FugAn
27.08.09,11:20
Manželka pracuje dlhe roky ako laborant, má jednu atestáciu. Minuleho roka nastúpila k novému zamestnávateľovi ešte s niekoľkými kolegyňami. Dá sa povedať, že zakladali pracovisko. Časom rojali novú zamestnankyňu ako upratovačku, ale keďže ich bolo málo laborantov, tú upratovačku povýšili na laborantku - má síce zdravotnú školu ale odbor, s ktorým laboranta nemože robiť. Zamestnávateľ jej dal podmienku, že do 3 rokov si musí urobiť školu.
Ak máte niketo skúsenosti skúste poradiť ako sa jej zbaviť legálnym spôsobom ešte prv.
JarkaL
27.08.09,09:38
Kto sa jej chce zbaviť? Kolegyne? Ak ju tam zamestnávaťeľ chce, tak ťažko, iba ak dusnou atmosférou a intrigami v robote, ale to snáď nechcú...
Stanislav 1975
27.08.09,09:44
Manželka pracuje dlhe roky ako laborant, má jednu atestáciu. Minuleho roka nastúpila k novému zamestnávateľovi ešte s niekoľkými kolegyňami. Dá sa povedať, že zakladali pracovisko. Časom rojali novú zamestnankyňu ako upratovačku, ale keďže ich bolo málo laborantov, tú upratovačku povýšili na laborantku - má síce zdravotnú školu ale odbor, s ktorým laboranta nemože robiť. Zamestnávateľ jej dal podmienku, že do 3 rokov si musí urobiť školu.
Ak máte niketo skúsenosti skúste poradiť ako sa jej zbaviť legálnym spôsobom ešte prv.

Chcel som reagovať, ale radšej som veru ticho...:mad::mad::confused:, nič pekného by som nenapísal a prečo sa jej chcú zbaviť?Však tvoju manželku,rsp. jej miesto "neohrozuje",hmhm-však sám píšeš,že ju prijali,lebo ich je málo...
FugAn
27.08.09,09:44
Tá "akože laborantka"-upratovačka sa správa ako atestovaná laborantka s niekoľko ročnou praxou a pekne to lezie na nervy. Manželka potom pred každým výzera ako neschopná.
Stanislav 1975
27.08.09,09:45
Tá "akože laborantka"-upratovačka sa správa ako atestovaná laborantka s niekoľko ročnou praxou a pekne to lezie na nervy. Manželka potom pred každým výzera ako neschopná.

Nehnevaj sa Fugan,ale tak potom sa manželka bojí konkurencie? Však časom sa ukáže ,kto je lepší...
FugAn
27.08.09,09:46
Chcel som reagovať, ale radšej som veru ticho...:mad::mad::confused:, nič pekného by som nenapísal a prečo sa jej chcú zbaviť?Však tvoju manželku,rsp. jej miesto "neohrozuje",hmhm-však sám píšeš,že ju prijali,lebo ich je málo...

Nie je čudné, že povýšili upratovačku na laborantku a medzitým prepustili inú laborantku s dlhoročnou praxou?
Stanislav 1975
27.08.09,09:50
Nie je čudné, že povýšili upratovačku na laborantku a medzitým prepustili inú laborantku s dlhoročnou praxou?

Nooo,tak toto je už iná vec-to že niekoho prepustili si nepísal...:confused:
FugAn
27.08.09,09:54
Nooo,tak toto je už iná vec-to že niekoho prepustili si nepísal...:confused:
Ospravedlňujem sa za nedostatočné informácie. Tak teraz babo raď. Ale asi na to neexistuje legálna forma a zákonna. Asi len čakať na skončenie 3 ročnej podmienky a potom začať konať.
Stanislav 1975
27.08.09,10:01
Ospravedlňujem sa za nedostatočné informácie. Tak teraz babo raď. Ale asi na to neexistuje legálna forma a zákonna. Asi len čakať na skončenie 3 ročnej podmienky a potom začať konať.

