haluz33
27.08.09,12:01
dobry den,
chcel by som sa opytat ci by bolo teoreticky (viem ze to zavisi od vela konkretnych veci) mozne napojit zumpu priamo na kanalizaciu. Ide mi o to ci sa da obist rozbijanie domu/kupelne. Kanalizacia je pred pozemkom a je to starsi RD ktory sa chystam ciastocne rekonstruovat. Zumpu mam za domom a aj kupelna je v zadnej casti domu.
radek666
27.08.09,10:05
dobry den,
chcel by som sa opytat ci by bolo teoreticky (viem ze to zavisi od vela konkretnych veci) mozne napojit zumpu priamo na kanalizaciu. Ide mi o to ci sa da obist rozbijanie domu/kupelne. Kanalizacia je pred pozemkom a je to starsi RD ktory sa chystam ciastocne rekonstruovat. Zumpu mam za domom a aj kupelna je v zadnej casti domu.

Niekde z domu máš vyvedenú kanalizáciu jednou rúrou. pokial je vyššie ako úroveň vonkajšej kanalizácie a spád to dovolí tak by problém byť nemal. ale rozkopaniu mimo domu sa asi nevyhneš.

Radek
artuš
27.08.09,10:13
Ahoj, myslím, že tomu rozbíjaniu sa asi fakt nevyhneš.. Nám robia kanalizáciu tiež v tomto období, žumpa je (neviditeľne zakrytá ;)) pred domom, takže my s tým problém mať nebudeme. Sme jedni z mála, čo to majú spravené takto, pretože všetci ostatní susedia naokolo majú žumpy vzadu vo dvoroch, a nie sú takisto nadšení rozbitím celej časti domu, alebo okolia domu...:mad: Ale ktovie, možno sa tomu bude dať nejak vyhnúť :).
vulxy
27.08.09,10:32
Niekde z domu máš vyvedenú kanalizáciu jednou rúrou. pokial je vyššie ako úroveň vonkajšej kanalizácie a spád to dovolí tak by problém byť nemal. ale rozkopaniu mimo domu sa asi nevyhneš.

Radek

radek ma pravdu,ja si neviem predstavit ako by sa napojila zumpa,predpokladam ze je hlbsie ako kanalizacia a ako by si riesil spad?alebo by sa viviedla rura z vrchu a tie spodky by sa tam hromadily?
riesil som to v maji ale by ma nenapadlo napajat zumpu na kanal....
najdes vyvod odpadu niekde musi vychadzat z domu a naspadujes do kanalu....hotovo:)
entonyl
27.08.09,18:07
Pri vyustení kanalizácie z domu sa dá zhotoviť revízna plastová šachta stojí niečo cez 100eur a z nej ak spád dovolí sa dá napojiť do kanalizácie,vtedy sa žumpa dá obísť.Dá sa napojiť aj priamo zo žumpy,tak že sa využije celý objem žumpy alebo v žumpe sa vytvorí medzi prítokom a odtokom šachtička s kynetou a zbytok sa zasype.Ak je vonkajšia kanalizácia vyššie ako prítok do žumpy - protispád, do žumpy by som umiestnil kalové čerpadlo s plavákom a napojil by som ho do kanalizácie,takže splašky by sa prečerpávali.
vulxy
27.08.09,18:15
Pri vyustení kanalizácie z domu sa dá zhotoviť revízna plastová šachta stojí niečo cez 100eur a z nej ak spád dovolí sa dá napojiť do kanalizácie,vtedy sa žumpa dá obísť.Dá sa napojiť aj priamo zo žumpy,tak že sa využije celý objem žumpy alebo v žumpe sa vytvorí medzi prítokom a odtokom šachtička s kynetou a zbytok sa zasype.Ak je vonkajšia kanalizácia vyššie ako prítok do žumpy - protispád, do žumpy by som umiestnil kalové čerpadlo s plavákom a napojil by som ho do kanalizácie,takže splašky by sa prečerpávali.

aj tak sa to da....:confused::D
Milan.Žiška
28.08.09,09:35
Zisti uloženie verejnej kanalizácie ( výškovo ) a vyústenie do žumpy. Porovnaj výšky a vieš na čom si.
Ten zápach ba sy dal riešiť sifónom ale bol by problém s reguláciou výšok. Tie výšky zaústení sú rozhodujúce.