durovkova
28.08.09,08:59
Dobrý deň, ospravedlňujem sa ak som úto tému zle zaradila....

Chcela by som sa spýtať z čoho sa vymeriava invalidný dôchodok. Otec bol rok na PN, priznali mu 45 percent invalidný dôchodok.pani na soc poistovni to vypočítava už týždeň.
Ďalšia otázka: v práci mu ponukli, že ak podpíše výpoved dostane odstupné vo výške 5tich mesačných platov.Akú výpoved by mal podpísať, aby neodišiel zbytočne bez ničoho?
Xanti
17.09.09,18:43
Chcela by som sa spýtať z čoho sa vymeriava invalidný dôchodok. Otec bol rok na PN, priznali mu 45 percent invalidný dôchodok.pani na soc poistovni to vypočítava už týždeň.
http://www.portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=198
Určenie sumy invalidného dôchodkuSuma invalidného dôchodku poistenca, ktorý má percentuálny poklesnajviac o 70 %, sa určí ako schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť súčin percentuálneho poklesu schopnosti poistenca vykonávať zárobkovú činnosť, priemerného osobného mzdového bodu, obdobia dôchodkového poistenia (získaného ku dňu vzniku nároku na invalidný dôchodok, ku ktorému sa pripočíta obdobie od vzniku nároku na invalidný dôchodok do dovŕšenia dôchodkového veku), a aktuálnej dôchodkovej hodnoty.

Suma invalidného dôchodku je polovica sumy invalidného dôchodku, ak sa poistenec stal invalidným v dôsledku stavu, ktorý si privodil sám požitím alkoholu alebo v dôsledku zneužitia iných návykových látok.

Resp. tu je celkom dobre popísaný príklad výpočtu dôchodku.
http://www.socpoist.sk/invalidny-dochodok/1288s#Suma%20invalidn%C3%A9ho%20d%C3%B4chodku
Ja som na ID čakala rok, takže týždeň nie je dlhá doba. A navyše rozhodnutie o výške dôchodku posielajú z centrály v BA.
veronikasad
17.09.09,19:26
Dobrý deň, ospravedlňujem sa ak som úto tému zle zaradila....

Chcela by som sa spýtať z čoho sa vymeriava invalidný dôchodok. Otec bol rok na PN, priznali mu 45 percent invalidný dôchodok.pani na soc poistovni to vypočítava už týždeň.
Ďalšia otázka: v práci mu ponukli, že ak podpíše výpoved dostane odstupné vo výške 5tich mesačných platov.Akú výpoved by mal podpísať, aby neodišiel zbytočne bez ničoho?
Zavolaj si na infolinku Ústredia sociálnej poisťovne.

Informácie o dôchodkoch
02/59 248 931
Informácie o dôchodkoch zdarma
0800 123 123