem si to nasledovne.
Z casu nacas by si moji zakaznici vlozili nejake mnozstvo penazi na svoj nazvem to ucet alebo na svoju kartu a pri kazdom nakupe by sa im strhla z tejto karty suma, ktora by zodpovedala hodnote nakupu. pri nakupe by mi podali kartu, ja by som nasnimal ciarovy kod alebo zaregistroval ju nejakym sposobom a nasledne by doslo k odcitaniu penazi..
Takto by sa usetril cas s pracou s hotovostou a v neposlednom rade by sa urychlil proces predaja najme pri kupe nejakej drobnosti alebo maleho poctu veci.
Mojim zamerom je pouzit takyto druh platby napriklad v nejakom bufete, kam by si prisli kupit cez prestavku zamestnanci nieco pod zub alebo napitie. Je tu velmi dolezita rychlost predaja, nakolko za male cassove obdobie (napriklad obednajsiu prestavku) musim obsluzit vecsie mnozstvo ludi....

Aku pokladnu alebo pokladnicny software by ste mi odporucili pouzit? Alebo na koho sa obratit?
DAKUJEM
marjankaj
26.08.09,20:58
Veď dnes má skoro každý svoju kartu. Čo tak si kúpiť čítačku kariet a prepojiť to s tvojím účtom. V tvojej banke ti poradia. Snáď si nemyslíš, že kvôli tvojmu bufetu si niekto bude vybavovať ďalšiu kartu.
pnak
26.08.09,21:17
Ten bufet to bol iba priklad pre ilustraciu....a k tej tvojej platbe platobnou kartou hovorim ze sa tym nic neurychli pretoze kym tam natukam vsetky udaje zakaznik zada pin kod a cela transakcia prebehne,tak rychlejsie by som vydal hotovost ako prijal platbu takymto spososom. Ja potrebujem nieco take rychle ako nasnimanie ciaroveho kodu a dovidenia.. dalsi zakaznik na rade... a nevidim dovod preco by si ludia nevybavili kartu ktoru by som im vydal zadarmo a urychlilo by sa stym vybavovanie jednotlivych zakaznikov.... By si sa cudovala kolko ludi si bolo vybavit kartu na SAD-ke a vystat dlhe rady a platit poplatky. Moznoze budes oponovat ze kartu na SAD vyuzivaju kazdodenne ale kazdodenne by vyuzivali kartu aj u mna pretoze su to kazdy den stale ti isti zakaznici ktory si kupia nieco napitie a pod zub.
Zoltán Kovács
27.08.09,04:45
V dnešnej dobe bude ťažšie presvedčiť ľudí, aspoň si to myslím, aby ti dopredu poskytli určitý obnos s tým, že sami nevedia kedy to minú.

Ďalšia záležitosť pri prijímaní takýchto peňazí vopred je vo vzťahu DPH, ak si platiteľom, tak pre teba prijatie "zálohy" je zdaniteľným plnením, z ktorého musíš odviesť daň v zdaň.období kedy si prijal "zálohu".
jajko50
27.08.09,04:57
Ano funguje to pri cestovnom presne ako píšeš a chcel by si v fom virtualnom - zatial bufete. Možné to je cez čípovú kartu. Potrebuješ zariadenie na ich predaj a stanovenie hodnoty aká bude na karte predvolená- lebo každý si nemusí predplatiť rovnako. a potom len čítačku a tá bude zaznamenávať spotrebu.
To by akože bolo možné. Kde máš však registráciu tržieb?
1/ To by šlo možno tak, že tržba = predaná hodnota na čipovej karte. No potom by to bolo vlastne ešte "neprejedené". takže nepravda.
2/ Čítačka pri kase by musela evidovať "prejedené" položky-sumy. Potom by sme sa dopracovali k čísielku potrebnému do nášho milovaného a nepostrádatelného účtovníctva.

"Všetko sa dá sa ak sa chce". To príslovie/porekadlo/ je pravdivé až do času kedy narazí na našu legislatívu - takže overuj, preveruj a ak si dokážeš, že to je možné - konaj.

Držím palec.
marjankaj
27.08.09,05:03
A čo tak osloviť softwarové firmy? Tie ti povedia, či to budú vedieť urobiť aj ti povedia cenu. Možno ťa to potom prejde. Neviem, či ti to niekto urobí zadarmo.
Jozef I
27.08.09,05:58
Asi by som použil podobný systém aký sa udomácnil na kúpaliskách, dostaneš malý náramok alebo podobný modul a už to frčí. Len neviem finančnú náročnosť tochto systému. Je vidieť že to funguje, odrátava a eviduje to aj tržby v stánkoch a na konci sa to vynuluje. Riešil by som to asi tak že na začiatku mesiaca by som za zálohu poskytol takýto náromok, celý mesiac by si za to dotyčný nakupoval a na konci mesiaca by dorovnal do výšky zálohy to čo minul. Ak by nedorovnal ostala by ti záloha. Zároveň by sa tým vyriešil aj problém účtovníctva a DPH.
pnak
27.08.09,13:48
Dakujem za postrehy a rady.. viem ze nic nebude zadarmo a ze budem musiet investovat nejake peniaze. Ak by ste este mali nejake napady alebo postrehy alebo poznali nejaku konkretnu osobu ktora by mi to pomohla spojazdnit budem rad ak napisete..
Aluš
27.08.09,15:43
Mne raz kamarátka spomínala že u nich vo firme funguje takýto spôsob nákupu v bufete ibaže s tým rozdielom, že oni si kartu vopred nenabíjajú nejakým kreditom, ale na konci mesiaca sa im zráta z karty za koľko nakúpili a v najbližšom výplatnom termíne im to potom zamestnávateľ zrazí zo mzdy. Takže zrejme majú nejakú dohodu o zrážkach.
pnak
27.08.09,17:09
a nevies cez aky program funguju? ak by si mi zistil jeho nazov bol by som ti vdacny...mozes mi ho poslat aj SS dik
pnak
29.08.09,14:09
No a keby ssom to ponal takym sposobom ze by som vydal poklanicny doklad pri tom ako by si zakaznik kupil (dobil) kredity ktore by som si zaznamenal v systeme a potom keby si nieco kupil jednoducho by sa mu to odratavalo z tych zakupenych kreditov? A pri tom ako by si nieco kupovali za tie kredity tak by som uz nevydaval blocik z reg pokladne. Bolo by to proti nejakym zakonom?
dik