porada22
27.08.09,10:36
Chcela by som sa spýtať, či tu nájdem skúseného účtovníka na mzdy, ktorý pracuje v programe VEMA ? Ide mi o problém zasielať oznámenia zamestnávateľa o poistencoch do zdravotnej poisťovne APOLLO, nakoľko mi program vygeneruje aj tých poistencov, ktorých som už prihlásila alebo odhlásila a poisťovňa neumožňuje typovanie. Ďakujem
Nutricia
27.08.09,08:43
skús zavolat do Banskej Bystrice na hot line, tam ti super poradia, ja som rada že sme z Vemy prešli na iný SW.
Ak vygeneruješ súbor z HOZ, otvor si ho v poznámkovom bloku a tých čo tam nepatria vymaž.
porada22
27.08.09,08:45
Prosím Ťa a kde je ten poznámkový blok ?
Nutricia
27.08.09,08:46
ešte skús ked ideš generovat ten súbor zadat rozsah dátumov, aby don spadali len tí,ktorých tam chceš mat.
Nutricia
27.08.09,08:47
Prosím Ťa a kde je ten poznámkový blok ?
ked vygeneruješ súbor pravým klikom na myš na tom súbore si dáš otvorit v programe poznámkový blok alebo notepad
porada22
27.08.09,08:51
Skúsim
Nutricia
27.08.09,08:58
skús tam si potom vyberieš za akú poistovnu to chceš, tá Vema je dost komplikovaná a neprehladná v tom že názvy v stlpcoch sú pod skratkami ako zapv-začiatok pracovného pomeru apod.Vela nastavení si musíš spravit v tabulkách apod.Myslím že ten SW je viacej určený pre školstvo.máš príručku?Ked som s tým začala robit musela som absolvovat školenie, ktoré stálo cca 6 tis.Skk
Nutricia
27.08.09,12:14
pomohlo?
anfro11
11.09.09,10:46
Dobrý deň. Apollo už umožňuje typovanue zmien podobne ako ma VŠZP. Možno ste si to už všimla.To čo píše napr. NUTRICIA - je úplne mimo a ani sa nečudujem že mala problém s Vemou keď ju ani nepoznala. Lebo existuje tzv náhľad riadkový kde sú tie akronymy-skratky a nastavením sa kurzorom na akronym sa zobrazí celý význam a celoorazkovy kde sú plné nzvy položiek. Ak niečo potrebujete nad rámec manuálu môžete mi dať vedieť.
Ivča
01.11.10,09:53
Mám zamestnanca, ktorý mi doniesol rozhodnutie o priznaní dôchodku k 22.9.2010. Prosím o pomoc s týmto v programe VEMA. Už som prešla všetky novinky a mám v tom riadny zmätok. V mesiaci október uvedenému zamestnancovi nahodím v F20 dátum priznania dôchodku a dám prepočítať? Treba nahodiť aj v F50 pod kódom 710 sumu ktorá by mala byť vrátená zamestnancovi na odvodoch do soc. poisťovne na základe žiadosti? Toto by som tiež mala urobiť v mesiaci október? Prosím o pomoc, ak má niekto s týmto skúsenosti.