Janna
12.08.05,08:26
Dobrý deň,

máte niekto skúsenosti, akým možným spôsobom by sa dalo čo najlacnejšie zaslať hotovosť Kč do ČR ?

Mám vyskúšanú len ČSOB, kde je možnosť priamo v ČSOB na Slovensku vložiť Kč na účet zriadený v ČSOB v ČR za poplatok 100,- Sk.
Viem, že sa dá zaslať hotovosť aj v obálke ako cenný list cez slovenskú poštu, ale vychádza to dosť draho.

Ale čo keď chceme poslať do inej firmy hotovosť, ktorá nemá zriadený účet v ČSOB?

Ide mi o to, že teraz je dosť vysoký kurz devízy-predaj a v zmenárni sa dá dohodnúť lepší kurz.

Ďakujem za každú radu
liba2
12.08.05,10:14
Dobrý deň,
máte niekto skúsenosti, akým možným spôsobom by sa dalo čo najlacnejšie zaslať hotovosť Kč do ČR ? Mám vyskúšanú len ČSOB, kde je možnosť priamo v ČSOB na Slovensku vložiť Kč na účet zriadený v ČSOB v ČR za poplatok 100,- Sk. Viem, že sa dá zaslať hotovosť aj v obálke ako cenný list cez slovenskú poštu, ale vychádza to dosť draho. Ale čo keď chceme poslať do inej firmy hotovosť, ktorá nemá zriadený účet v ČSOB? Ide mi o to, že teraz je dosť vysoký kurz devízy-predaj a v zmenárni sa dá dohodnúť lepší kurz.
Ďakujem za každú raduskús možnosť poslať Kč "poštovou poukážkou" z pošty.
Janna
12.08.05,10:18
skús možnosť poslať Kč "poštovou poukážkou" z pošty.

Ty už si takúto možnosť využila?
Lebo dnes som volala na poštu a oni že inú ako slovenskú hotovosť neberú.
liba2
12.08.05,10:27
Ty už si takúto možnosť využila?
Lebo dnes som volala na poštu a oni že inú ako slovenskú hotovosť neberú.Teraz si uvedomujem, že ja som platila v SKK, teda protihodnotu Kč.
KEJKA
12.08.05,10:41
Teraz si uvedomujem, že ja som platila v SKK, teda protihodnotu Kč.ano, ale to je taký kurz a také poplatky, že sa to neoplatí. Tých 100 Sk za vklad na dialku na český účet je ešte ľudová cena.
To už potom je lepšie prebehnuť hranicu a niekde v Breclavi ist do banky a urobiť vklad tam.
Nakúpiť benzín do auta a urobiť nákup v supermarkete, na konci snaženia ešte zarobíte. Myslím ušetrené peniaze z lacného nákupu.
EPk
12.08.05,10:53
My sme podobne využili SC do Čiech a tam na pošte vypísali šek a uhradili sumu v CZK.
Janna
12.08.05,10:57
Ďakujem aj tak za rady. Asi iná možnosť nebude, len isť poslať peniaze z ČR, alebo čakať na lepší kurz v banke, len či sa dočkám. Ide mi o to, že nechcem platiť viac ako 1,3 za Kč ako majú banky.
dada909
12.08.05,13:54
Ak máte účet v ČSOB na Slovensku vedený v SKK a posielate prevodným príkazom CZK do ČSOB v Čechách neplatí sa bankový poplatok - platí sa len za položku, t.j. 7 Sk. My sme tiež všelijako rozmýšlali a táto alternatíva nám vyšla najvýhodnejšie.
KEJKA
14.08.05,14:29
Ak máte účet v ČSOB na Slovensku vedený v SKK a posielate prevodným príkazom CZK do ČSOB v Čechách neplatí sa bankový poplatok - platí sa len za položku, t.j. 7 Sk. My sme tiež všelijako rozmýšlali a táto alternatíva nám vyšla najvýhodnejšie.môže byť, ale pouzije sa kurz CSOB a môže byť nevyhodný.
Janna
15.08.05,05:02
Ak máte účet v ČSOB na Slovensku vedený v SKK a posielate prevodným príkazom CZK do ČSOB v Čechách neplatí sa bankový poplatok - platí sa len za položku, t.j. 7 Sk. My sme tiež všelijako rozmýšlali a táto alternatíva nám vyšla najvýhodnejšie.

My to takto posielame, ale teraz je strašne vysoký kurz. Tak chcem to spraviť prostredníctvom zmenárne, kde si viem dohodnúť lepší kurz.