dzastinka1
28.08.09,06:59
Ahojte.
Chcela by som poprosiť o radu, dúfam, že môj problém správne sformulujem. 18 augusta mi skončila zmluva na dobu určitú. CCa o 4 dni neskôr mi dali podpísať predĺženie zmluvy na rok. Zmluvu som podpísala, ale do dnešného dňa ju nemám, nakoľko ju zatiaľ nepodpísal riadtieľ. Chcela by som vedieť, v prídapade, že by ma teraz chceli prepusiť, v akom pomere vlastne som. Novú zmluvu nemám podpísanú, ale pracujem s vedomím zamestnávateľa.
drobeceva
28.08.09,05:05
Ahojte.
Chcela by som poprosiť o radu, dúfam, že môj problém správne sformulujem. 18 augusta mi skončila zmluva na dobu určitú. CCa o 4 dni neskôr mi dali podpísať predĺženie zmluvy na rok. Zmluvu som podpísala, ale do dnešného dňa ju nemám, nakoľko ju zatiaľ nepodpísal riadtieľ. Chcela by som vedieť, v prídapade, že by ma teraz chceli prepusiť, v akom pomere vlastne som. Novú zmluvu nemám podpísanú, ale pracujem s vedomím zamestnávateľa.
Teoreticky ak Ti zmluva končila 18. a na ďalší deň si nastúpila bez toho, aby si mala niečo podpísané a dali Ti aj robotu,mení sa PP na dobu neurčitú. Ale píšeš, že Ty si podpísala, to znamená, že si súhlasila s tým, čo Ti predložili. Hoci ju ešte v ruke nemáš, ale Tvoj podpis tam je. Takže to platí.
dzastinka1
28.08.09,05:14
Ďakujem. Časť firmy sa totiž má presťahovať o 30 km ďalej a bojím sa, či niečo nešpekulujú v prípade, že by som odmietla. S tým súvisí ešte jedna otázka. V prípade zmeny sídla časti firmy nám musia dať podpísať nové zmluvy so zmenou miesta? Čo sa stane, ak to odmietnem podpísať?
liba2
28.08.09,05:21
Ďakujem. Časť firmy sa totiž má presťahovať o 30 km ďalej a bojím sa, či niečo nešpekulujú v prípade, že by som odmietla. S tým súvisí ešte jedna otázka. V prípade zmeny sídla časti firmy nám musia dať podpísať nové zmluvy so zmenou miesta? Čo sa stane, ak to odmietnem podpísať?
odpoveď ti povie len vedúci.... :mee:
Mali by dať dodatok k existujúcej PZ (nie novú zmluvu).
drobeceva
28.08.09,05:32
Ďakujem. Časť firmy sa totiž má presťahovať o 30 km ďalej a bojím sa, či niečo nešpekulujú v prípade, že by som odmietla. S tým súvisí ešte jedna otázka. V prípade zmeny sídla časti firmy nám musia dať podpísať nové zmluvy so zmenou miesta? Čo sa stane, ak to odmietnem podpísať?
Dodatok k PZ. Od Teba záleží, či budeš súhlasiť /30 km to nie je až taká diaľka a v dnešnej dobe, čo sa ťažko práca zháňa -stojí za zváženie/.
dzastinka1
28.08.09,05:37
Ja už teraz dochádzam 15 km a plus 30 km je pre mňa už dosť. Viem, že sa práca ťažko zháňa, ale zarábam dosť málo a keď si odrátam náklady na cestovanie, fakt sa to neoplatí. A ešte k tomu byť celý deň preč, keďže spoje sú tam biedne.