mucha.1982
27.08.09,11:53
Prosím poradte.Pracujem ako zateplovač budov na živnosť pre iného živnostníka.Odkedy som pri nom zamestnany tak ma vyplatil raz aj to mizerných 700 eur po dokončení prvej stavby. Odvtedy sme dokončili dalšie 3 no peniaze ani Faktúru som nevidel. Vlastnim osvedčenie na vykonávanie tejto prace no nechce mi ho vratit. Poradte nejaku zmluvu ked chcem ostat pri nom dalej ,alebo ako dostanem od neho to moje osvedčenie. Vdaka.
Stanislav 1975
27.08.09,09:56
Prosím poradte.Pracujem ako zateplovač budov na živnosť pre iného živnostníka.Odkedy som pri nom zamestnany tak ma vyplatil raz aj to mizerných 700 eur po dokončení prvej stavby. Odvtedy sme dokončili dalšie 3 no peniaze ani Faktúru som nevidel. Vlastnim osvedčenie na vykonávanie tejto prace no nechce mi ho vratit. Poradte nejaku zmluvu ked chcem ostat pri nom dalej ,alebo ako dostanem od neho to moje osvedčenie. Vdaka.

:eek::eek::eek:-a prečo chceš pri ňom ostať ďalej,keď ti neplatí???:eek::eek::eek:-ja by som sa spakoval a išiel kade ľahšie, alebo dokedy chceš robiť zadarmo?:confused:
Stanislav 1975
27.08.09,09:57
Prosím poradte.Pracujem ako zateplovač budov na živnosť pre iného živnostníka.Odkedy som pri nom zamestnany tak ma vyplatil raz aj to mizerných 700 eur po dokončení prvej stavby. Odvtedy sme dokončili dalšie 3 no peniaze ani Faktúru som nevidel. Vlastnim osvedčenie na vykonávanie tejto prace no nechce mi ho vratit. Poradte nejaku zmluvu ked chcem ostat pri nom dalej ,alebo ako dostanem od neho to moje osvedčenie. Vdaka.

Akože ti nechce vrátiť to osvedčenie???Vidíš,že je nespolahlivý a s ním chceš spolupracovať?:mad::mad::confused:
Chobot
27.08.09,10:07
Prosím poradte.Pracujem ako zateplovač budov na živnosť pre iného živnostníka.Odkedy som pri nom zamestnany

Tak si živnostník alebo si zamestnaný? AK si živnostník, tak máš viac možností slobodnéhorozhodovania, než si myslíš. AKú máte medzi sebou zmluvu?


tak ma vyplatil raz aj to mizerných 700 eur po dokončení prvej stavby. Odvtedy sme dokončili dalšie 3 no peniaze ani Faktúru som nevidel.

AKú faktúru chceš vidieť? Ak si živnostník a poskytuješ mu prácu, tak faktúru by si mal vystaviť ty za svoju prácu.


Vlastnim osvedčenie na vykonávanie tejto prace no nechce mi ho vratit. Poradte nejaku zmluvu ked chcem ostat pri nom dalej ,alebo ako dostanem od neho to moje osvedčenie. Vdaka.

Normálne pôjdeš za ním osobne a vypýtaš si ho. Veď to nie je jeho majetok?!? :eek::rolleyes:
mucha.1982
27.08.09,10:36
Som živnostník a vykonávam prácu preňho. My medzi sebou máme len ústnu dohodu. Preto chcem spraviť nejakú zmluvu. Prví krát mi pri vyplatení dal objednávku na prácu no odvtedy nič. Viem, že je nejaká zmluva o dielo no neviem, či to môže byť. Odísť som už chcel no keď som si pýtal osvedčenie vysmial sa mi do očí. Citát: Vezmeš osvedčenie a už ťa neuvidím !
arizona
27.08.09,10:47
mimotemy Ty dávaš originály svojich dokladov hocikomu? Je lepšie dávať kópie;)
Jara
27.08.09,10:55
A to čo čaká, keď ti povie, vezmeš osvedčenie a už ťa neuvidím? Hneď si mu mal povedať, že či maš u neho robiť za vatikansku menu - Pán Boh zaplať...
Generalissimus
11.09.09,15:54
Tam kde si dostal to osvedčenie si ho choď vypýtať znovu pod zámienkou že si ho stratil (naspäť ho už nedostaneš) a originál iba ukazuj, do ruky nikomu nedávaj!
S tým fešákom už nepracuj ani jednu sekundu a skús nájsť lepšieho zamestnávateľa ktorý ti bude za prácu aj platiť, aj keď možno menej nasľubuje. Živnostníkov poznám viac a takýchto prípadov okrádania sa bohužiaľ podľa mňa najviac vyskytuje v stavebníctve, lebo každý skočí na najvyššiu sľúbenú výplatu a "podnikatelia" si mydlia ruky lebo nikoho nevyplácajú za prácu a keď mu ty odídeš na druhý deň sa mu ozve na ten zázračný plat druhý čo tiež odrobí tri mesiace atď...

Tém na vymáhanie pohľadávok je tu dosť, to je odpoveď na ďaľšiu tvoju otázku ;)