erika527
19.07.04,08:12
Teraz zadávame /do 25.07./ štvrťročný súhrnný výkaz DPH za 2.Q. 2004. Ale ak sa dobre myslím tak tam uvádzame iba teraz výnimočne obdobie od 01.05.2004 do 30.06.2004? A keď sme nemali trojstranný obchod tak čo sme uviedli v DP za máj a jún v riadku 8 tak to máme rozpísať zvlášť na každý odberateľ v rámci EÚ?
Ďakujem pekne.
Luckasari
19.07.04,09:36
ano, suhrnny vykaz sa podava za maj a jun
Dada
19.07.04,11:14
Tovar do ČR sme dodali 23.6.2004, ale faktúra bola vystavená 1.7.2004. Ide táto faktúra do súhrnného výkazu za 2.štvrťtok? Ak mám hodnoty faktúr v EUR do súhrnného výkazu ich uvádzam po prepočítaní kurzom, kedy bola vyhotovená faktúra?
alexaneta
19.07.04,11:23
erika tak ako píšeš za každé IČ DPH zvlášť a to čo máš v r.8 presne .
Dada prepočet by som dala dňom vyhotovenia fa lebo vtedy vzniká deň dodania tovaru ak si ju vyhotovila pred 15. dňom nasledujúceho mesiaca po dodaní tovaru.dala by som to až do 3Q pozri §19 ods.8
Dada
19.07.04,11:37
Alexaneta, ale mne ju program berie do druhého štvrťroka. A kurz mi dáva dátum vyhotovenia faktúry. Sú to presne tie čiastky, čo mám uvedené v priznaní DPH za 5 a 6/2004.
Dňom vyhotovenia faktúry predsa nevzniká dodanie tovaru. Tovar môžem dodať aj skôr a do 15 dní musím vystaviť faktúru.
alexaneta
19.07.04,11:45
ale prečo keď máš dátum vyhotovenia fa v 7/04?a to je vlastne aj deň dodania prečo ti to dáva do 2Q?a pozri ten §19 ods8 citujem teda
ak je tovar odoslaný alebo prepravený z tuzemska do iného členského štátu a jeho dodanie splna podmienky oslobodenie od dane podla §43 ods.1 až 4 za deň dodania tovaru sa považuje:
a/ 15 . deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď bol tovar dodaný alebo
b/ deň vyhotovenia fa, ak bola vyhotovená pred 15. dňom podľa písm a/
Dada
19.07.04,11:56
No zisťujem prečo mi to tam hádže. Takže správne by malo byť aj v priznaní DPH za 7/2004 a nie za 6/2004? a detto aj súhrnný výkaz?
alexaneta
19.07.04,12:02
samozrejme ty to musíš zaúčtovať do 7/04 nie do 6/04 a keď to budeš mať zaúťované v 7/04 tak aj do súhrnného ti to vyberie do 7/04
tak veľa úspechov ja prchám ahoj keby niečo zajtra som tu zas a potom budeš radiť ty mne pekný deň ahoj
Oldi
19.07.04,13:15
Zdravím všetkých,

mal by som otázku k tejto problematike. Do súhrnného výkazu sa uvedú hodnoty vrátane, resp. ponížené o hodnotu dobropisov ? Čo v prípade, že nastane situácia, že v danom štvrťroku za určitého odberateľa bude len dobropis ? Uvedie sa v súhrnnom výkaze suma mínusom ? Tieto hodnoty by teda mali korešpondovať s r.08, takže zrejme tam budú musieť ísť aj tie dobropisy, nie ? Chápem to správne ?
Dada
20.07.04,03:36
Alexaneta - podľa mňa to bude zaúčtované v 6/04, lebo vtedy som tovar aj vydala zo skladu, čiže sa mi v tomto období dostane do nákladov a faktúra do výnosov. Ale dátum vzniku daňovej povinnosti bude v 7/04 a tým pádom sa mi to dostane do DPH aj do súhrnného výkazu za 7/04.
alexaneta
20.07.04,05:30
oldi ano tie dobropisy čo sa týkajú faktúr vystavených pre EÚ pozri §80 ods.5 a myslím že ak bude len dobropis tak by to malo byť mínusom ako inak by sa to odlíšilo len tak
Luckasari
21.07.04,08:22
Zdravím všetkých,

mal by som otázku k tejto problematike. Do súhrnného výkazu sa uvedú hodnoty vrátane, resp. ponížené o hodnotu dobropisov ? Čo v prípade, že nastane situácia, že v danom štvrťroku za určitého odberateľa bude len dobropis ? Uvedie sa v súhrnnom výkaze suma mínusom ? Tieto hodnoty by teda mali korešpondovať s r.08, takže zrejme tam budú musieť ísť aj tie dobropisy, nie ? Chápem to správne ?

Oldi, ja som mala s tymi dobropismi tiez chaos, a som si zavolala na danovy urad. Povedali mi, ze ak ja vystavujem dobropis, zahrnam ho tam, lebo na nho uplatnujem §43.

Ja som mala este tento mesiac taketo dva pripady:
1. vratili sme tovar do Nemecka, a dodavatel mi vystavil dobropis - ODPOVED Z DU: neuvadza sa do suhrnneho vykazu, nie je to intrakomunitarne dodanie, nie ja si uplatnujem §43 ale dodavatel, on to uvedie do suhrnneho vykazu minusom
2. vratila som tovar do Rakuska, a ja som vystavila fakturu - ODPOVED Z DU: uvadzam do suhrnneho vykazu, lebo fakturu oslobodzujem podla §43

mozno som niekomu pomohla, sebe urcite, lebo som si nebola v tychto dvoch veciach ista, je to vlastne to iste, len raz prijmem dobropis, a raz vystavim fakturu, a aky je to rozdiel, co sa tyka DPH
Oldi
21.07.04,09:24
to Luckasari:

Ďakujem pekne, veľmi si mi pomohla, už mám v tom jasnejšie :-)