Beska
27.08.09,18:03
Ahojte, kúpili sme nový notebook, nainštalovali Windows, Office, ako antivírový máme Avast. Stalo sa nám, že zmizli úplne súbory, ktoré boli písané vo Worde, alebo nastavenia plocha -ako pozadie bola uložená fotka. Takisto Mozilla si vôbec nepamätá uložené heslá alebo stránky, na ktorých som predtým bola. Súbory som nenašla ani v koši:) Viete mi poradiť, v čom by mohol byť problém? Dcéra si NB berie so sebou na dlhšiu dobu do zahraničia, bojím sa, aby jej tam neodišiel.
Ďakujem
Pidgey
27.08.09,16:43
hmmm, nie ste prihlasena pod inym profilom? spravalo by sa to identicky (ak dokumenty boli standardne ukladane v "dokumentoch" v profile, zmenila by sa aj plocha a zmizlo nastavenie internetu a pod...Teda dokumenty by neboli stratene, len vy by ste ich v tom novom profile nevidela
Skuste napisat aky windows mate, a skusime sa pozret do profilov, ci to tam nenajdete
marco2233
27.08.09,16:58
a kde vsade si hladala subory??? len v dokumentoch alebo na celom disku.. lebo ak v dokumentoch moze to byt to co pisal Pidgey ale ak si ich nenasla ani na disku hmmm ....
Beska
29.08.09,06:06
Mám W Vista Home Premium. Užívateľov mám dvoch, ale s tými profilmi by možno niečo mohlo byť, lebo keď som hľadala tie súbory, ponúkalo mi tam 3.
marco2233
29.08.09,17:01
Mám W Vista Home Premium. Užívateľov mám dvoch, ale s tými profilmi by možno niečo mohlo byť, lebo keď som hľadala tie súbory, ponúkalo mi tam 3.
3 co? 3 profily??? no tak ak je to v profiloch zistis to ked sa pozries do druheho profilu ci tam mas tie data co si hladala.. ak ano potom treba len prekopirovat data z profilu do ineho profilu :)
Pidgey
29.08.09,19:36
skuste sa teda prihlasit pod druhym menom, ako pisal marco2233 ci to tam najdete ,alebo si skuste pozret na disku C v priecinku User v jednotlivych profiloch (mimo public), teda v jednotlivych priecinkoch, co su vlastne nazvy vasich profilov. V kazdim sa nachadza adresar Documents, a tam by mali byt standardne ukladane dokumenty, ktore si jednotlivy uzivatelia vytvoria.Len som si nie isty, ci vam to system dovoli sa pozriet do ineho profilu (priecinku) ako je ten vas aktualny, pod ktorym ste prihlasena....
PaloPa
01.09.09,10:16
3 co? 3 profily??? no tak ak je to v profiloch zistis to ked sa pozries do druheho profilu ci tam mas tie data co si hladala.. ak ano potom treba len prekopirovat data z profilu do ineho profilu :)

Riešil som rovnaký problém so zákazníckym NB a Vistou Home.
Údaje sa nestratili, len Vista z nejakého dôvodu zruší väzbu na pôvodný profil a vytvorí tzv " temporary user profile".

T.j. všetky data sú uložené v pôvodnom profile (priečinok USERS, pôvodný user name)

Výskúšal som urobiť System Restore (Obnova systému), to však nepomohlo. Potom som pohľadal nejaké návody na nete: napr. http://www.vistax64.com/tutorials/130095-user-profile-service-failed-logon-user-profile-cannot-loaded.html.

Najskôr som odzálohoval všetky dôležité údaje z pôvodného profilu (priečinok USERS).

Prvá voľba (oprava profilu) z návodu nepomohla, potom som podľa postupu 2 vymazal poškodený profil, vytvoril profil nový a nakopíroval odzálohované data.

!!! Chce to trochu vŕtania sa v registroch, ale postup je názorný, dá sa bez problémov zvládnuť.

Palo