No legálna asi nie(ak ju chce šéf mať),asi ostávajú len nelegálne a to asi nie...:D:D:D
kukučka
27.08.09,10:01
je snáď vecou zamestnávateľa koho príjme a koho prepustí, nemyslíš? A manželke kúp nejakú knihu o asertivite ;)
veronikasad
27.08.09,10:02
Ospravedlňujem sa za nedostatočné informácie. Tak teraz babo raď. Ale asi na to neexistuje legálna forma a zákonna. Asi len čakať na skončenie 3 ročnej podmienky a potom začať konať.
Môže manželka nejako ovplyvniť rozhodnutie zamestnávatela o zotrvaní tejto pracovníčky v PP ?
FugAn
27.08.09,10:04
Môže manželka nejako ovplyvniť rozhodnutie zamestnávatela o zotrvaní tejto pracovníčky v PP ?

Vďaka tej upratovačke-laborantke, šéf nebude počúvať moju manželku.
FugAn
27.08.09,10:08
je snáď vecou zamestnávateľa koho príjme a koho prepustí, nemyslíš? A manželke kúp nejakú knihu o asertivite ;)

Je to vecou zamestnávateľa, ale ako by sa Ti páčilo byť na mieste mojej manželky. Mať neschopného kolegu, ale bol by za hviezdu, ale tupý ako vagón gitu.;)
kukučka
27.08.09,10:14
tak ti to napíšem ešte raz a zrozumiteľnejšie ak sa nevie presadiť, je to problém tvojej manželky
FugAn
27.08.09,10:20
tak ti to napíšem ešte raz a zrozumiteľnejšie ak sa nevie presadiť, je to problém tvojej manželky


Napíšem Ti to aj ja zrozumitelnejšie: nemá to nič spoločné s tým, že sa manželka nevie presadiť, ale o to či existuje právna úprava o tom, že zamestnávateľ zamestnáva nekvalifikovaného človeka. Nakoľko tento človek je nekvalifikovaný jeho nekvalifikovanosť môže vo veľkej miere ovplyvniť výsledok konečnej diagnózy.

Ešte zrozumiteľnejšie: môžu Ti diagnostikovať napr. rakovinu a pritom ju nemáš.
ivka70
27.08.09,10:28
Napíšem Ti to aj ja zrozumitelnejšie: nemá to nič spoločné s tým, že sa manželka nevie presadiť, ale o to či existuje právna úprava o tom, že zamestnávateľ zamestnáva nekvalifikovaného človeka. Nakoľko tento človek je nekvalifikovaný jeho nekvalifikovanosť môže vo veľkej miere ovplyvniť výsledok konečnej diagnózy.

Ešte zrozumiteľnejšie: môžu Ti diagnostikovať napr. rakovinu a pritom ju nemáš.

Ale zamestnavatel na seba toto riziko zobral na prechodne obdobie 3 rokov s podmienkou, ze do 3 rokov si kvalifikaciu dorobi.

Nema momentalne ziadny dovod menit svoje rozhodnutie.
Ak pracovnicka robi v praci chyby a viete jej to preukazat, to moze riesit a kvoli opakovanym chybam ju moze aj upozornovat aj vyhodit, ak nic take nerobi, nema zamestnavatel ziadny dovod ju vyhodit.
FugAn
27.08.09,10:34
Ale zamestnavatel na seba toto riziko zobral na prechodne obdobie 3 rokov s podmienkou, ze do 3 rokov si kvalifikaciu dorobi.

Nema momentalne ziadny dovod menit svoje rozhodnutie.
Ak pracovnicka robi v praci chyby a viete jej to preukazat, to moze riesit a kvoli opakovanym chybam ju moze aj upozornovat aj vyhodit, ak nic take nerobi, nema zamestnavatel ziadny dovod ju vyhodit.

