slavonix
27.08.09,13:09
ahoj...vedel by mi niekto poradit nejaku web aplikaciu vdaka ktorej by som na svojej web stranke mohol mat blog?...ale taky do ktoreho by prispevky mohli pisat aj ostatny...nie len ja...dakujem
Fero11
27.08.09,13:31
Najlepsie bude ak si stahnes drupal, tam mas vsetko, len si to nastavis podla tvojich poziadaviek
Dáša_
27.08.09,13:59
Najlepsie bude ak si stahnes drupal, tam mas vsetko, len si to nastavis podla tvojich poziadaviek

ak sa nemýlim, tak napríklad aj táto stranka http://www.nanicmama.sk/ beží na drupale.
peter9998
27.08.09,14:25
alebo wordpress je tiez jeden redakcny system a je celkom fajn na blog
Fero11
28.08.09,04:59
ak sa nemýlim, tak napríklad aj táto stranka http://www.nanicmama.sk/ beží na drupale.
Ano moze byt ... Drupal uz po zakladnej instalacii obsahuje plugin blog, je to jeden z najlepsich, ak nie najlepsi RS, existuje don strasne vela modulov a sablon, takze ho treba aspon skusit
slavonix
28.08.09,10:01
no skusal som ten wordpres....ale nejde mi zapana spustit instalacia...stale my vyhadzuje Chyba HHTP403 - zakazane...on je ten subor install s priponou php a to mi prehliadac vobec nechce otvorit
Fero11
28.08.09,11:09
neviem aky mas wordress, ja ked som testoval R-systemy, tak som presiel hadam vsetkymi (ostal som pri php-fusion), ale ja som pouzil vtedy wordress ver. wordpress-281-SK.zip v korenovom adresary je aj subor citajma.html
kusok s vypisu

Inštalácia: Slávna 5-minútová inštalácia

1. Rozbaľte archív do prázdneho adresára.
2. Otvorte wp-config-sample.php v textovom editore ako napríklad WordPad alebo podobnom programe a vyplňte detaily na pripojenie databázy.
3. Súbor uložte pod názvom wp-config.php
4. Nahrajte všetko na váš server.
5. Vo vašom prehliadači otvorte /wp-admin/install.php Takto nastavíte všetko potrebné pre váš blog. V prípade, že sa vyskytne chyba, overte obsah súboru wp-config.php a skúste znovu. Ak sa inštalácia opäť nespustí, navštívte prosím oficiálne fórum podpory [EN] alebo Slovenské fórum podpory a poskytnite čo najviac údajov popisujúcich váš problém.
6. Zapíšte si heslo, koré vám bolo vygenerované.
7. Inštalačný skript by vás mal presmerovať na prihlasovaciu stránku. Prihláste sa s používateľským menom admin a heslom, ktoré vám bolo priradené počas inštalácie. Toto heslo môžete neskôr zmeniť v záložke 'Profil'.

Hlavne musis premenovat wp-config-sample.php na wp-config.php a spravne vyplnit udaje o pripojeni k DB
A samozrejme najprv si DB v mySQL vytvor
Potom to uz bude fungovat (nepamatam sa na 100%, ale myslim, ze este budes musiet spravit na niektore subory a adresare chmod 755, alebo 777, aby bolo mozne zapisovat zmeny do suborov, ale pocas instalacie budes na to upozorneny
slavonix
28.08.09,11:15
a ako si vytvorim DB mySQL?...mam free web na szm...
Fero11
28.08.09,12:31
nemam web na szm, ale pri registracii by si mal dostat aj meno a heslo do mySQL, mal by si dostat aj adresu k mySQL, najcastejsi a user friendly je system phpmyadmin, tam by si uz nemal mat problem vytvorit DB, vacsinou ti ale provider poskytne len jednu DB tak kludne daj do configu tu DB co sa ti vytvorila po registracii