iriska
28.08.09,11:50
Ahojte, potrebovala by som poradiť - účtovanie v Alfe

V prípade, že exekútor vymôže sumu povedzme 100,-EUR, povinný ju zaplatí, ale s oprávneným má ex. dohodu, že dostane odmenu 10% z vymoženej sumy, čiže 10,-EUR si ponechá a 80,-EUR mu pošle.
Na týchto 10,-EUR potrebuje vystaviť faktúru pre oprávneného, ale tento už nebude nič platiť, faktúra je vlastne uhradená v deň jej vystavenia alebo aj pred jej vystavením :( a dopredu sa táto suma nedá predvídať.
hnedoočka
28.08.09,09:55
exekútor by mal oprávnenému vystaviť faktúru na 10% odmenu a zároveň vystaviť príjmový doklad,keďže si peniaze už nechal.
iriska
28.08.09,10:06
aj keď to je úhrada cez účet?
iriska
31.08.09,06:05
prosím...
duna8
31.08.09,06:08
Ja by som tento problém riešila nasledovne: prijala by som úhradu fa % cez účet, ďalších 10 % v pokladni ako hotovosť a zároveň by som vydala 10 % odmenu exekutorovi na základe faktúry.
iriska
31.08.09,06:36
Ale nemôžem prijať úhradu faktúry zároveň na účet aj do pokladne, predpokladám, že som to zle pochopila, ale inak to prečítať neviem :( Tá faktúra bude len na tých 10,-EUR (len 10%, nie na celú sumu).
Napadlo ma: môžem na faktúru napísať poznámku, že už bola uhradená dňa...?
veronikasad
31.08.09,06:41
Ahojte, potrebovala by som poradiť - účtovanie v Alfe

V prípade, že exekútor vymôže sumu povedzme 100,-EUR, povinný ju zaplatí, ale s oprávneným má ex. dohodu, že dostane odmenu 10% z vymoženej sumy, čiže 10,-EUR si ponechá a 80,-EUR mu pošle.
Na týchto 10,-EUR potrebuje vystaviť faktúru pre oprávneného, ale tento už nebude nič platiť, faktúra je vlastne uhradená v deň jej vystavenia alebo aj pred jej vystavením :( a dopredu sa táto suma nedá predvídať.
Prečo 80 EUR - nemá to byť 90 ?
Sumu 90 EUR, ktorá si prišla na účet dáš ako čiast.úhradu fa. Na sumu 10 € ti vystaví exekútor faktúru, ktorú nebudeš uhrádzať, ale započítaš si ju so sumou 10€, ktorú si exekútor ponechal. Zápočet môžeš urobiť cez interný doklad na základe dohody o vzájomnom započítaní pohľadávok, alebo cez príjmové a výdavkové doklady v pokladni.
Tým sa ti v tvojich pohľadávkach vyrovná celá suma 100 €.
iriska
31.08.09,06:47
"JA" som exekútor a potrebujem vystaviť tú faktúru.... Len na tých 10 EUR, ostatné poukazujem oprávnenému ako úhradu pohľadávky - 90EUR (ospravedlňujem sa za preklep) a je mi v tomto prípade jedno ako si ich ten oprávnený zaúčtuje.
Teda dal by sa vystaviť tomu klientovi-oprávnenému ID o úhrade faktúry???
veronikasad
31.08.09,06:51
"JA" som exekútor a potrebujem vystaviť tú faktúru.... Len na tých 10 EUR, ostatné poukazujem oprávnenému ako úhradu pohľadávky - 90EUR (ospravedlňujem sa za preklep) a je mi v tomto prípade jedno ako si ich ten oprávnený zaúčtuje.
Vystavíš fa na 10 EUR ako odmenu za službu exekútora. Postup zápočtu som uviedla. Buď cez pokladňu cez príjmove a výdavkové pokladnične doklady alebo na základe dohody o vzájomnom započítaní pohľadávok. To platí aj pre exekútora
iriska
31.08.09,07:34
fuuu, tak idem teda pozrieť nejakú dohodu... myslela som, že sa to dá aj nejako jednoduchšie, ale .... poznáme to - jeden myslel....

Ďakujem za rady
veronikasad
31.08.09,07:39
fuuu, tak idem teda pozrieť nejakú dohodu... myslela som, že sa to dá aj nejako jednoduchšie, ale .... poznáme to - jeden myslel....

Ďakujem za rady
dá - cez pokladňu.
iriska
31.08.09,08:09
dá - cez pokladňu.

príspevok č. 3
veronikasad
31.08.09,08:16
ano, cez pokladňu vysporiadaš rozdiel 10€, ktoré si zadržal exekútor ako odmenu a úhradu tvojej faktúry
iriska
31.08.09,08:25
ano, cez pokladňu vysporiadaš rozdiel 10€, ktoré si zadržal exekútor ako odmenu a úhradu tvojej faktúry

k tomuto poprosím vysvetlenie ako pre debila, ak to je možné. ďakujem veľmi pekne
veronikasad
31.08.09,08:37
k tomuto poprosím vysvetlenie ako pre debila, ak to je možné. ďakujem veľmi pekne
Klientovi vystavíš výdavkový doklad, že si mu vyplatila 10 EUR ako sumu vymoženej pohľadávky. Súčasne vystavíš príjmový doklad na sumu 10 EUR, že si od neho prijala úhradu svojej faktúry za služby.
Od neho budeš mať tiež príjmový a výdavkový pokl. doklad.
Výdavkový - na úhradu tvojej faktúry
príjmový - úhrada vymoženej pohľadávky