vulxy
27.08.09,20:28
zdar,poradi mi odbornik na pc ako najlepsie vycistim notebook od humusu co sa v nom nazbieral za 2 rocky,povodne som planoval povysavat od spodku kde taha ventilator ale cital som ze to nie moc dobre a ked tak premyslam pravda je ze od vrchu,medzi klavesami urcite napadal bordel a ho tam vlastne nacucam zo spodu ked budem vysavat......:confused:
nake napady??? vdaka
Chobot
27.08.09,19:00
zdar,poradi mi odbornik na pc ako najlepsie vycistim notebook od humusu co sa v nom nazbieral za 2 rocky,povodne som planoval povysavat od spodku kde taha ventilator ale cital som ze to nie moc dobre a ked tak premyslam pravda je ze od vrchu,medzi klavesami urcite napadal bordel a ho tam vlastne nacucam zo spodu ked budem vysavat......:confused:
nake napady??? vdaka

Klávesnicu môžeš v pohode povysávať. Vnútro bude problematickejšie, lebo sa tam nedostaneš. Lepši je vysať nasávací otvor, lebo prach sa zachytí na filtri pri nasávaní.

Pokiaľ ale neeviduješ žiadne problémy, tak vysávať nemusíš (a rozoberať už vôbec nie).
vulxy
27.08.09,19:06
Klávesnicu môžeš v pohode povysávať. Vnútro bude problematickejšie, lebo sa tam nedostaneš. Lepši je vysať nasávací otvor, lebo prach sa zachytí na filtri pri nasávaní.

Pokiaľ ale neeviduješ žiadne problémy, tak vysávať nemusíš (a rozoberať už vôbec nie).

prave ze sa mi dost prehrieva poslednu dobu:confused::confused::confused:
vravis vrch mozem vysavat nenasajem tam bordel od spodku???
Pidgey
27.08.09,19:16
myslim ze klavesnice na notasi su robene na samostatnej doske, takze by si zo spodu tahal iba vzduch tak max pri okraji klavesnice,ale nemyslim , ze by tam bolo vela miesta (cez ktore by si vysaval bordel zo spodu), nakolko predpokladam, ze su klavesnice ciastocne chranene proti vyliatiu vody aj na okraji (?)...,
Chobot
27.08.09,19:40
prave ze sa mi dost prehrieva poslednu dobu:confused::confused::confused:
vravis vrch mozem vysavat nenasajem tam bordel od spodku???

Neviem, či nasávanie je od vrchu. Ak áno, tak od vrchu. Zapni NB a skús rukou, kde je nasávací a kde výfukový otvor.
vulxy
27.08.09,19:47
Neviem, či nasávanie je od vrchu. Ak áno, tak od vrchu. Zapni NB a skús rukou, kde je nasávací a kde výfukový otvor.

sme si trosku nerozumely:)
jasne ze chladenie MB je odspodu aj ventilatory tahaju odspodu ,ja vlastne mam dojem ze ked budem vysavat klavesy tak nataham od mriezok a ventilatorov ten bordel ktory sa tam musel niekde usadit a zas ked to vysavam odspodu tak od klavesov(tak bolo aj v tom clnku co som tu spominal)
rozoberat nie! mam mesiac dva zaruku
Chobot
27.08.09,19:51
sme si trosku nerozumely:)
jasne ze chladenie MB je odspodu aj ventilatory tahaju odspodu ,ja vlastne mam dojem ze ked budem vysavat klavesy tak nataham od mriezok a ventilatorov ten bordel ktory sa tam musel niekde usadit a zas ked to vysavam odspodu tak od klavesov(tak bolo aj v tom clnku co som tu spominal)
rozoberat nie! mam mesiac dva zaruku

Neboj, klávesnica je od vnútra NB pevne oddelená. Tým, že budeš vysávať klávesnicu, tak vnútri sa ani pierko nepohne. Priestor pod klávesnicou nemôže byť prepojený s vnútrom, veď potom všetko, čo ti padne medzi klávesnicu (či vyleje) by skončilo na základnej doske NB. Klávesnicu môžeš kľudne vysávať.
myfleetwood
27.08.09,19:55
ak mas pristup k nejakemu malemu kompresoru, tak na otazku ci vysavat alebo nevysavat..by som radil vyfuknut. Prach urcite fungovaniu pocitaca skodi a kompresor (aj malicky) ma znacne vyssiu ucinnost ako silny vysavac.

Nuz ale ak nie je po ruke kompresor, tak ako nudzove riesenie - opatrne povysavat, a kludne zo vsetkych stran. Len ako som vyssie pisal, ucinnost
vysavaca, hlavne pri tvarovych vyrobkoch kde ti prudi do vysavaca aj "falosny vzduch" je dost nizka a myslim ze vysledok nesplni ocakavanie..
camozzi
27.08.09,20:02
Zatial som to na vlastnom netebooku neskusal, ale ak k tomu raz dojde, tak by som to robil podla navodu na tejto stranke:
http://www.weboit.sk/clanok/80/cistenie-ventilatora-v-notebooku.htm
Servis si zvykne zapytat okolo 20€.
Pidgey
27.08.09,20:38
s klavesnicou som to myslel presne tak ako to napisal chobot :)
marco2233
28.08.09,18:34
ak mas pristup k nejakemu malemu kompresoru, tak na otazku ci vysavat alebo nevysavat..by som radil vyfuknut. Prach urcite fungovaniu pocitaca skodi a kompresor (aj malicky) ma znacne vyssiu ucinnost ako silny vysavac.

Nuz ale ak nie je po ruke kompresor, tak ako nudzove riesenie - opatrne povysavat, a kludne zo vsetkych stran. Len ako som vyssie pisal, ucinnost
vysavaca, hlavne pri tvarovych vyrobkoch kde ti prudi do vysavaca aj "falosny vzduch" je dost nizka a myslim ze vysledok nesplni ocakavanie..
nepotrebujes kompresor.. da sa kupit sltaceny vzduch vo flasi.. 400ml to ti bohate staci.. a efektivnejsie je vyfuknut ako povysavat... klavesnica sa v NTB da v pohode vybrat je to samostatna doska a vacsimou je aj vo vanicke.. ale myslim ze ti vybratie klavesnice nepomoze kedze NTB su stavane aby boli chranene proti vyliatiu kvapaliny na klavesnicu. ak ho chces kompletme vyfukat rozobratiu sa asi nevyhnes i ked to nieje nic tazke staci ti dat dolu vrchny kryt dalej rozoberat nemusis... ak sa do toho nechces pustat vyfukni tym sprejom cez ventilator do NTB... ono ak si nepouzivat NTB v extremne prasnom prostredi co predpokladam ze nie tak ho nerozoberaj.. pochybujem ze bude zaprasenie nieco ine ako ventilator. :)