mirčiak
27.08.09,10:06
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohľadom vypísania daňového priznania typu A len z príjmov v zahraničí. Brat pracoval celý minulý rok v Irskej republike doniesol tlačivo P60 a chcem sa opýtať na princíp vypisovania DP pri píjmoch len zo zahraničia. Je to v EUR tak to treba prerátať na SKK ale vypisovanie je rovnaké ako pri príjmoch na Slovensku teda začne sa riadkom 32 a píše sa tam aj poistné ktoré zaplatil v Irsku teda všetko ako pri slovenských príjmoch? Alebo sú tam zmeny? A má nárok na nezdeniteľnú čiastku? A ako je to s daňou na započítanie? Ak vie niekto poradiť budem vďačná lebo s týmto si zatiaľ fakt neviem rady. Príjemný deň
veronikasad
27.08.09,08:13
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohľadom vypísania daňového priznania typu A len z príjmov v zahraničí. Brat pracoval celý minulý rok v Irskej republike doniesol tlačivo P60 a chcem sa opýtať na princíp vypisovania DP pri píjmoch len zo zahraničia. Je to v EUR tak to treba prerátať na SKK ale vypisovanie je rovnaké ako pri príjmoch na Slovensku teda začne sa riadkom 32 a píše sa tam aj poistné ktoré zaplatil v Irsku teda všetko ako pri slovenských príjmoch? Alebo sú tam zmeny? A má nárok na nezdeniteľnú čiastku? A ako je to s daňou na započítanie? Ak vie niekto poradiť budem vďačná lebo s týmto si zatiaľ fakt neviem rady. Príjemný deň
prečo zakladáš novú tému ?

pokračuj tu
http://www.porada.sk/t71719-danove-priznanie-praca-na-sk-aj-v-irsku.html

prečítaj si príspevky od č. 23, máš tam od maríny celý postup vyplnenia daňového priznania z Írska
mirčiak
27.08.09,08:38
prečo zakladáš novú tému ?

pokračuj tu
http://www.porada.sk/t71719-danove-priznanie-praca-na-sk-aj-v-irsku.html

prečítaj si príspevky od č. 23, máš tam od maríny celý postup vyplnenia daňového priznania z Írska

Ospravedlňujem sa za tú tému ale už som v takom chaose že ani neviem čo robím. :o(( Prečítala som to a ďakujem. Bola som tam ale akosi mi to ušlo pozornosti možno som nechtiac preklikla na inú stránku. Ešte raz ďakujem.
abel
27.08.09,08:44
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohľadom vypísania daňového priznania typu A len z príjmov v zahraničí. Brat pracoval celý minulý rok v Irskej republike doniesol tlačivo P60 a chcem sa opýtať na princíp vypisovania DP pri píjmoch len zo zahraničia. Je to v EUR tak to treba prerátať na SKK ale vypisovanie je rovnaké ako pri príjmoch na Slovensku teda začne sa riadkom 32 a píše sa tam aj poistné ktoré zaplatil v Irsku teda všetko ako pri slovenských príjmoch? Riadok 32 = hrubá mzda (PAY), r. 33=poistné zamestnanca (EMPLOYEE´S PRSI) Alebo sú tam zmeny? A má nárok na nezdeniteľnú čiastku? Nárok má, výška záleží od dosiahnutého základu dane (milionárska daň) A ako je to s daňou na započítanie? Ak vie niekto poradiť budem vďačná lebo s týmto si zatiaľ fakt neviem rady. Príjemný deň
Od r. 45 prejdeš na r. 49= r.36, do r. 50 uvedieš daň zaplatenú v Írsku (TAX), r. 51 ti vyjde 100%, v r. 52 = max. suma uvedená na r. 45. Ak je suma na r. 50 vyššia ako r. 45, nedopláca nič, ak je nižšia, má daňovú povinnosť doplatiť rozdiel riadkov 45-53.
mirčiak
27.08.09,08:49
Od r. 45 prejdeš na r. 49= r.36, do r. 50 uvedieš daň zaplatenú v Írsku (TAX), r. 51 ti vyjde 100%, v r. 52 = max. suma uvedená na r. 45. Ak je suma na r. 50 vyššia ako r. 45, nedopláca nič, ak je nižšia, má daňovú povinnosť doplatiť rozdiel riadkov 45-53.


Ďakujem ste fakt super. :o)) Najhoršie je niečo robiť keď s tým človek nemá skúsenosti. Ešte raz veľký díík