mckapco
12.08.05,10:32
Chcem poskytovat sluzby, ktore si zakakaznik objedna na internete, sluzba je tvorba www, cize tiez internet, fatura pojde cez internet tiez. bolo by dobre mat na stránke aj platbu pomocou interbankingu. Ide ale o to, ze ak budem mat zivnost, budem mat aj ???jeden??? ucet. Ten by som prepojil cez internet s bankou a podla konstantneho cisla vedel o aku uhradu faktury ide. To si myslim, ze by slo, ale... chcem poskytnut internetbanking viacerych bank na mojej stránke. Cize by sa dalo platit cez internet aj do inych bank, a nie iba tam kde mam podnikatelsky ucet. Myslis, ze by to slo? nebolo by to problemove pri koncovom danovym priznani? Ako by som si mohol zriadit taketo ucty (chcem mat min. Slovensku sporitelnu, VUB a Tatra banku, slovenskej sporitelni si nechajm zriadit asi podnikatelsky, co myslis?) a pritom vediet aky je moj stav podnikania?

P.S. pri fakturach hradenych na ucet, treba vystavovat prijmovy doklad?
zubejda
12.08.05,08:50
Ak si živnostník, musíš mať PODNIKATEĽSKÝ účet a môžeš ich mať viac aj vo viacerých bankách (všetky platby - týkajúce sa Tvojho podnikania - prijaté aj poskytnuté, musia byť realizované cez podnikateľský a nie cez súkromný účet) . Ak prijímaš alebo platíš peniaze bezhotovostne - cez banku, potom Tvojím dokladom je výpis z účtu. Príjmový alebo výdavkový POKLADNIČNÝ doklad vystavuješ len pri príjme alebo výdaji peňazí v hotovosti do/z pokladnice.
mckapco
12.08.05,08:56
Keby som chcel ist do zahranicia, tak si zalozim ucet v zahranici (je to vyhodnejsie pre zakaznikov) a fakturovat im bude m v mene, v akej platia oni (myslim konkretne cesko a cesku menu). Je to mozne?
Potom im vystavim fakturu v CZK a ako to bude s danovym priznamin? nemozem miesat hrusky z jablkami...mam previset peniaze na SKK ucet na slovensku? alebo ako sa to potom riesi?
Dik
liba2
12.08.05,09:21
Keby som chcel ist do zahranicia, tak si zalozim ucet v zahranici (je to vyhodnejsie pre zakaznikov) a fakturovat im bude m v mene, v akej platia oni (myslim konkretne cesko a cesku menu). Je to mozne?
Potom im vystavim fakturu v CZK a ako to bude s danovym priznamin? nemozem miesat hrusky z jablkami...mam previset peniaze na SKK ucet na slovensku? alebo ako sa to potom riesi?
DikÚčet na cudziu menu tj. CZK si môžeš otvoriť v hociktorej banke na Slovensku. Pre styk s českou klientelou odporúčam ČSOB.
mckapco
12.08.05,09:35
Nebudu cesky zakaznici platit zbytocne poplatky, ked budu platim do slovenskej banky sice v ich mene?

ako to bude na konci roka s danovym vyrovnanim? v banke sa mi to prepocita s SKK? na fakture bude ale CZK mena...s tymto neviem akot o budem robit...
liba2
12.08.05,09:45
Nebudu cesky zakaznici platit zbytocne poplatky, ked budu platim do slovenskej banky sice v ich mene?

ako to bude na konci roka s danovym vyrovnanim? v banke sa mi to prepocita s SKK? na fakture bude ale CZK mena...s tymto neviem akot o budem robit...1.) Bankové poplatky platíme všetci. Keď ich nezaplatí tvoj zákazník, tak ich zaplatíš ty ako zahraničný klient v českej banke. To je jedno.
2.) v účtovníctve sa všetky doklady znejúce na cudziu menu prepočítavanú na SKK, takže do daň. priznania to bude všetko v SKK.
3.) Aj faktúra znejúca na cudziu menu sa musí v tvojom účtovníctve prepočítať na SKK.
Myslím že už ti tu niekto radil nájsť si účtovníčku. Odporúčam tiež. Zbavíš sa týchto starostí, ktoré ona hravo zvládne ľavou zadnou.
mckapco
12.08.05,10:02
dakujem velmi pekne!
len aby tie poplatky nebili vacsie ako keby som si zalozit ucet tam.tak som to myslel
ondrejvla
12.08.05,10:02
P.S. pri fakturach hradenych na ucet, treba vystavovat prijmovy doklad?[/QUOTE]- nie keď príde platba na účet, tak keď uvažuješ logicky - príjmový doklad je za platbu v hotovosti. Ten kto ti uhradí má ako doklad jeho bankový výpis.
Ale pri tvojich otázkach mám zmiešané pocity, že ak si to budeš robiť sám, s vedomosťami o účtovníctve a spojenými problémami s tým budeš vďačným sústom pre kontroly! A nech sa ti darí, lebo ak si nenájdeš účtovníčku, tak určite potrebuješ prašule na pokuty. A tie budú neporovnateľne väčšie, ako by si platil jej.