Práve, že robí. Manželka na to aj upozornila, ale ako hovoria bratia češi: Nedá se svítit.
Tweety
27.08.09,12:08
Nie je čudné, že povýšili upratovačku na laborantku a medzitým prepustili inú laborantku s dlhoročnou praxou?
Je to čudné, ale ešte čudnejšie je to, že upratovačku povýšili na laborantku,( ale je to na rozhodnutí zamestnáv.)hoci s podmienkou. Ak ju splní, nie je čo riešiť.
FugAn
27.08.09,12:28
Asi mi ušla pointa tejto diskusie. Chcel som vedieť či niekto vie poradiť ako sa legálnou cestou zbaviť neschopného zametnanca.
Miesto toho som tu dostal odpovede typu, že mám kúpiť knihu manželke o asertivite a pod. ďakujem všetkým za ochotu poradiť.
jaros5
27.08.09,12:31
Bolo by určite zaujímavé vypočuť si aj druhú stranu.
Takto mi to pripadá veľmi čierno-biele.
Tweety
27.08.09,12:31
Asi mi ušla pointa tejto diskusie. Chcel som vedieť či niekto vie poradiť ako sa legálnou cestou zbaviť neschopného zametnanca.
Miesto toho som tu dostal odpovede typu, že mám kúpiť knihu manželke o asertivite a pod. ďakujem všetkým za ochotu poradiť.
Manželka sa jej ako jej kolegyňa laborantka zbaviť nemôže, na to by musela byť zamestnávateľom. Ten to musí posúdiť. Samozrejme musí pri tom dodržať ZP.
jaros5
27.08.09,12:36
Asi mi ušla pointa tejto diskusie. Chcel som vedieť či niekto vie poradiť ako sa legálnou cestou zbaviť neschopného zametnanca.
Miesto toho som tu dostal odpovede typu, že mám kúpiť knihu manželke o asertivite a pod. ďakujem všetkým za ochotu poradiť.
Prepáč Fugan, ale mne stále uniká pointa tvojej otázky.
Pokiaľ je zamestnávateľ spokojný s prácou laborantky-upratovačky, tak s tým fakt nič nenarobíš.
FugAn
27.08.09,12:38
Bolo by určite zaujímavé vypočuť si aj druhú stranu.
Takto mi to pripadá veľmi čierno-biele.

A čo chceš počuť? Žena ktorá skončila strednú zdravotnú školu, ale odbor ktorý sa teraz rovná sanitárke v nemocnici, robila upratovačku na hoteli, nastúpi do zdravotníckého zariadenia ako upratovačka je "povýšená" na zdravotného laboranta má väčšie slovo ako atestovaná laborantka s 11 ročnou praxou.

Prepáč Jaros5, ak nevieš poradiť, radšej neodpovedaj.
Bionda
27.08.09,12:41
Bohužiaľ "cikať proti vetru sa nedá" nevieš aké väzby sú medzi ňou a zamestnávateľom.....:) tam sa svietiť nedá.... legálne neexistuje nič, určite nerobiť nič za ňu, nechať ju nech to robí ako chce, konečná zodpovednosť je na zamestnávateľovi a s tým vy nič nespravíte.
mimotemyČo sa týka SZŠ- vysoká škola pre zdravotné sestry najväčšia hov...na , aká sa vymyslela! Vždy to bolo diferencované- teraz to dobrotu nerobí a ani robiť nebude! Aj tak to na odd. zostanú sestry s podložnými misami!!! - kde je v tomto nejaká logika!!! a vysokou školou ???!!!
jaros5
27.08.09,12:41
Môže manželka nejako ovplyvniť rozhodnutie zamestnávatela o zotrvaní tejto pracovníčky v PP ?

Vďaka tej upratovačke-laborantke, šéf nebude počúvať moju manželku.


Tejto tvojej odpovedi nerozumiem a treba povedať že veronikasad ti dala otázku na veľmi podstatný fakt.
Tweety
27.08.09,12:41
A čo chceš počuť? Žena ktorá skončila strednú zdravotnú školu, ale odbor ktorý sa teraz rovná sanitárke v nemocnici, robila upratovačku na hoteli, nastúpi do zdravotníckého zariadenia ako upratovačka je "povýšená" na zdravotného laboranta má väčšie slovo ako atestovaná laborantka s 11 ročnou praxou.

Prepáč Jaros5, ak nevieš poradiť, radšej neodpovedaj.
Pozri si prosím môj prísp. č. 21 ešte raz.:)
Bionda
27.08.09,12:46
Legálne naozaj NIČ neexistuje!!! ... neber to osobne, že ti nikto nechce pomôcť, ale je to tak!