simonka1
27.08.09,13:34
Prosím o radu, ak ste sa s takýmto prípadom už náhodou stretli.
Prišla mi faktúra za dodanie materiálu, vystavila ju firma z Nemecka, faktúra je bez DPH. Na faktúre je napísané, že tovar je originál z Kórey. Teraz mám problém, treba dodanie materiálu samozdaniť? Keď som sa pýtala našej colnej deklarantky, tak povedala, že materiál sa bude preclievať a bude k tomu JCD. tak teraz neviem čo s tým ďalej, pretože keď mám dovoz z EU, tak clo neplatím, iba na dovoz z tretej krajiny. Vedel by mi niekto pomôcť, prosím???:(
Milan Benka
27.08.09,20:04
Prosím o radu, ak ste sa s takýmto prípadom už náhodou stretli.
Prišla mi faktúra za dodanie materiálu, vystavila ju firma z Nemecka, faktúra je bez DPH. Na faktúre je napísané, že tovar je originál z Kórey. Teraz mám problém, treba dodanie materiálu samozdaniť? Keď som sa pýtala našej colnej deklarantky, tak povedala, že materiál sa bude preclievať a bude k tomu JCD. tak teraz neviem čo s tým ďalej, pretože keď mám dovoz z EU, tak clo neplatím, iba na dovoz z tretej krajiny. Vedel by mi niekto pomôcť, prosím???:(

Jedná sa o dovoz z tretích krajín, a nie o nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného čl.štátu (dovoz z krajín EU).
simonka1
28.08.09,05:43
Mohol by si mi to trošku objasniť? Ako to mám chápať? Nemám si všímať, že faktúra je z Nemecka? Trošku viac info by som potrebovala. Ďíky.