toju
27.08.09,17:50
ahojte. ako by ste zaúčtovali? autoservis, živnostník opravuje auto, na ktoré kupi dielce a hned ich namontuje?ako materiál? alebo najprv na sklad?
toju
27.08.09,16:32
prosim prosim poradte. mozem to dat hned akO Nakup materialu?
liba2
28.08.09,00:43
ahojte. ako by ste zaúčtovali? autoservis, živnostník opravuje auto, na ktoré kupi dielce a hned ich namontuje?ako materiál? alebo najprv na sklad?

http://www.porada.sk/t74798-material-alebo-rezia.html
lulu919
28.08.09,07:35
Ja to dávam do materiálu
jajko50
28.08.09,07:38
material
Zdenka 0705
28.08.09,08:31
Ak nekupuje dielce do zásoby, ale len na jednotlivé auto, ktoré momentálne opravuje, dávaj to na materiál priamo do spotreby, nie je potrebné preháňať cez sklad.
toju
11.09.09,15:54
ahojte. ešte podotázka k tejto veci. ak to teda zauctujem cez material, musim to mať vydokladované, že sa to hned namontovalo, vystavenymi faktúrami?
Zdenka 0705
11.09.09,16:35
ahojte. ešte podotázka k tejto veci. ak to teda zauctujem cez material, musim to mať vydokladované, že sa to hned namontovalo, vystavenymi faktúrami?

Ak teda nekupuješ na sklad, ale konkrétne na opravované auto, tak by si spotrebované dielce mala samozrejme po ukončení opravy vyfaktúrovať.
toju
11.09.09,16:42
a ked ich nevyfakturujem bude to problem? kontroluju to nejak? ozaj. a take veci ktore dam ine do materialu do spotreby ako napr. nakup farby na vymalovanie miestnosti v ktorej pracujem, alebo ja neviem klinec s ktorym tam pribijem nejaku policku to je dobre zauctovane do materialu?
atka4
11.09.09,17:27
a ked ich nevyfakturujem bude to problem? kontroluju to nejak? ozaj. a take veci ktore dam ine do materialu do spotreby ako napr. nakup farby na vymalovanie miestnosti v ktorej pracujem, alebo ja neviem klinec s ktorym tam pribijem nejaku policku to je dobre zauctovane do materialu?
http://www.porada.sk/t38186-postupy-uctovania-jednoduche-uctovnictvo-od-5-12-2008-a.html
http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-uctovnictve-ucinnost-od-01-01-2009-a.html
toju
11.09.09,17:47
ja to chapem tak ze to môzem uctovat aj do materialu tie klince napr. ale musim to mat v smernici?a tie diely do spotreby takisto? je to spravne? prosim prosim. nikto mi to neodobri? ale vyvrati?
toju
11.09.09,18:38
tak ja som z toho jelen uz. dufam ze niekto sa ozve. dakujem vopred. ju robim len kratko. zacinam
atka4
11.09.09,19:12
a ked ich nevyfakturujem bude to problem? Ak bude faktúra za opravu uvedená len abstraktne "oprava toho a toho" priložila by som k nej dodací list - aspoň pre Vašu potrebu pre prípadnú daň. kontrolu, aký materiál sa použil. kontroluju to nejak? ozaj. a take veci ktore dam ine do materialu do spotreby ako napr. nakup farby na vymalovanie miestnosti v ktorej pracujem, alebo ja neviem klinec s ktorym tam pribijem nejaku policku to je dobre zauctovane do materialu?
http://www.porada.sk/t74798-material-alebo-rezia.html
pozri napr. prísp. 80, 81, 82, 121, 137 ale najlepšie všetko....
ondrejvla
11.09.09,19:52
tak ja som z toho jelen uz. dufam ze niekto sa ozve. dakujem vopred. ju robim len kratko. zacinam

Ak materiál na opravu toho - ktorého auta nakupuješ, mala by si mať pri tom napísané, na ktoré MV, resp. zákazku bolo použité, ver tomu, bločky, čo ti šéf nanosí do nákladov môžu spôsobiť pri kontrole len problémy. Ako to potom vieš vydokladovať ?
toju
12.09.09,09:14
ok ja som si myslela ze je to tak cize diely ktore dam hned do materialu do spotreby hned vyfakturujem. a ako je to teda s tymy klincami napr, alebo farba na vymalovanie priestorov napr. pred tym ako sa zacalo podnikat , konkretne autoservis, tak sa priestor daval dohromady, malovalo sa atd. to vsetko mozem dat tiez do materialu? to mi teraz nieje jasne.dakujem
atka4
13.09.09,18:39
ok ja som si myslela ze je to tak cize diely ktore dam hned do materialu do spotreby hned vyfakturujem. a ako je to teda s tymy klincami napr, alebo farba na vymalovanie priestorov napr. pred tym ako sa zacalo podnikat , konkretne autoservis, tak sa priestor daval dohromady, malovalo sa atd. to vsetko mozem dat tiez do materialu? to mi teraz nieje jasne.dakujem

Prepáč, ale
6. Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil.

a pozrela si si okrem iných aj v tejto debate príspevok, kt. som ti vytiahla napr. ja v prísp. 13.
Áno, je dlhý, ale ja som si tú námahu dala, celý som prečítala, pričom tie info nepotrebujem, vytiahla som ti pre teba aktuálne čl., aby si sa nemusela "zdržiavať".
Máš tam odpovede na svoje otázky.....Tak už len zapojiť mozgovú kôru;)


Účtovníctvu sa treba venovať komplexne.
Prospieva to každému z nás, ktorí tu na porade či už hľadáme alebo radíme;)
Opakovanie je matkou múdrosti. Viackrát si to prečítame a viac toho si aj zapamätáme